Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

28 lut 2008, 10:57

u mnie az wstyd sie przyznac ale ona ma 2 smoczki z aventu t pierwsze i uzzywala je prawie do teraz bo w grudniu dostala dwa smoczki z fisher price, takie smieszne, ale te aventy sa niby tez chyba od0 do6 ale ja je czesto wypazalam i one do tej pory sa dobre, ja jej kupie nowe te wieksze ale tylko dlatego ze ona juz ma 6 miesiecy i zeby miala takie nowe :-D

ja lubie sloiczki i ona slicznie je, ale ja bede starala sie niedlugo zaczac gotowac bo te z hippa one sa wszystkie bardzo slodkie bo oni chyba wszedzie dodaja ta ich pycha slodziutka marchew, wczoraj jadlysmy makaron w jakimstam sosie ze sloiczka i powiem szczerze ze on wiele sie nie rozni w smaku, wiem tlyko ze to ma gluten wiec zobaczymy.

Amelka niby sie malo przewraca ale tak sie kreci ze po calym salonie sie przemieszcza a u nas salon malutki wiec trzeba jej pilnowac :-D

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

28 lut 2008, 15:05

Hejo!!!
My tez wczoraj mielismy szczepienie. Szymek wazy 10,044 i ma 76 cm :ico_szoking: Jest bardzo "wysoki" jak na swoj wiek, ale to pewnie po tacie. :ico_olaboga: Badali mu tez wzrok, bo ma małego zeza, ale test wyszedł ok.

A my cały wczorajszy dzien spedzilismy na szukaniu ginekologa :ico_olaboga: We wtorek wieczorem spadła nam prezerwatywa i mielismy ogromnego stracha, bo dni plodne i wogole :ico_puknij: wiec biegalismy wczoraj po lekarzach az w koncu zdobylismy recepte i juz wzielam tabletke wczesnoporonna :ico_placzek: Teraz troche kiepsko sie czuje, miałam straszne skurcze a dzis goraczka i serce mi wali ze :ico_szoking:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

28 lut 2008, 15:50

O rany wisieńko, to uważaj na siebie. dobrze, że szybko zareagowaliście, bo byłoby, że hej. a Szymek to kawał chłopa. Ale to dobrze.
U mnie te smoczki z aventu tez się nie zużywają, nie mam pojęcia czy taki materiał.
Powiedzcie mi, co jest ważne w krzesełku do karmienia. Regulowane oparcie, siedzisko, ściągany podnóżek i tacka oraz coś co zabezpiecza przed wypadnięciem. czy coś przeoczyłam. I czy standardowo tekrzesełka na allegor są na tyle wysokie by dziecko mogło usiąść przy stole? Ja nie mam pojecia jakie wybrać, a chciałabym już kupić. Może macie coś wartego polecenia.
Rany dziewczyny jakiego ja mam dzisiaj lenia. normalnie nic mi się nie chce i to już trzeci dzień. Nawet na spacer to tak aby aby.

[ Dodano: 2008-02-28, 14:52 ]
Apropos allegor. wyszukiwałam poszczególen krzesełka i zadawałm do każdego egzemplarza pytania. W sumie pięc wiadomości. Dziwiłam się, dlaczego mi nie odpowiedzieli, tylko z jednego sklepu dostałam informację, że wysłałam spama. Dopiero po fakcie zauwazyłam, że wszystkie wiadomości wysłałamd o tego samego sprzedającego, choć każda innej treści. Ale gapa ze mnie. Jeszcze raz napiszę jedną wiadomość.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

28 lut 2008, 15:59

wisienka ladne jaja, trzeba uwazac, ale u was reakcja szybka, ja nie biore zadbych hormonow i tez polegamy tylko na gumeczkach, a to dla szymusia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: rosnie chlopak, napwno po tacie :)

yvone ja juz upatrzylam sobie krzeselko, wszystko wymienilas co trzeba, no zeby mialo 5-punktowe pasy, wysokosc jest wazna dla mnie regulacja bo lubie ja karmic w salonie przy sofie, ale one zazwyczaj siegaja stolu duzego, ja swoje wypatrzylam i siostra ma zalatwic wysylke tu do nas, juz kiedys pisalam o tym krzeselku, http://www.allegro.pl/item314763088_krz ... _w_wa.html

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

28 lut 2008, 16:40

wisienko dobrze, że wam sie udało znaleźc ginekologa, swoją drogą powdziwiam za odwage, ja tam po pierwsze gumek nie lubie po drugie nie ufam , więc biore sobie tabletki. Zresztą nie zawsze ma się przy sobie gumeczke :-D
:ico_brawa_01: dla Szymka, ze jest juz taki duzy!!! a raczej wysoki!

Co do0 jedzenia, ja dzisiaj ugotowałam Tosi obiadek z cielecinką i żołtkiem, ale nie smakowało jej jakoś specjalnie :ico_placzek: zjadła tylko 80 i więcej nie chciała. Ona bardziej lubi słoiczki, ale staram się jej dawać na zmiane. Mam pytanie jak mieszacie żołtko ze słoiczkiem? Dajecie takie ugotowane?

Dzisiaj Tosia na drugie śniadanie jadła danonka:) Na razie tylko 1/3 żeby zobaczyć jak zareaguje, na początku sie krzywiła ale jaj potem smakowało.

Yvone wydaje mi się, że twoja tesciowa ma racje, Amelka nie przybrala znów tak duzo, żeby jej się klataka miała specjalnie zwiększyc, więc ja bym się nie przejmowała specjalnie, wazniejszy obwód głowy.

A ja dziś nie poszłam na zajęcia, moja mam wyjeżdża jutro do Lisbony z wykładami i chciałam, żeby miała czas się przygotować.Zresztą zajęcia nie specjalnie ciekawe więc co mi tam. BYłyśmy z Tosią godzinke na spacerku, choć w Krakowie dzisiaj dość mocno wieje. Własnie jestem w trakcie robienia sajgonek, jakoś mnie nasżło na chińską kuchnie...

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

28 lut 2008, 16:50

No u nas też wieje. Apropos żółtka, to jak wy dodajecie do zupki, bo ja ugotowane na twardo. Tak daję do słoiczka i do normalnej też tak chciałam, dlatego pytam. Pruedence ty dajesz normalny jogurt danona. Pytam, bo ja kupuję te z hipu. Amelci smakują, ale są znacznie droższe niż normalne. Amelcia zjadła juz jarzynową i krupniczek moje roboty. jutro barszczyk czerwony, ale chyba i tak podprawię manną. Będzie gęściejszy.
A Amelci w końcu wrócił apetyt. dzisiaj zjadła połowę kurczaka z warzywami i koperkiem i dynię z marchwią z połową żółtka. W sumie 200 ml. a później jogurtu 80ml i 130 owoców. Tak więc chyba wraca wszystko do normy. Zobaczymy czy zje całą kaszkę, bo ostanio jakoś tak mniej zjadała.
Karolinko, świetne to krzesełko. Spróbuję przekonac męża, ale teraz wątpię, by się zgodził na taką cenę. Mamy juz drugi kredyt mieszkaniowy.

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

28 lut 2008, 17:12

Oj, dalismy ciała, ale wiecie jak to jest... :ico_wstydzioch: A ja musiałam odstawic tabletki bo miałam straszne krwawienia po porodzie i jak bralam tabletki to wrocilo wszystko, wiec ginek kazal odstawic na 4 miesiace, zeby sie uregulowalo. :ico_noniewiem: Ale teraz po tym strachu to wracam do tabletek i juz :ico_oczko:

Co do krzeselka. Ja mam z chicco. Chyba takie samo jakie ostatnio kupiła anita. :ico_noniewiem: http://www.allegro.pl/item317202436_krz ... ginal.html
Tylko inny kolor. Jestem super zadowolona, bo ma rozkładane oparcie, kilka tacek, regulowana wysokosc i po zlozeniu zajmuje bardzo malo miejsca. :ico_brawa_01:

Szymek po jogurcie dostal wysypki, wiec na razie kilka dni przerwy i zobaczymy czy to od tego. :ico_haha_01: Testy wykazaly ze niby nie jest alergikiem, ale to nigdy nic nie wiadomo. :ico_noniewiem:

Marta27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 54
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

28 lut 2008, 17:43

narazie nie mam jak przeczytac waszych postow bo mam diabla na rekach , nadrobie potem... .
Ale wpadlam na chwile po pomoc :ico_olaboga: sluchajcie co ja mam zrobic , jak maly tak strasznie zebami zgrzyta :ico_placzek: nie dosc ze to okropne odglosy to tych malutkich zabkow szkoda!!! nie mam pojecia co reobic, nie myslam ze jak te glupie dwiojki wyjda to takie jaja beda!! :ico_olaboga: :ico_zly: wsadzam mu na sile smoka, ale pluje....... ja juz nie mam pomyslu POMOCY!!!!! :ico_sorki:

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

28 lut 2008, 17:48

kurcze, Marta- coś kiedyś słyszałam a takim zgrzytaniu, ale teraz za cholerę niw potrafię sobie przypomnieć :ico_puknij: - ..... nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale to...być może ale nie musi oznaczać, że dziecko ma robaki- tak coś kojarzę- :ico_noniewiem: chyba mi kiedyś powiedziała, że dzieci zgrzytają są bardzo wiercące, mrugają i mają sińce pod oczami- .....ale koniecznie poradź się specjalisty- w sumie się nie przejmuj bo ja mogłam wszystko pokiełbasić :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2008-02-28, 17:19 ]
Marta- tak sobie myślę- a może te ząbki to w sumie dla niego nowość i tak sobie testuje :-) a dzieci potrafią długo i uparcie coś robić

[ Dodano: 2008-02-28, 17:25 ]
kasia1983 pisze:ale skoro te gotowe sloiczki są bez konserwantów i takich tam to jakim cudem stoją na półkach w ciepłych pomieszczeniach przez kilka miesięcy? no i nigdy nie wiesz skąd oni maja te warzywka ich ziemia przecież też ma azotany.


są poddawane trzykrotnej pasteryzacji (temp. 120stopni) takie słoiczki wjeżdżają dosłownie do takich kapsuł wielkich .... normalnie jak zrobiłabyś zupę zwyczają i dała ją do słoika i słoik zagotowała - 20 min i odwróciła, żeby nakrętka złapała- to też to Ci długo postoi

dziewczyny moje marzenia o domku też się przeciągną w czasie :ico_placzek: :ico_placzek: , mój mąż kupił koparko-ładowarkę :ico_zly: , także póki co też zostają mi marzenia- ale pozwolenie na budowę ważne jest 2 lata- więc może powolusieńku coś urośnie :-D

boję się, że Julka mało je-
rano max 80ml kaszki z butelki
ok 12.00- coś z deserku, rzadko większa ilość z reguły parę łyżeczek
ok. 15.00- obiadek- dzisiaj wciskałam jej taką zupkę ale już z większego słoiczka zjadła ok 170 ml
wieczorem kaszka- 130ml
pomiędzy ciągnie jeszcze cycusia- ale w porównianiu do waszych dzieciaczków to bardzo malutko :ico_olaboga:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

28 lut 2008, 21:36

mi Kacper tez je mniej mysle ze to przez te zeby bo jednak łyżeczka podraznia... tez zgrzyta dzisiaj ale ja to mysle ze to testowanie nowego zgryzu;) z tymi robakami to ja tez to slyszalam ale skad u niego robaki jak praktycznie 0 kontaktu z dziecmi....
co do fotelika to ja rzeczywiscie kupiłach chicco polly i jest fajne ale brakuje mi jednej rzeczy kółek z przodu bo to ze ma je z tylu niewiele daja...
co do debaty to daje raz to raz to ... dobijajace jest to ze to kupne mu bardziej smakuje :( czlowiek sie stara ...
co do antykoncepcji to ja tez na tabletkach jade a i tak sie nieraz boje ze ....

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość