Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

10 sie 2008, 12:10

z Oskarkiem(choć to pierwsze dziecko), część miałam ciuszków używanych i wcale się tego nie wstydzę, bo i czemu :-)
hhhihiihihii, ja mialam schize, ze jak dziecko bede w ciuchy po bog wie kim pakowac :ico_oczko: pozniej juz, jak podrosla i miala kilka mcy - roczek, nie mialam takich problemow :ico_haha_01: ale to jest wlasnie tak, ze czesto sa jakies przesady, strach, wymysly naszych mozgow ze cos sie stanie albo pojdzie nie tak. teraz jestem na wiekszym luzie, ale ciaza z carmen to byl stres jesli chodzi o poradzenie sobie z malenstwem, o to, czy bede dobra matka itp itd :ico_oczko:
tez mam troche bielizny dla malej z lidla - jest fajna bawelna, taka miesista. tylko te metki zabojcze :ico_zly:
super ciuszki..jka ja Wam zazdroszczę :ico_haha_01: :ico_haha_01: ale niecierpliwie czekam na USG moze sie uda podpatrzeć maleństwo :-D
hihiihihii, uwazaj, mi najpierw powiedzieli ze dziewczynka :ico_oczko: w sumie dobrze poczekac do 20 - 22 tc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

10 sie 2008, 19:38

Caro napisał/a:
bardzo tani jest też sklep Pepco
Wiem Caro, bo sama tam zaglądam, jutro zrobię foteczki to zobaczycie. Fajną masz wypraweczkę :ico_brawa_01:
Ja niedawno kupiłam komplet body(3 szt.) w Tesco, tanie i 100% bawełny.

[ Dodano: 2008-08-10, 21:16 ]
Osita, przeczytałam Twój post na styczniówkach 2009, o tym, że u nas cisza i czasami to nie ma nawet o czym pisać i od razu mi się przypomniały dwa zapytanka do drogich koleżanek, które mogłyby pomóc :ico_sorki: .
1) Dwa wesela u mnie za pasem, może znacie jakieś stronki gdzie by można wypatrzeć jakąś fajną kiecunię ciążową, w przystępnej cenie?
2) Staniki do karmienia - w sklepach z normalną bielizną czy w sklepach dla maluchów??
I jeszcze jedno, chodzi o brzuszek a raczej o skórę na nim...do tej pory nie mam rozstępów i nie chcę mieć oczywiście. Czego używacie?? Czytałam, że aby uniknąc zmian na skórze w trakcie ciąży należy ją dobrze nawilżać i natłuszczać, co mozna uzyskać stosując najzwyklejszą oliwkę. Oczywiście regularnie. A może lepiej zainwestować w droższe kosmetyki?? Jaka jest Wasz opinia na ten temat. Ja póki co uzywam oliwki.

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

10 sie 2008, 22:39

Staniczki widziłam w takich sklepach gdzie sa ciuszki dla dzidziusiów..
jesli chodzi o smarowanie to kupilam balsma na rozstepy z Ziajki-polska i tania firma a preparat sprawdzony wczesniej przez koleżanki

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

11 sie 2008, 07:41

witam
w piątek dotarlam do gina - wszystko jest w porządku ale płci nadal nie wiadomo :ico_olaboga: już mnie to denerwuje ale cóż nic na to nie poradzę będę musiała cierpliwie czekać

co do staników to jas kupowałąm na tzw targu ale są w skaepach dzieciecych

ja uzywam tylko oliwki bo moim zdaniem kosmetyki nic nie dadzą rozstępy to podobno sprawa genetyczna

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

11 sie 2008, 08:00

Witam witam- wczoraj cały dzień mnie tutaj nie było ale czytanie mam już nadrobione. Pojechaliśmy z M. do Ikei - kupiliśmy nowe krzesełka do kuchni i trochę przydatnych pierdołek. Fajne tam mają te niektóre pomysły, szkoda że pieniądze które chcą za nie nie są równie fajne :)
Aniafs ja na rozstępy również używam oliwki, z tym, że w żelu Johnsona - dłużej utrzymuje wilgoć na skórze. Krem o którym piszecie ziajka-mamamija też jest podobno dobry, ale mnie strasznie drażni jego zapach(albo raczej brak zapachu)
Poza tym też sądzę że to niestety sprawa genetyczna :( Z resztą myślę sobie że nie ważne czym,smarujemy, ważne żeby skóra się nie przesuszała bo to pierwszy krok do rozstępów, no i sam proces smarowania, wcierania, szczypania skóry który wzmacnia jej elastyczność i rozciąga ją - tak więc szczypmy się po brzusiach dziewczyki :-D
W związku z tym że macie już prawie wyprawki pokompletowane a ja jestem daleko w polu idę zaraz na polowanie "na lumpy" - w poniedziałki nowa dostawa więc może się uda. Choć jak się człowiek nastawi to zazwyczaj nic z tego nie wychodzi :-) no ale zobaczymy.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

11 sie 2008, 10:33

od razu mi się przypomniały dwa zapytanka
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
znacie jakieś stronki gdzie by można wypatrzeć jakąś fajną kiecunię ciążową, w przystępnej cenie?
a znamy :-D :ico_oczko: w tej by ci bylo pieknie :ico_brawa_01:
Obrazek
Obrazek
stronka: http://www.mamadama.pl/odziez-ciazowa-s ... a484ab514d
http://www.e-mama.pl/index.php?d=katalog&k_id=58
http://www.happymum.pl/sklep3/?grupa=su ... 283bc2a371

odnosnie stanikow: w siedlcach, na "ruskim" bazarze (tym za stacja pks) kiedys kupowalam staniki dla karmiacych. przydawaly sie juz w ciazy, bo sa bawelniane, wygodne i rozciagliwe, takie 2 w 1 :ico_oczko: sa tez ciuchy dla ciezarowek na bazarze na przeciw stadionu. tam kupowalam m.in. ogrodniczki. trzeba pytac, bo czesto nie maja nawet wywieszone, a towar maja lub ew ci przyniosa na nastepny dzien.

rozstepy w ciazy... mysle, tak samo jak dziewczyny, ze to sprawa genetyczna. moja mama nie miala, ja w 1 mimo niezbyt regularnego smarowania, tez nie. kuzynka wydala fortune na rozne kosmetyki, wklepywala rano i wieczorem i... no coz, wyglada jak po przejsciu przez rece rzeznika. jej mama tez tak miala. ogolnie - zarowno w poprzednej ciazy, jak i teraz stosuje tak samo jak tosia oliwke w zelu (ta johnsona kwiatowa jest boska) - po prysznicu, mokra i ociekajaca, po prostu wmasowuje oliwke. z woda wchlania sie o wiele lepiej i szybciej. i zeczywiscie ta w zelu nie dosc, ze latwiej ja stosowac, to moim zdaniem zostawia taka jakby powloke na skorze... w szkole rodzenia polozna kiedys zachwalala olejek migdalowy - nie wiem, nie probowalam. ale fakt faktem, co ma byc to bedzie, mozemy ewentualnie zmniejszyc wielkosc rozstepow, ale jak maja sie pojawic, to sie pojawia mimo stosowania kremow.
Fajne tam mają te niektóre pomysły, szkoda że pieniądze które chcą za nie nie są równie fajne :)
w pl jest drogo ale jak dla mnie- bardzo tanio :ico_sorki: tutaj najgorsza, najzwyklejsza wersalka to 250€ :ico_zly: mowimy o sprzecie, ktory ma materace tak dobre, ze czuje sie kazda sprezyne jak tylko sie siadzie, o spaniu na takim zlomie po roku uzytkowania nawet nie ma mowy :ico_noniewiem: rozkladana sofa to wydatek min. 600€... wiec ikea ratuje :ico_oczko: do tego "pierdolki" dla dzieci typu lozeczko czy materac sa o przynajmniej 30% tansze niz w innych sklepach. tak wiec musze i ja sie do ikei wybrac, zreszta, mam ochote na pulpeciki szwedzkie :-D

maly w nocy dawal mi tak do wiwatu, ze ok 5 wyprowadzilam sie do salonu :ico_noniewiem: o 7 mezu mnie wygonil spowrotem do lozka, nawet przykryl i utulil, hihiihihi :ico_oczko: spalam do 9:30, zgadnijcie kto mnie obudzil??? :ico_nienie: ufff, junior juz tak daje czadu, mimo ze taki malutki... a ja chcialam miec synka - aniolka po coreczce - diabelku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

11 sie 2008, 12:12

Pocieszyłyście mnie kochane, myslałam, że to tylko ja takich "prymitywnych" środków uzywam, ale zazwyczaj to co najprostsze jest najskuteczniejsze. Jestem dobrej mysli, babcia i mama nie miały wogóle rozstępów, duze prawdopodobieństwo, że i u mnie tak będzie. A dzisiaj akurat kończy mi się zwykła oliwka, więc wyciagnę meża na miasto i zakupię sobie tą w żelu :ico_brawa_01:
Dzięki za instrukcje, odnosnie staników :ico_haha_01:
Osita, ta czerwona sukienusia jest wprost boska, widziałam już ją wczesniej no i muszę przyznac, że się nieźle napaliłam :ico_olaboga:
Osita napisał/a:
junior juz tak daje czadu
Mój Bartuś chyba nie lubi spać na lewym boku, gdy tylko się przekręcę na lewo od razu czuję jakiś dziwny dyskomfort w brzuszku... :ico_noniewiem: na wznak i na prawo jest o.k.
Jutro jedziemy obejrzeć wózek, używany ale podobno w bardzo dobrym stanie, firmy portugalskiej Bebecar. Nowe kosztują w granicach 3 000 zł :ico_szoking: , nam chcą go sprzedać za 800. Myslę, że to ciekawa oferta. Wszystko okaże się jutro.
Kasia1983, miło słyszeć, że wszystko jest w porządku - to najważniejsze. Szkoda, ze maluszek nie chciał pokazać co ma między nózkami. Cierpliwosci....

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

11 sie 2008, 12:14

osita te chłopaki to chyba wszystkie takie niedobre, Filipek tylko jak wyczuje że się położyłam to daje do wiwatu, nieraz myślę,że on nie śpi całą noc, łobuz jeden :-D , ale i tak uwielbiam te kopniaki :-) :-)

aniafs ja staniki kupowałam na bazarku, bo taniutkie :-D , tylko 15 zł :-D i przyznam się,ze już je noszę, bo są bardzo wygodne :-)
Ja niestety mam okropne rozstępy i potwierdzamże to dziedziczne, bo moja mama też ma, wiec i tak jestem na nie skazana :ico_placzek:

a sukienka moze coś takiego

http://www.allegro.pl/item409631638_cia ... my_38.html

tosia udanych łowów :-D

[ Dodano: 2008-08-11, 12:17 ]
Nowe kosztują w granicach 3 000 zł , nam chcą go sprzedać za 800
mam nadzieję,że zakup się uda :-) , ale cena nowego faktycznie przytłaczająca :-D

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

hello

11 sie 2008, 12:24

hello dziewczyny.
Co do tych rozstepow to w poprzedniej ciazy wyszly mi na tylku i biodrach-MASAKRA.ale przestalam sie juz tym martwic,jak maja wyjsc to wyjda :-) .rano smaruje sie kremem na rozstepy a wieczorem oliwka,zobaczymy czy grono mioch rozstepow sie powiekszy :ico_haha_01: .Ja na razie o ciuszkach nie mysle,moze za miesiac.dzis jade na miasto poplacic rachunki,odwiedzic mame i kumpele bo dawno u n ich nie bylam.Ja mieszkam na zacisznym osiedlu a oni w centrum wiec do n ich wpadam przewaznie jak cos zalatwiam.
Maly-mala kopie od samego rana :ico_oczko:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

11 sie 2008, 12:32

okropne rozstępy i potwierdzamże to dziedziczne, bo moja mama też ma, wiec i tak jestem na nie skazana :ico_placzek:
oj kochane nie zgodzę się z Wami. U mnie w rodzinie wszystkie babki mają rozstępy i to bardzo bardzo dużo. Moja mam ma okropne , babcie też ciotki tez i tak każda poorana wręcz. Wiedząc o tym postanowiłam być wyjątkiem od ter reguły. No i jestem. :-D Używałam Musteli. Jest rewelacyjna, na prawdę warta swej nie małej ceny. Bardzo polecam bo nie mam ani jednego rozstępu. Smarowałam brzuch uda, piersi i plecy okolicy lędzwiowej raz dziennie po kąpieli i jestem bardzo zadowolona. A brzuch miałam duuuży więc skóra musiała się bardzo zozciągnąć.

[ Dodano: 2008-08-11, 12:33 ]
Mustela jest na Allegro w lepszej cenie niż w Aptece.

[ Dodano: 2008-08-11, 12:38 ]
Obrazek a brzuch był taki na 3 dni przed porodem i ani jednego rozstępu :-D

[ Dodano: 2008-08-11, 12:41 ]
ja staniki kupowałam na bazarku, bo taniutkie :-D , tylko 15 zł
ja tez niestety :ico_zly: Mam juz ochlapnięte i wiszące cycuszki mimo,ze nadal pełne mleka . Aż boję się pomyslec co będzie jak już przestanę karmić. Teraz jednak zainwestowałabym w jakieś lepsze jakościowo staniczki.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość