Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

26 sie 2008, 21:05

...
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 20:25 przez mika85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

26 sie 2008, 21:14

papiery złożyłam 1,5 miesiąca temu
a możesz napisać jakie to dokumenty i gdzie sie je składa?

trzeba napisać podanie do Zusu z prośbą o wyrównanie zasiłku chorobowego bedąc na zwolnieniu lekarskim. Musisz napisac ze pracodawcanie wypłacał ci premi gdy byłas na tym zasiłku a premie masz uwzględniona w umowie o prace, a o reszte zus poprosi zaklad pracy o nadesłanioe dokumentacji. jakby co to pytaj. pozdrawiam

ps. tak wogóle to śliczne te wasze kwietniowe dzieciaczki :-)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

27 sie 2008, 10:44

Witajcie kwietnióweczki i marcóweczki :ico_haha_02:
Ja wpadłam się pożegnać. Na jakiś czas znikam dopóki nie unormuje mi się życie. Mamy kilka problemów. Życzę Wam miłych chwil z Waszymi pociechami i do sklikania.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

27 sie 2008, 10:55

Myszka współczuję problemów z mamą. Moja też z tych trochę wtrącających się, choć chyba nie aż tak, ale właściwie to trudno mi powiedzieć jak by było, gdybyśmy mieszkały blisko siebie. Póki co dzieli nas 400 km i wtrącanie się polega tylko na dawaniu "dobrych rad" przez telefon, a osobiście średnio raz na 2 miesiące.

asika ja kaszkę, kleik i zupki czyli wszystko co nie jest samym mlekiem podaję Kindze łyżeczką. Uważam że tak jest lepiej, bo dzieć się przyzwyczaja do jedzenia jak człowiek :-), a butelka to wiadomo-niezbyt dla zębów dobra i lepiej jak najmniej jej dawać.

[ Dodano: 2008-08-27, 10:58 ]
czy dopieraja sie wam ubranka poplamione zupka ze sloiczka (z dodadkiem marchwi) jak dopieraja to jakiego proszku uzywacie?!
jako doświadczony pogromca plam po marchewce poradzę Wam tak: pierzcie w proszkach dowolnych, bo żaden i tak na 100% nie wywabi tych plam, ale potem po praniu koniecznie na słoneczko wystawić mokry ciuszek plamą do słońca- zniknie na pewno.

[ Dodano: 2008-08-27, 10:59 ]
asiab, czyli mam sama napisać takie podanie czy jest do tego stosowny druk? A może byś mi podesłała wzór swojego pisemka? :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2008-08-27, 11:01 ]
Joanna24, strasznie mi przykro że nas opuszczasz i to z powodu jakichś poważnych problemów :ico_placzek: Mogę się tylko domyślać, że może chodzi o Twoją mamę ... Trzymam kciuki żeby problemy się szybko rozwiązały, a Ty żebyś wracała do nas pełna weny do pisania nowych postów :-)

Awatar użytkownika
eVe80
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 574
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:22

27 sie 2008, 13:34

Witajcie kochane

asika82 pytałam lekarza o jedzonko (bo ja też tak sceptycznie podchodzę do słioczkowego jedzenia< chciałam poczekać jeszcze). Lekarz powiedział mi, że to już tylko zależy ode mnie bo małemu idzie piąty miesiąc, więc poczekam jeszcze z tydzień i zaczniemy od marchewki.
Co do jedzenia na noc, to mogę poradzić Ci butelkę tomme tippe i smoczek nr 2, kleik trochę ciężko idzie z tego ale Igor daję radę i ćwiczy przez to mięśnie żuchwy :-D
Ja nie podaję na noc Igorowi z łyżeczki, bo na razie uczy się dopiero nią jeść więc nie bardzo mu to jeszcze idzie. Wolę na noc butlę, tak jak któraś pisała, butla nastraja do snu. Ma czas żeby nauczyć się jeść łyżeczką, na razie za bardzo się po pewnym czasie denerwuję i mało mi zjada.

myszka_ mamą się nie przejmuj i jak nie chcesz to nie dokarmaij, bo z tego co piszesz Damianek wcale się nie budzi tak często do jedzenia więc Twoje mleko mu wystarcza. Asika pisze, że Antoś co 2,5 h się budzi, to już inna sparwa widocznie jemu nie wystarcza już cycuś.

Moja mama też wogulę się nie wtrąca, jest superowa. Zresztą od jutra będzie zostawać z Igorem bo ja do pracy wracam :ico_zly: :ico_zly: . Dobrze, że w przedszkolu pracuję to razem z przerwą na karmienie nie będzie mnie w domu ok 4-5 godzinek. No i mam bardzo blisko do pracy i do mamay więc super. Strasznie mi się nie chce, na razie wracam tylko do 5 września, a potem do końca miesiąca mam urlop.

Acha Igor ma 65cm i waży 6450 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

27 sie 2008, 15:36

Joanna smutno bedzie bez Ciebie!!!!!!!

butelkę tomme tippe i smoczek nr 2
o dziękuję dzisiaj jadę po butlę to taka kupię.


Dzisiaj Antoś dostał pierwsza kaszkę łyżeczką. Tata karmił mama film nagrywała :-D Bardzo mu smakowało i starał sie bardzo żeby z buzi nie wylatywało.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

27 sie 2008, 15:38

Witajcie,
Dziś Damian spał do 5.15. Zasnął po kąpieli i karmieniu po 20, kole 20.30. obudził się o 22, przewinęłam go dojadł i spał do 5.15. Potem znów papu trochu się pośmiał, bo wyspany był i spanie do 8.15, potem znów ciumanko i do 10 ale to już z tatą dosypiał :ico_oczko:
Mieliśmy iśc dziś na szczepienie, ale niestety wody nie mieliśmy, a wiecie jak to ani się umyc ani nic, tyle co trochę moja mama zdążyła odlac do garnka.
Wiecie moja mama zawsze była super, nigdy się do niczego nie wtrącała, teraz jakieś głupie cyrki odstawia z tym jedzeniem choc, narazie - odpukac jest spokój.
Dziś była u nas na wizycie pielęgniarka środowiskowa, już kiedyś mówiła, że jak mały skończy 4 miesiące to nas musi odwiedzic.
Jakie pytania zadawała, jakich pieluch używamy, czy mamy dobrą sytuację materialną i w ogóle niektóre takie oczywiste - jak mały śpi, czym go karmie - stwierdziła, że jak na dziecko tylko na piersi to pięknie przybiera i rośnie, bo kawał chłopa z niego hehe.

Joasiu, wracaj do nas szybko i aby Ci się wszystko dobrze poukładało!!

Awatar użytkownika
eVe80
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 574
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:22

27 sie 2008, 15:43

Dziś Damian spał do 5.15. Zasnął po kąpieli i karmieniu po 20, kole 20.30. obudził się o 22, przewinęłam go dojadł i spał do 5.15. Potem znów papu trochu się pośmiał, bo wyspany był i spanie do 8.15, potem znów ciumanko i do 10
matko Igor to nawet na butli mi tak długo nie śpi :ico_placzek: A Damianek dosypia jeszcze do 10?? Igor robi pobudkę o 7, o 8 zasypia na 45 minut i potem tylko drzemki.

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

27 sie 2008, 16:56

Dziś była u nas na wizycie pielęgniarka środowiskowa, już kiedyś mówiła, że jak mały skończy 4 miesiące to nas musi odwiedzic.
Jakie pytania zadawała, jakich pieluch używamy, czy mamy dobrą sytuację materialną i w ogóle
zauważyłam ze lekarze mają chyba jakies bonusy zalecając jakis produkt... jak ja bylam na ostatniej wizycie u lekarza to zapytala sie jakiej firmy obiadków używam... a wczesniej na wizycie podsunela broszurke gerbera... ale moja odpowiedz ja przerosla :-D powiedzialam ze po 4 miesiacu jest maly wybor w obiadkach wiec uzywam roznych firm zeby zmieniac mu smaczki ...i co miala mi odpowiedziec :ico_haha_01: nic :ico_haha_01: pozatym bardzo polozna reklamowala nivea baby (ale sama tych uzywam bo sa ok, i w szpitalu nimi myli)
to troszke straszne bo lekarz gdy poleca jakies mleko to niewiadomo czy jest dobre! pozatym sama sie przejechalam na bebilonie choć go chwalą co niemiara! rysia bolal brzuszek wiec powróciłam do nana i bylo znow ok, a teraz uzywamy nan active i jest super rysiowi smakuje brzuszek nieboli no i ma probiotyki i takie tam bajery dla mamy :-)
Dzisiaj Antoś dostał pierwsza kaszkę łyżeczką. Tata karmił mama film nagrywała :-D Bardzo mu smakowało i starał sie bardzo żeby z buzi nie wylatywało.
ojej rysio tez tak strasznie sie cieszyl ze mamusia dala wrescie cos na zab dobrego :ico_haha_01: tez nagralismy i ogladajac film na poczatku jest takie dumanko probowanko rysia a potem widac lyzeczke jak zasowa do buzi i z powrotem w takim tempie ze sprawdzilam czy czasem niewlaczylo mi sie przewijanie :ico_haha_01:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

27 sie 2008, 18:08

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 13:19 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość