Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

06 sie 2008, 22:46

Majandra mi się wydaje że Maciuś mało je.Ja napisze ile je Kacperek:
5-160ml mleczka z kleikiem
8-120 ml mleczka z kleikiem i czasem troszkę bułeczki
11-250 ml zupki mojej roboty zawsze z mięskiem na zakryskę nektarynka albo jabłuszko albo ciasteczko :-D
14-200ml zupki albo ziemniaczki z sosem
17-deserek owocowy,albo serek owocowy Bakuś albo danonek.
20-170ml kaszki półpłynnej
23-90ml mleczka z kleikiem

musiałam mu wprowadzić jedzonko o 23 bo był w nocy głodny ale jak wypije całe 170 ml na kolację to nie chce tego mleczka o 23.

Majandra Maciuś nie wygląda na grubaska,może wzrost trochę mały ale ja bym się tym za bardzo nie przejmowała,jeszcze pójdzie w górę zanim się obejrzysz :-D

Eska Kacperek będzie z moją mamą,jakbym go tam wzięła ze sobą to byśmy nic nie zrobiły :-D

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

06 sie 2008, 22:58

Majandra ja wyczytałam teraz w książce bobovity ile powinny jeść nasze dzieci i jest tu napisane że 3 razy po 220 ml mlecznego posiłku łączonego z produktami zbożowymi,1 raz 200 ml zupki i 1 raz 200 ml jarzynki z mieskiem albo rybką i jeszcze owoce i twarożek w między czasie,3-4 razy w tygodniu całe jajko.

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

07 sie 2008, 08:14

Hej dziewczyny

Ja mysle ze dzieci same wiedza ile powinny zjesc, przynajmniej w w jakiej ilosci.Moj misiek jak juz nie chce to nie ma sily zebym mu wcisnela lyzeczke do buzi.

Mój misio rano zje 2-3 paróweczki (male)
drugie sniadanko - danonek szt.2 (male lub duzy i jeszcze troche malego) lub slodka buleczka
obiadek zupka lub 2 danie (zalezy co my jemy)
podwiecozrek - owoce lub tak jak wczoraj kisiel
kolacja - sered waniliowy

Do picia teraz daje tylko wode, misio ja pije w nocy jak sie przebudzi i zaraz zasypia
W miedzy czasie jak mu moi rodzice wcisna to jakies chrupki, czekolade. Krzycze na nich ale to nie skutkuje, rozwalaja mi jego system karmienia. Jak jestem sama w domu to misio je mniej przekasek w ciagu dnia.

A i czasami na sniadanko ma jajecznice, ale staram sie nie czesciej niz raz w tyg.

A misiek i tak ladnie wyglada i sporo wazy, nie wiem dokladnie ile bo go nie wazylam, ale w okolicach 11-12 kg a ciuszki mu zakladam w rozmiarach od 80-96 wiec roznie.
oprzyszedl mi do mkomputera wiec wiecej nie napisze , :-D

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

07 sie 2008, 15:22

Hej dziewczynki.
Ja już po strojeniu sali :-D poszłam o 7 i wróciłam o 14 :-D ale już wszystko przystrojone elegancko :-D i nawet redsika się napiłam :ico_oczko: Kacperek w tym czasie był z mamą i podobno nawet nie zapłakał :-D

U nas upał dziś straszny ale ponoć tylko jednodniowy więc ok.nielubie jak jest aż tak gorąco choć w domu da się wytrzymać.
A gdzie reszta dziewczynek??

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

07 sie 2008, 15:27

Kicia10, ja też trafiłam na ten schemat żywienia dzieci w naszym wieku i kurczę, Zuzia nie je w porównaniu do tego tak dużo :ico_noniewiem:

majandra, jutro zważymy Zuzię, bo wybieram się z tym oczkiem. Niby nic się nie dzieje, ma jakby lekko opuchnięte,ale spytam i niech zobaczy. Zuzia ostatnio była ważona na początku czerwca i wtedy było 8,5 kilo. Teraz pewno będzie koło 10, czyli ok. Na roczek dziecko powinno się potroić :-D

A ja już w domku i jakby zaczynam się urlopować. Jutro tylko na dwugodzinne szkolenie i koniec :ico_brawa_01: na dwa tygodnie...

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

07 sie 2008, 15:51

Kocura Bura pisze:i jakby zaczynam się urlopować.
no to super :ico_brawa_01: to może trochę więc stronek zapiszemy :-D :-D

Ja teraz korzystam z chwili i oglądam sobie na allegro dekoracje na ślub i tak bym chciała już urządzać swój ale Ł chyba niema najmniejszego zamiaru :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

07 sie 2008, 16:23

hej dziewczynki

kicia, eska tak, zostajemy juz postanowione :-)

kicia fajnie ze Kaperek wymawia juz tak ladnie, tzn tyle slow juz zna, Szymon operuje tylko da-da, ta-ta, ba-ba/najczesciej, chyba mu brakuje :ico_oczko: / i ma-ma :ico_haha_01:

majandra mnie tez Macius nie wydaje sie zeby byl gruby :ico_nienie:
a powiem Ci tyle ze moj Szymon ma dokladnie tak samo, tzn. zje wszystko co mu podsune pod buzke, rano wypije mleko ale jak widzi ze ja jem kanapke to tez chce :ico_oczko:
no wiec on je tak:
7.00- 180ml mleka
10.00- 180ml mleka+3 miarki owsianki
13.00- 230g zaupki
15.00-200g deserku
19.00-210ml mleka+3 miarki kaszki ryzowej

w miedzyczasie podjada suche wafle, takie od lodow, krazki ryzowe
pije herbatki z hippa i rozcienczone soczki

Na razie tyle zmykam pod prysznic i zaraz chyba dorwe chipsy bo mam taką ochotę :ico_wstydzioch:

ja tez podjadam chipsy, mala paczuszke prawie codziennie
ale i tak chyba troche schudlam widze po spodniach :ico_oczko:

A i czasami na sniadanko ma jajecznice, ale staram sie nie czesciej niz raz w tyg.


ja tez serwuje co niedziele na sniadanko jajecznice jak jestem w domku

kicia no to troszke wam zeszlo na strojeniu, ale fajnie tak pobyc z ludzmi i sie wyluzowac, co?? :-D

Szymon sam zasnal w kojcu :ico_szoking:
zostawilam tam go on sie poprzewracal i kimonko..hihi :-D
dzisiaj kupilam mu do smarowania taki vic rozgrzewajacy i dalam mu sie pobawic, przychodze do pokoju a on caly w tym wysmarowany :ico_olaboga:
dobrze ze do buzi nie wzial :ico_sorki: noo to kolejna jego umiejetnosc potrafi odkrecac nakretki :ico_oczko:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

07 sie 2008, 16:55

Majandra ja uważam że nie masz się czym martwić nasze dzieci jak zaczną biegać to po pierwsze zgubią troche kg a po drugie nie będą miały czasu na jedzenie :ico_haha_01:
Olek był dziś ważony w przychodni i waży 11kg (tak jak przewidziałam) a teraz jak poczytalam ze wy tu wage i wzrost porównujecie to skorzystałam z okazji ze spi i go zmierzyłam wyszlo ok 77/80 cm .

Ewasiek a twój Michałek nie pije juz mleka??? Olek je rózne dania i potrawki ale mam wrażenie że najbardziej zasyci się własnie mlekiem, zupki, serki są dobre tylko jako przekąska i starczą na godzinke , półtorej :ico_noniewiem:

Na razie tyle, zmykam jesc obiad.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

07 sie 2008, 20:31

majandra pisze:No, dobra. To kończę zamartwianie się wagą Maciusia.
no i tak trzymać!!!

Kicia10 pisze:Ja teraz korzystam z chwili i oglądam sobie na allegro dekoracje na ślub i tak bym chciała już urządzać swój ale Ł chyba niema najmniejszego zamiaru
jeszcze Cię Ł zaskoczy, nawet się nie będziesz spodziewać!

Zuzanka dostała dziś jajecznicę! I zjadła :ico_brawa_01: Calutką, z jednego jajka. Bo kiedyś tam, nie chciała tknąć, widać do wszystkiego trzeba dorosnąć :ico_oczko: Nawet sama się zaczęła karmić :-D

Mama już pojechała, jutro moja siostra zostaje z Zuzią.

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

07 sie 2008, 22:18

Juz wam dawno pisalam ze on nie pije mleka, chyba cos nie dokladnie przeczytałyście :ico_nienie: , lub juz nie pamietacie :ico_oczko:
Dzisiaj bylismy na wsi u mojego brata, jutro wkleje zdjatka :) wrocilismy pozno i misio i tak jeszcze szalal po lozku, zmykam do luzia, kolorowych snow

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość