miwona86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:41

10 wrz 2008, 17:50

matikasia, to lepiej zaczynajcie teraz ja chodzilam z takim brzuchem cale lato i naprawde ciezko w te upaly bylo

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 wrz 2008, 17:53

matikasia, to lepiej zaczynajcie teraz ja chodzilam z takim brzuchem cale lato i naprawde ciezko w te upaly bylo
ja zeszłe wakacje też wspominam dość "ciężko"

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

10 wrz 2008, 17:54

tak mi mówcie;)

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 wrz 2008, 18:01

mówimy, mówimy :-D

miwona86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:41

11 wrz 2008, 12:48

mowimy i czekamy na twoja nowa fasolke hehe
trzymam kciuki :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

11 wrz 2008, 21:40

matikasia, do dzieła :ico_haha_01: :ico_haha_01:
hehe,ale wredna jestem :ico_haha_01:
bozena, jak tam moje ulubione chłopaki?? :-D :ico_oczko:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

12 wrz 2008, 21:53

muszę jeszcze raz porozmawiać z mężem i przemyśleć sprawę. gdyby udało się jak z mati od razu to poród byłby na samo lato na czerwiec także wakacje byłyby przede mną to chyba nieźle...

miwona86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:41

12 wrz 2008, 23:34

czesc
mam do was pytanie o porody w polsce bo ja rodzilm tu i naprawe mialam ciezki porud 20 godzin sie meczylam gdzie prosilam o cc i niechciano mi go zrobic lekarze czkli na rozwazcie (bo tu nie nacinaja sami ) az w koncu puls oliwki tak spadl ze w 2 min przygotowano mnie na cesarke , ktorej jak sie okazalo nie zrobiono bo puls wrocil do normy przewieziono mnie zpowrotem na porud normalny ( jesli mozna to tak nazwc bo urodzilam nieprzytomna o 23.26 a obudzilam sie dopiero o 3 w nocy ) gdzie nie moglam sama przec wiec pielegniarka waszla mi na bzuch a lekarz wyciagna oliwke kleszczami a ja tak peklam ze na posladku mam 9 szwow , oliwka po porodzie trafil do inkubatoa na dobe mowie wam o tym bo teraz we wtorek weczrem zajoma miala identyczny porud jak ja i niestety ale ona nie przezyla serce podczas pozodu gdzie ona byla uspiona przestalo pracowac . dziecko zyje narazie jes w inkubatorze podtrzymywane przy zyciu ( mam nadziej ze bedzie ok przynajmniej tyle ) :ico_placzek:
ale chodzi mi o to czy w polsce tez sa porady tak drastyczne czy ktos to paktykuje , bo maz tej znajomej nie chce zalozyc sprawy szpitalowi a ja uwazam ze powinien bo wyga przynajmniej ktos poniesie za to odpowiedzialnosc tlumaczemu ze moge tez w sadzie powiedziec o swoim identycznym porodzie . moim zdaniem to nie jestnormalne i chcialaby zeby juz nigdy nikt tago nie musial przezywac a z drugiej strony go rozumiem bo zeby zalozyc sprawe trzeba zrobic sekcje zwlok a on mowi ze niechce zeby jeszcze ja ktokolwiek dotyklal rozumiem . wiec final jest taki ze w poniedzialek cialo jedzie do polski a on niestety nie moze bo ma dziecko tu w szpitalu i musi byc bo jak sie cos stanie to nie bedzie mogl byc szybko na miejscu bo to niestety odleglosc 2000 km
dziewczyny czy takie zeczy sa normalne ,,,??? czy to byl blad lekarza ?? czy tez uwazacie ze powinien poniesc za to odpowiedzialnosc ?? niemam juz sily o tym myslec ciesze sie ze w moim przypadku sie dobze skonczylo . tak mi szkoda tej rodziny to asi znajomi tak dlugo czekali na to malenstwo , malenstwo ktore nigdy nie pozna mamy ; szkoda mi ojca dziecka i dziecka i oczywiscie mamy ktora nie bedzie mogla nigdy przytulic malenstwa na ktore tak dlugo czekali :ico_placzek:
przepraszam ale musialam sie gdzies wyzalic
chcialabym tylko zeby teraz troche sprawiedliwosci dotknelo lekarza ktory tak zadecydowal

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

13 wrz 2008, 10:09

Witam was :-)
Troszke musialam poczytac bo pare dni mnie nie bylo,pracuje ostatnio wiecej i nie mam za bardzo czasu na TT.
Wszystko jest kwestią organizacji
Bozenka ja powtarzam dokladnie to samo :-D
niestety ale ona nie przezyla
Matko co ty mowisz :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: boze to straszne :ico_placzek: nie moge uwierzyc w ta niesprawiedliwosc i w to ze takie rzecfzy sie dzieja :ico_olaboga:
dziewczyny czy takie zeczy sa normalne ,,,??? czy to byl blad lekarza ?? czy tez uwazacie ze powinien poniesc za to odpowiedzialnosc ??
nie nie sa normalne :ico_olaboga: oczywiscie ze to blad lekarza bo jak mozna dopuscic do takiej sytuacji :ico_olaboga: ja rodzilam moich chlopcow w Polsce i ciesze sie ogromnie bo tu w Irlandii jest podobnie jak u was.Ja pamietam na izbie przyjec zadawano mi milion pytan zeby wlasnie uniknac takich sytuacji i zreszta maja taki limit ze jesli do 12 godz nie urodzi sie naturalnie to robia cesarke,a moja przyjaciolka rodzila w kwietniu i po kilku godzinach proby urodzenia naturalnie malemu zaczal puls spadac wiec blyskawicznie zrobili cesarke, a ze ciebie tak wozili w kolko to mi sie tez w glowie nie miesci :ico_olaboga: matko jestem wsciekla po tym co napisalas widze ze taka sama ciemnota co tu jesli chodzi o lekarzy i podejscie do ciezarnych to sie w glowie po prostu nie miesci :ico_olaboga:
Oczywiscie ze maz twojej kolezanki powinien cos z tym zrobic wiadomo ze ciezko mu w tej chwili myslec o czyms takim nawet trudno mi wyobrazic sobie przez co on przechodzi no i ze malenstwo nigdy mamy nie pozna ktora czekala na nie tyle miesiecy :ico_olaboga: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: to potworne :ico_placzek:
Ktos powinien poniesc konsekwencje smierci tej dziewczyny wlasnie po to zeby w przyszlosci bylo mnijesze prawdopodobienstwo ze taka sytuacja moglaby sie powtorzyc :ico_olaboga:

Matko mialam wiecej napisac ale ten post mna wstrzasnal :ico_placzek:
Mam nadzieje ze malenstwo bedzie zdrowe :ico_placzek:

miwona86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:41

13 wrz 2008, 11:46

maz tej dziewczyny mowi ze on nie masily juz na lazenie po sadach i chce tylko zeby nikt juz jej nie dotykal i niestety nic z tym nie zrobi mowi ze moze kidys znajdzie sie ktos silniejszy psychicznie ale nie on
my z mezem tez kuz nie bedziemy naciskac to jego wola trudno nam go o cokolwiek prosic staramy sie tylko go podtrzymywac na duchu tyle tylko mozemy

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość