Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

Od kiedy węgiel?

01 lip 2008, 08:00

Jak w temacie - chciałabym się dowiedzieć, od kiedy maluszkowi można podawać węgiel na biegunkę?

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

01 lip 2008, 13:21

bezpieczniejsza podobno jest smecta. i można ją już podawac maluszkowi - ale przy każdej biegunce radze poradzic sie lekarza i zaleci dawkę.

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

04 lip 2008, 09:19

Witam:) ja też zdecydowanie polecam smectę... można ją podawać nawet maluszkom...Wiem że nie jest to łatwe w podaniu( bo to taka zawiesina i dzieci jej nie lubią) ale ja podawałam ją strzykawką bądź też taką miarką od np. nurofenu. Jeśli dziecko ma dużą biegunkę to p.doktor zaleciła nam podawanie nawet większej dawki jednorazowo nawet jedną saszetkę. Ja dodatkowo przy biegunce podawałam enterol lub lakcid, z tym że po smekcie a podawaniem innych leków musi minąć ok 2 godziny bo się słabiej wchłaniają. Bardzo dobry lek przekonałam się do niego w szpitalu gdy synek miał rotawirusa... Teraz zawsze mam smectę w domu, i gdy córci zaczynała się biegunka od razu podawałam nie czekając na wizytę u lekarza, i zawsze skutkowało.Biegunka często także się zdarza przy podawaniu nowych pokarmów. Polecam smectę:) Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-07-04, 09:23 ]
Chciałam dodać jeszcze że najlepiej ją podawać kilka dni:) 3 razy dziennie od pół do całej saszetki(jak dziecko mniejsze to pół na dawkę jak koło roczku lub więcej można całą ).Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

16 lip 2008, 17:10

Limonka, najlepiej jak skonsutujesz się z lekarzem i on coś poleci odpowiedniego.Przede wszystkim myśle że trzeba iśc do lekarza zeby stwierdził jaka jest przyczyna bigunki.

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

20 lip 2008, 21:48

Warto tez samemu ugotować marchwiankę - ryż + marchew w małej ilości wody. Działa bardzo zapierająco

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

26 lip 2008, 23:27

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :ico_sorki: Na szczęście biegunki jeszcze nie przerabialiśmy, pytanie wzięło się stąd, że wyjeżdżałam na urlop z małym i wolałam się zabezpieczyć na wszelki wypadek. Kupiłam Smectę, ale się nie przydała :-D

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

28 lip 2008, 08:13

Witam :) Mi zawsze lekarz polecała smectę... Chyba że biegunka przy smeccie utrzymuje się dłużej niż 3 dni - to wtedy można się niepokoić... tak mi zawsze mówiła. Ale słyszałam że teraz zrobili coś takiego jak węgiel w syropie, tyle że to dla dzieci ok 2- letnich... Szczerze mówiąc nie próbowałam... Pozdrawiam cieplutko.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość