Anika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2008, 23:59

BARDZO nietypowy problem :(

13 lip 2008, 00:05

Witam,

to o czym chcę napisać jest dla mnie bardzo krępujące, nie mam z kim o tym porozmawiać więc zdecydowałam się zasięgnąć waszej opinii.
Mam 18 lat i mam straszne opory przed włożeniem sobie palca do pochwy. Nawet nie potrafię tego opisać; po prostu się boję. Nie bólu, tylko nie potrafiłabym z własnej woli tego zrobić.
Niedługo czeka mnie pierwsza wizyta u ginekologa, bardzo się jej obawiam. Poza tym chciałabym się zdecydować na współżycie, naprawdę, bardzo bym chciała o to jedyna rzecz, która mnie hamuje :(
Nie znalazłam nic na ten temat w internecie, co jeszcze bardziej mnie posmuciło, bo najwyraźniej jestem jakimś odosobnionym przypadkiem. I to chyba nie jest do końca normalne...


Proszę, bez wrednych komentarzy. Pozdrawiam, Anika

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

14 lip 2008, 11:55

Anika, na pewno nikt nie będzie się ani naqbijał ani naśmiewał ani głupio komentował!
Jeśli chodzi o twój problem to hmmm... Może kiedyś coś się stało że masz takie obawy i lęki?? Ale pamiętaj nic na siłę!!!! Wszystko samo przyjdzie jak będziesz na 100% gotowa! Może po prostu boisz się współżycia ;)
Nie oawiaj się moim zadanie po woli wszystko wróci do normy i będzie dobrze....

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

14 lip 2008, 12:08

Anika, tak, jak pisze Izunia, nic na siłę... to, że 16latki rodzą dzieci to nie znaczy, że trzeba koniecznie uprawiać seks.

Czy coś się stało wcześniej? w dzieciństwie, co mogło spowodować taki strach?

ja myślę, że nie powinnaś się do niczego zmuszać...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

14 lip 2008, 12:59

Anika, nie masz się czym denerwować i wstydzić. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas napewno dojrzejesz do podjęcia tego ruchu. Uczyć się swojego ciała możesz w każdym wieku, nie jest nigdzie zapisane kiedy się powinno a kiedy nie. Tak samo z podjęciem współżycia, musi to być Twoja dobrowolna decyzja, nie pod naciskiem czy przymusem.

Moja bliska kolezanka miała przez dłuższy czas podobny problem, a przyczyną bylo to, że jej mama zabraniała jej jakiegokolwiek dotykania strefy intymnej, jak była mała dziewczynką mama ją tam myła a jej zabraniała bo było "fe" czy tam "be" :ico_szoking: Potem miała opory. Cały problem wyszedł dopiero po ślubie, ale na szczęscie jej mąż ją "wyleczył".

Także może i u Ciebie coś spowodowało, ze teraz masz takie opory? Musisz pomyśleć :-)

Anika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2008, 23:59

17 lip 2008, 17:33

Dziękuję za zrozumienie.. :)

Nie przypominam sobie, by w dzieciństwie miało miejsce jakiekolwiek wydarzenie, które mogłoby być tego przyczyną... Tym bardziej dziwię się takiej sytuacji

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 lip 2008, 22:53

Moja kochana, na pewno nie możesz się do niczego zmusić a tym bardziej do seksu, jeśli nie jesteś na to gotowa, bo rozpoczęcie współżycia musi być świadomym i pięknym przezyciem- bo w sam sobie jest piękny i dobry- ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy postepujemy według własnego sumienia, jesli tego naprawdę chcemy dla siebie i dla drugiej osoby. Jeśli miłośc fizyczna ma byc tylko dla tego, że tak WSZYSCY robią to na prawdę nie ma sensu, nie przyniesie czegoś wspaniałego tylko ból, rozczarowanie i niesmak ...

Anika pisze:Nie znalazłam nic na ten temat w internecie, co jeszcze bardziej mnie posmuciło, bo najwyraźniej jestem jakimś odosobnionym przypadkiem. I to chyba nie jest do końca normalne...


To jest normalne !!!!!!!!!!!!!!!! Nienormalnie jest to, że ludzie nie mają oporów, nie hamuje ich nikt i nic, zero powściągliwości i pewnych sprawach i kwestach dotyczących swojego i portnera ciała! Nie smuć się, bo nie musisz, jesteś całkowicie normalna, w nawet bym smiało napisała że normalniejsza od niejednej nastolatki, która afiszuje swoje ciało i nie szanuje go robiąc jakies dziwne rzeczy ... Na szczęście widze, że szanujesz siebie i swoje ciało ... a to naprawdę dużo!

Niedługo czeka mnie pierwsza wizyta u ginekologa, bardzo się jej obawiam.


Hm, a czego konkretnie? Badania? Wkładania zwiernika do pochwy? Badania rękoma? Rzeczywiście do przyjemności to nie należy ale strasznie też nie jest ..po prostu trzeba to przeżyć i tyle... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

18 lip 2008, 05:03

Małgorzatka pisze:To jest normalne !!!!!!!!!!!!!!!! Nienormalnie jest to, że ludzie nie mają oporów, nie hamuje ich nikt i nic, zero powściągliwości i pewnych sprawach i kwestach dotyczących swojego i portnera ciała! Nie smuć się, bo nie musisz, jesteś całkowicie normalna, w nawet bym smiało napisała że normalniejsza od niejednej nastolatki, która afiszuje swoje ciało i nie szanuje go robiąc jakies dziwne rzeczy ... Na szczęście widze, że szanujesz siebie i swoje ciało ... a to naprawdę dużo!

Cytat:

masz rację :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

27 lip 2008, 11:09

ja nie uwazam, zeby to był jakiś problem w tym co nam opisałaś, po prostu nie jesteś jeszcze psychicznie przygotowana do współżycia i nie masz sie czym martwić na kazdego przyjdzie czas. nie śpiesz sie z niczym i nie rób nic na siłę bo ta blokada psychiczna moze sie tylko pogłębić. daj sobie na wszystko czas jestes jeszcze bardzo młoda i nie musisz rozpoczynac współzycia tylko dlatego bo jestes juz pełnoletnia - nie ma takiego przymusu ani nakazu. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

29 lip 2008, 22:11

Zgadzam się z dziewczynami myślę że hmm nie jesteś jeszcze gotowa albo może po prostu samo hmm wkładanie palca Cie brzydzi co nie znaczy ze kiedy myślisz o współżyciu czujesz to samo??? bo to dla mnie dwie różne sprawy tak jak pisze Małgorzatka, nie musisz tego robić bo to w sumie jest wogóle niepotrzebne a jeśli chodzi o badania to dobry lekarz jest napewno podstawą pierwszej wizyty każda z nas się bała tego pierwszego badania musisz to przejść i sama tego doświadczyć nie jest to przyjemne ze względu na niekomfortową sytuacje ale nie że jest bolesne czy może jeszcze coś gorszego ginekolog podchodzi do pacjenta jak lekarz pierwszego kontaktu dla niego to zwykłe badanie i nie stwarza atmosfery jakiegoś wstydu napewno to zauważysz przy pierwszej wizycie :ico_oczko: polecam kobietę na poczatek bo jakoś tak inaczej się idzie :ico_oczko: napewno dasz rade i nie myśl że jesteś inna :ico_nienie: czy może gorsza bo tak nie jest!!!! :ico_oczko:

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość