Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

27 cze 2008, 15:06

ok, pa
no oby szybko wlaczyli neta

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

07 lip 2008, 14:32

siunia, mam 1,5 godsziny dostępu do kompa
a więc miałam już to co mi pisałaś i ja nie mogłam tego urzywać bo to było z cyną i mi kolczyk w nosie czarmiała, a po drugie miało to takie malutkie ziarenka i podrażniało mi wszystkie rany, a le na ładną buzie to jest dobre janie, super odświeżający zapach
też bym tego używała gdybym nie miała tak podrażnionej buzi
pozdrawiam
]

[ Dodano: 2008-07-10, 11:40 ]
hej
odebrałam wyniki, wszystkie sa bardzo dobre i mam karte z grupa krwi, taką samą mam jak ty
a dziś na 18.15 mam wizyte u gina
u nas nic nowego sie nie dzieję, ciągle Monika siedzi z angelą a internetu rodzice dalej nie maja
pozdrawiam

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

13 sie 2008, 19:15

hej dziewczyny!!!! \
chciałąm Was o cos zapytac bo obecnie mieszkamy i żyjemy w północnej Irlandii ale tu pod względem zarobków i życia nie jest ciekawie i chciałąbym sie dowiedzieć czy jak to jest w Norwegii??? pod względem pracy, rasizmu i życia??? wiem ze Norwegia jest pięknym krajem i na pewnym "poziomie" ale chciałąbym znac wasze zdanie :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

13 sie 2008, 22:36

martuchafrost, witaj
ja włśnie parę miesięcy temu postnowiłam, że przeprowadze sie do Norwegii, mieszkamy tu dopiero do tygodnia, a mój mąż już dostł 2 oferty pracy w ciągu 1 dnia, jest mechanikiem samochodowym, a pracy od wczoraj zaczął szukać
moja siostra mieszka tu od 2,5 roku i jest zadowolona, nie ma rasizmu, zarobki są, super, wystarczy, ze masz papier na dany fach i znasz albo norweski alebo angielski to dostaniesz pracę, bo tu wszyscy umieją mówić po angielsku, nawet takie babcie i dziadki, ludzie są przyjaźni, kraj jest piękny, zarobki dobre, jedzenie drogie, ale jak tyle zarabiasz top i jedzenie nie wydaje sie droge
napisz konkretnie co chcesz wiedzieć postaram ci udzielić odpowiedzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

14 sie 2008, 08:33

Manenka dziekuje za odpowiedz, chodzi o to, ze chcialabym diametralnie zmienic nasze zycie i zaczac zyc w kraju gdzie nie boisz sie iść na ulicy i gdzie bedzie sie zarabiac lepiej, dokladnie to interesuje mnie jak to jest z tym pozwoleniem na prace bo czytałam gdzies na necie, ze , aby tam jechac trzeba miec jakies pozwolenie na prace czy coś, i czy jak mój J. nie zna angielskiego perfect to czy to oznacza ze nie ma szans na robote ???? chodzi mi jeszzce o mieszkania jak to wychodzi ( wynajecie) w skali do 1 wyplaty???? bo u nas tak polowe wyplaty idzie na mieszkanie, i co jeszcze??? czy jakbysmy tam zajechali i powiedzmy ja bym robiła ( znam angielski) to czy z jednej wyplaty jestesmy w stanie zyc???? a zo z dzieckiem???? macie tam przedszkola płatne czy jak???
przepraszam ze tak pytam, ale zaciekawił mnie ten kraj, a nie znam nikogo kto by mi odpowiedzial na moje pytania :ico_sorki:
bo przeciez jak bysmy postanowili tam jechac to postawimy swoje zycie na jedną kartę prawda???? nie bedzie juz odwrotu, a ja szukam kraju gdzie bedzie nam lepiej, a nie gorzej i ze strachem zyc kazdego dnia
dziekuje za odpowiedź :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 sie 2008, 13:56

martuchafrost, ja i mój mąż mieliśmy prace i wszystko w polsce, i zostawilismy wszytsko i wyjechaliśmy tu
możesz spokojnie wyjść na ulice ui nikt cię nie zbije twoje dziecko moze samo po ulicach biegać, mieszkania i auta sa otwarte bo nikt ich nie zamyka , nikt nie kradnie, tu jest tak spokojnie, że aż czasem za spokojnie
tu nie trzeba znać idealnie jezyka, aby się dogadać bo norwedzy sa mili, nawet jak sie namachasz rekoma to ci pomagaja sie wysłowić, norwegia jest jednym z najbogatszych kraju w europie dlatego nie chca wejsc nawet do uni europejskiej, bo sa za bogaci , z pozowleniem nie ma problemu przyjezdżasz idziesz na policje i tam mówisz, ze szukasz pracy i daja ci pozwolenie na 3 miesiące, a na pewno w tym okresie nzajdziesz prace, co do mieszkań to w stolicy oslo sa drogie ale na południu norweegi tanie okolo 4000koron z opłatami, a średnio 1 osoba zarabia 15000koron, a wiec można spokojnie z 1 wypłaty wyzyc, dodatkowo na dziecko dostaje sie rodzinne do 18 roku zycia dziecka w wysokości 970koron, a jeżeli dziecko nie idzie do przedszkola w wieku 1 do 3 lat otrzymuje 3300koron, a jezeli chcesz poslac dziecko do przedszkola to placisz w zaleznosci od zarobku, jak bardzo bardzo duzo zarabiasz to max za przedszkole placisz 3000koron
jak cos jeszcze chcesz wiedziec to pisz

my pożuciliosmy życie w POlsce i nie ma juz powrotu, moj mąż od 2 dni szukal pracy i juz dostal 2 oferty i moze sobie wybierac gdzie chce robic, jak mu sie w jednym zakladzie nie spodoba to idzie do drugiego, jak zansz angielski to nie ma problemu z praca a potem nawet dla męza mozesz poszukac

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

14 sie 2008, 17:46

Maneka ale rozumiem ze jak pojechaliście to mieszkanie mieliście juz załatwione czy jak???? ja sie tak troche boje w ciemno bo tu juz jestem dwa lata i tez niby złote góry a na małego grosze dostajemy a wypłaty są coraz gorsze bo za duzo Polaków
wiem ze Norwegia jest jednym z najbogatszych krajów i dlatego to państwo przyszło mi na myśl a pozatym jak ja widze tutejszą młodzież to boje sie wyjść na ulice a co za tym idzie boje sie najbardziej o mojego synka
dziekuje Ci za wyczerpującą odpowiedź ale napisz mi jeszcze prosze co z tym mieszkaniem i ile kasy np na start bysmy musieli mieć??? 20 tys polskich złotych starczy???? i czy prace sie szuka przez agencje jak tutaj czy po prostu idziesz gdziekolwiek i szukasz???? dziekuje ze poświecasz mi czas ale zależy mi na lepszym zyciu dla mojego synka :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 sie 2008, 19:02

martuchafrost, mieszkania jeszcze nie mamy , mieszkam u siostry, ale oni chca sobie kupić dom i wyporzyć nad dół, a wiec nie chce szukac mieszkania, 20000zł to bardzo dużo , spokojnie na 3 miesiące by ci starczyła, bo korona 1korona to 40gr, a wiec kasy tu by spokojnie starczyło, podam ci teraz stronkę gdzie może poszukać sobie mieszkania, www.finn.no , najlepiej przyjeżdżać jest jesienia i zimą kiedy nie ma sezonu i wszyscy POlacy wracaja do kraju,

można przez Adecco to Polska firma, ale wiesz jak oni załatwiają
najlepiej szukać samemu pracy to jest stronka gdzie sama szukasz pracy https://www.nav.no/sbl/stillingssok/enkelt.do
mój mąż napisał jedno cv i od razu mu odpisali, zeby przyszedł do pracy
ale dzień wcześniej był w jednym zakładnie samochodowym i powiedzieli, ze od razu też go wezmą a więc idzie tam bo dobrze płacą, fajni ludzie i ma blisko

gwarantuje ci, ze możesz tuż życ bezpiecznie, spokojnie chodzić po ulicach itp., dlatego ja tu tez sie wyprowadziłam

a powiedz mi kim jesteś z zawodu na papierach a kim twój mąż??
i w jakim regionie chcesz szukać chaty??

wyżej niż Oslo nie szukaj, bo tam ciagle pada i jest zimno, w Oslo jest drogo i dużo Polaków, a oni są czasem bardzo nieeprzyjemni z zazdości, jak masz już czegoś szukać to na południu polecam my mieszkamy na samym dole w Aust-Adger

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

14 sie 2008, 19:10

manenka ja jestem administrator biurowy z zawodu, tu pracuje jako opiekunka osób starszych, wiec ja moge robić wszystko mi nie straszna zadna robota
co do regionu to nie wiem gdzie jechac tak tylko wpadłą mi norwegia
a co do chaty to widzisz? ja bym musiala miec wcześniej mieszkanie bo nie wyobrazam sobie inaczej przyjechaac tam
dzieki za linki zaraz sprawdze i poczytam :)
wogóle dziekuje Ci za pomoc :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-08-14, 19:14 ]

ciezko nam napewno bedzie na poczatku a ja musze jechac na pewniaka , mój jacy uważa ze wszystko jedno gdzie, ale ja tak nie sądze bo to ja rozporzadzam finansami a nie on, nie mamy w Polsce nic ( chaty ani nic), ja nie chce byc bogata ale chce jako tako życ a tu musze oszczedzac na wszystko

[ Dodano: 2008-08-14, 19:18 ]
kurcze przeraża mnie ten norweski :( mimo ze jest tam angielski ale jednak ....

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 sie 2008, 19:33

martuchafrost, mona szfagier mieszka tu 3 lata i nic nie mowi po norwesku, wszystko po angielsku

a mieszkanie musisz koniecznie znalezc , zeby przyjechać, a jak znajdziesz prace, to na kurs idziesz norweskiego i sie tam go nauczysz, a pracy juz mozesz szukac tym linku i wysylac cv tylko najpier chate znajdz, jak nie bedziesz wiedziala za bardzo jak ja szukac na tej stronce to pisz na gg to ci popowiem

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość