emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

zniekształcona główka

03 lip 2008, 09:47

mam problem, bo mój synek Marcelek upodobał sobie spanie na prawej stronie i ma lekko splaszczona glówke po prawej stronie

probujemu mu podkladac cos pod prawa strone, zeby glowke odwracal na lewo, ale i tak budzi sie na prawej stronie

czy ktoras z Was miala podobny problem ze swoim maluchem??
czy ta glowka sie wyprostuje??

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

03 lip 2008, 09:50

moja młodsza tez tak ma i już skończyła 10 miesięcy i niestety jak narazie ta główka jest nadal nierówna - ale podobno na mózg to nie wpływa - jedynie względy estetyczne.
podobno główka się zacznie prostowac jak dziecko zacznie siadać...cóż troszkę ruszyło...

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

03 lip 2008, 09:57

a i napiszcie prosze jak soie z tym radzilyscie

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

03 lip 2008, 10:04

Moja córeczka gdy była mała też trzymała główkę w lewą stronę dość długo,przestawiłam łóżeczko w drugą stronę,tak by patrzyła na nas jak podchodzimy ze strony prawej czyli odwrotnie,robiłam też rulonik z ręcznika i kładłam tak by nie mogła odwrócić główki na lewo jak spała.Nie wiem czy coś to dało,ale po jakimś czasie zaczęła spać i na prawej i na lewej stronie,myślę,że większość niemowlaczków obiera sobie którąś stronę a potem to zwyczajnie mija.

Mogę dodać, że dobrym sposobem jest także układanie dziecka do karmienia w strone przeciwną ( do tej w którą sobie "upodobało"), np. trzymając do piersi. A żeby ciągnęło także z drugiej piersi i żeby dziecka nie obracać ( a wiem jak ważne jest aby ciągnęło z dówch piersi), wykonujemy tzw. chwyt z pod pachy. Siadamy wygodnie na fotelu (łóżku), dziecko kładziemy na poduszce i przystawiamy do piersi tak, aby tułów był pod pachą. Przy karmieniu butelką, mamy oczywiście trochę łatwiejszą sytuację ( nie trzeba wykonywać tego chwytu).

Zwracamy uwagę również przy noszeniu na rękach (również w strone przeciwną

Podczas gdy dzidziuś leży w łóżeczku lub się z nim bawimy pamiętamy o przeciwnej stronie.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

03 lip 2008, 16:15

Ja słyszałam tylko zeby obracac głowkę na ale w nocy to ciezko. Ja nie miałam takiego problemu wiec tylko tyle wiem

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

03 lip 2008, 16:47

witaj Emilia :) Mój synek też lubił spać tylko na jednej stronie, i za nic nie chciał na drugiej.
Okazało się że lubił na nas patrzeć. My nie odwracaliśmy łóżeczka, tylko kładliśmy dzidziusia raz z jednej strony łóżeczka raz z drugiej(zmiana co jakieś trzy dni) tzn tam gdzie miał nóżki, później miał główkę Jeśli ma się ochraniacze jest to troszkę kłopotliwe ale warto. Z tego co ja się dowiadywałam to najlepsze efekty korekty można uzyskać dopóki nie pozarastają się ciemiączka. Mojej koleżanki córcia ma nie całe trzy latka i z tyłu niestety ma płaską główkę...Dobrze że to dziewczynka to tak się w oczy nie rzuca pod długimi włoskami, ale jak założy czapkę to można to zauważyć.Pozdrawiam cieplutko, wierzę że Ci się uda.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

04 lip 2008, 00:32

emilia7895, u mnie była taka sama sytuacja.Zuza miała bardzo spłaszczoną główkę od kokosowego materaca.Jak byłam na kontroli z bioderkami u chirurga ortopedy,to dr. kazała nam uszyć małą poduszeczkę wypełnioną gorczycą i układać na niej maluszka.Może Zuza nie ma całkiem prostej główki,ale to spłaszczenie bardzo sie poprawiło.A poduszeczke mam do dziś,chociaz minęło ponad 6 lat.Trzymam ja dla młodszej córci,która na szczęście nie ma spłaszczonego łepeczka.Polecam :-D Bo pomogło.

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

04 lip 2008, 08:04

ja tylko potwierdze co napisały wcześniej dziewczyny. Ja kładłam Asie przez tydzień raz z główką z jednej strony łóżeczka a drugi tydzień z drugiej strony i tak na zmiane. Zawsze układała główke w stronę światła z okna, poza tym zmieniaj stronę, po której wieszasz zabawki w mocnych kolorach.
Przy karmieniu karm raz na jednej ręce raz na drugiej.
No i noś dziecko na rękach albo kładź na brzuszku.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 lip 2008, 10:26

dzieki dziewczyny


Zulcia a jakich wymiarow jest ta podusia i ile ma w srodku tej gorczycy??

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

04 lip 2008, 12:17

emilia7895, Moja babcia jej uszyła taki niewielki jasieczek,a gorczycy jest tyle,żeby główka się w tym układała,coś jak takie woreczki do gimnastyki w przedszkolu.Na oko tak pół podusi.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość