Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

04 mar 2008, 04:21

Pruedence, dzieki za wskazowki. Jutro przejde sie do dietetyka, to pomoze mi ulozyc jakas najlepsza diete na podstawie moich wynikow badan. Mam nadzieje, ze niedlugo wroci wszystko do normy, bo prespektywa klucia mnie delikatnie mowiac przeraza :ico_placzek: Ale poki co nie uzalam sie nad soba, tylko biore sie do roboty. Czas w koncu zadbac o siebie :ico_oczko:

Brawa dla Patryka za dzielne zachowanie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

04 mar 2008, 10:32

muszę przyznać, że jak czytam ile dzieci już w tym wieku potrafią zjeść no to :ico_szoking: , Julka je niewiele, a jeszcze gorsze jest to, że smakuje jej coś co ma zdecydowany smak albo słodkie albo ostre - i tak do deserków dodaję glukozę, bo inaczej nawet nie tknie :ico_placzek: a słoiczki niestety też muszę odrobinę doprawić, choć te po 6-stym miesiącu są zdecydowanie lepsze i czasem obejdzie się bez dodatkowych przypraw

po tych wiatrach, musiało Julię troszkę owiać i mamy katar :ico_placzek: choć nie jest zbytnio marudna z tego powodu to strasznie mi jej żal

basen to fajna sprawa i też się wybierzemy bo Julia bardzo lubi wodę, ale czekamy na wiosnę

a może my za wiele wymagamy od naszych maluszków :-D :ico_oczko: i tak robią wielkie postępy- Julia sama świetnie siedzi, nawet jak leci na boczek to potrafi się podeprzeć rączką i wrócić , do przodu pochyla się rewelacyjnie- aż można pozazdrościć :-D a dzisiaj z leżenia podniosła się do siadu, z tym że leżała na lekkiej pochylni ze względu na ten katar, ale....... wcale nie chce jeszcze stać woli sprężynować- choć trzymana nad samą podłogą jak się odbija to pokrzykuje jak Ci w zespołach pieśni i tańca :-D :-D

potrafi się przewracać z brzucha na plecy i odwrotnie ale robi to bardzo leniwie i w ostateczności :-D
a raczkowanie to jeszcze życzenie- unosi dupcię na maxa w górę na wyprostowanych nóżkach a główką ryje i jeżeli uda jej się posunąć do przodu jest mega zadowolona ale z reguły przerzuci się na któryś bok a później na plecy :-D

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

04 mar 2008, 10:52

Moja Amelka też tak próbuje z pupą w górze, a głową jak krecik :-D Wygląda to przekomicznie.
Ale z tym jedzeniem to macie rację. Normalnie nie wiadomo, co dawać i jak. Ja dzisiaj ugotowałam barszczyk Amelci nawet leciutko zakwasiłam sokiem z cytryny. A na jutro dostanie rosołku z lanymi kluskami. W końcu udalo mi się ją odstawić od piersi w południe. Tak więc je z rana i wieczorem a w ciągu dnia juz normalnie.
Brawa dla Patryka za dzielne zniesienie szczepienia.
Wisieńko to koniecznie udaj się do dietetyka.
Ja zaczynam chodzić na basen od tego czwartku, ale sama. Z Amelcią to później i to dużo później.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

04 mar 2008, 11:10

Karolinka śliczne zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a tu Julia po wczorajszej kąpieli (mamusia kąpała Adrianka a tatuś ubrał Julię bo ma katar :-D :-D w domku 24stopnie :-D )
Obrazek

a tu dosłownie sprzed chwili
Obrazek

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

04 mar 2008, 12:43

Aga Ty sie nie przejmuj kapryszeniem Julii, Tosia nie zje zupy jak jej nie doleje troche nektaru bananowego albo brzoskwiniowego :ico_szoking: normalnie nie wiem jak jej to może smakować ale smakuje więc jej tak daje bo by mi nic nie zjadła.
Tosia tez podnosi pupcie i ryje głowa, mega się wtedy złości :-D komicznie to wygląda.
Siedziec sama nie siedzi i pewnie jeszcze troche to potrwa, bo słaba jeszcze.
A zjęcia sa super:) Tata nieźle ubrał mała jak na 24 stopnie :)

Własnie mi mała rzuca zabawka z fotelika i chce żebym jej ciagle podawała.....

ivka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Patryka za dzielne zniesienie szczepienia!

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

04 mar 2008, 12:47

... no to ją chyba rozpracowałam :-D właśnie zjadła bananki i jabłuszka (taki deserek Nestle ) pomieszany z kaszką ryżową na wodzie i oczywiście z glukozą- było 3/4 szklanki :ico_brawa_01: :-D

[ Dodano: 2008-03-04, 11:51 ]
a wiesz Pruedence, Julka też zrzuca specjalnie i to jeszcze próbuje z takim wyrzytem żeby dalej :-D

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

04 mar 2008, 13:35

Aga fotki super, dziewczynka sliczna :)

bylam dzis z mezem sie zarejestrowac u lekarza i wiecie co jeszcze mi 10 kg zostalo po moim malenstwie, wiec moja waga oszukuje, ale jeszcze mam do zrzucenia :ico_placzek:

wczoraj byli znajomi, wypilismy po dwa drinki a ja dzis mam lekkiego kaca, malo spalam bo z mezem sobie siedzielismy i gadalismy jak oni poszli, wczoraj mala wypila sama samiuska z kubeczka 80 ml i raz sie zakrztusila ale sama sobie odkaszlnela i dalej pila :)

ona tez je strasznie roznie, wczoraj np. dwa razy butelke ominela, zjadla rano, potem po 11 i potem dopiero o 18 :ico_szoking: w miedzy czasie dalam jej na probe dwa serki takie jak danonki i jej tak smakowaly, tak dziuba jeszcze szeroko nie otwierala :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

bylam dzisiaj u lekarza z tymi jej policzkami, bo ciagle suche ale pani powiedziala ze to nie zadna alergia, ja latwo zauwazyc a to dzieci tak maja, dala mi recepte na krem jakby bylo bardzo sucho, ale mowi ze to jej przejdzie, mala sie do niej usmiechala i wogole jej sie Amelcia bardzo podobala, pokazala jak slicznie lezy na brzucholu, a na pupie ma taki jakby siniaczek juz wam pisalam to podobno jakies znamionko, nic groznego, a znamionko na buzce powiedziala ze raczej napewno jej zblednie z czasem, poza tym wszystko OK :ico_brawa_01:

u nas z jedzeniem to juz wogole roznie, ja jej daje mleko jak widze ze ona glodna a w miedzy czasie tez na oko zupke i deserek a teraz jeszcze daje jej te serki, musze jej zaczac dodawac jajko bo jeszcze nie dalam, ale wy normalnie miksujecie z zupka??

wiem ze moze wymyslam ale czy to tak jest, moja mala ostatnio wogole nie gaworzy :ico_placzek: tak steka wiecej i skupia sie bardziej na nasladowaniu min albo na tych obortach teraz, nasladuje kaszel jak tata odkasluje, moze poprostu ja teraz bardziej pochalaniaja te przewroty :ico_olaboga: bo dawniej to jak zaczela zaciagac to tv nie bylo slyhac a teraz to albo sie smieje albo tak steka roznie, sama nie wiem :ico_olaboga:

my to zawsze se cos wymyslimy.... :ico_puknij:

[ Dodano: 2008-03-04, 12:41 ]
a wiecie co sobie mysle ze chyba Amelce ten klimat sluzy, nie chce zapeszac bo po tym pobycie w szpitalu w grudniu ona mi sie super trzyma, tfu tfu tfu zeby nie zapeszyc i odpukuje, ale ja z nia chodze nawet jak wieje i chlodniej, tylko ja ubiera cieplo i staram sie zeby jej nie zawialo ale ja slyszalam ze klimat nadmorski swietnie dziala na dzieci i moze cos w tym jest :ico_olaboga: juz sie nie moge doczekac lata, kupi sie jakies krzeseleczka do ogordka i na plaze bedziemy chodzic i jak ona juz bedzie dreptac, suuper bedzie, u nas pogoda moze nie jest taka jak w Polsce, nie ma strasznych upalow i woda zimna ale jest troche ladnych dni latem :) :-D

aha i dla :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla patryka :ico_haha_01:

my mamy jutro z mezem szczepionke na tezec, wiec nie wiem czy ja bede dzielna :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-03-04, 12:45 ]
i jeszcze jedno slowo moja mala zaczyna mi smigac na dlugosc, pajace na 6-9 miesiecy sa akurat a body na 9-12 jest ok wcale nie bardzo wielkie, a wazne zeby nie miala nic ciasnego bo ona tak kopie tymi nuniami, musze chyba sie wybrac na jakies zakupki :ico_brawa_01: ale niech rosna te nasze szkraby :ico_brawa_01:

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

04 mar 2008, 14:39

Karolina to super, że wszystko z Amelką w porządku- nie ma to jak oko specjalisty na nasze obawy :ico_oczko:

ja też musiałam zrobić porządeczek w komodzie Julki, bo tyle rzezcy za małych się zrobiło, a skoro już zrobiło się w niej luźno no to na zakupki trzeba :-D

[ Dodano: 2008-03-04, 13:45 ]
karolina-ch, tym, że teraz nie gaworzy w ogóle się nie martw :ico_nienie: ona dalej to potrafi ale na fali ma coś innego... :-D -przekręcanie chociażby :-D

dzięki temu, że mama przyszła na chwilę do Julki - nie wychodzimy bo strasznie zimno i nie przyjemnie- udało mi się przytachać do domu trochę zakupów- więc zaraz śmigam i jakieś spaghetti chłopakom zrobię, jeszcze krupniczek mamy z wczoraj, który Julce bardzo smakował, ale dzisiaj dostanie już słoiczek :-) to , że czasem pomysły się kończą i nie wiadomo co dać maluszkowi to jasne, ale ja ostatnio pomysłów na nasze obiady nie mam...mam wrażenie że w koło gotuję to samo :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

04 mar 2008, 15:26

Aga ja to nie mam pomyslow co dla nas gotowac bo dla malucha to poki co dopiero odkrywan moje zupki:)
a ja musze jednak isc na miasto ale obiecalam kolezance :ico_oczko: mala spi a ja mam lenia jak stad do polski :ico_placzek:

Marta27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 54
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

04 mar 2008, 17:19

Maddox tez od jakies czasu zabawkami rzuca , czasami udaje mu sie tak daleko ze jak nie widze gdzie leca to musze ich szukac potem :ico_haha_01: Z jedzeniem troche lepiej on chyba takie swoje dni mial ze nie chcialo mu sie jesc , a ja do tego jakiegos dola zalapalam i z tego taka afera :ico_haha_02: co ja bym bez was zrobila :ico_wstydzioch: tutaj zawsze sie mozna wygadac, bo jak zaczne cos przy mezu gadac to sie wkurza ze wymyslam ciagle jakies problemy :ico_zly:
Karolina moj maly tez mial kieys takie suche policzki i jak reka odjal po kremie oilatum jest fantastyczny!!! ja sie na nim nigdy nie zawiodlam, jak mu jakies chrostki wyskocza to tez rumiankiem umyje na to ten kremik i na drugi dzien nie ma sladu!! :-)
Mysle ze mozesz sprobowac moze i Twojej malej pomoze.
U nas ciagle leje w niedziele EMMA byla (ten huragan) teraz caly czas deszcz albo grad, a ja na glowe w domu dostaje :ico_placzek: juz WIOSNY CHCE!!!!!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość