Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

11 wrz 2008, 10:05

asika82, możesz na pewno płukać gardło wodą z solą, a na ból głowy proszki na bazie paracetamolu np. Apap, a poza tym to np. zrób sobie syrop z cebuli (pokrój ze 2 lub 3 cebul w talarki i zasyp cukrem, na drugi dzień cebula puści sok i pij sobie go po troszku przez kilka następnych dni), słyszałam że jest też dobry syrop z cebuli, czosnku i miodu (cebulę też pokroić, czosnek rozdusić i zalać miodem). Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

[ Dodano: 2008-09-11, 10:15 ]
Ja miałam dziś koszmarną noc, Ewa usnęła na dobre dopiero o 3:30 nad ranem, a wcześniej pobudki z płaczem co 15 minut i sen bardzo niespokojny, leżałam z nią cały ten czas, opowiadałam coś tam, przytulałam, w nocy miała gorączkę 39,4 st., ale jak jej podałam czopek i zasnęła po tej 3 to spała do 7 i od rana jakby ręką odjął-wszystko ok - nie wiem co to było za draństwo, tak myślę, że może gorączka od rosnącego zęba, bo jej też przecież jeszcze ząbki mogą rosnąć, tylko tam z tyłu że nie widać :ico_noniewiem:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

11 wrz 2008, 15:16

agasza jak malutka, lepiej?

u nas kiepskawo bo ja nadal zle się czuje a i mały jakiś marudny (oby go choroba nie brała) zastanawiam się nad kombinezonem na zimę. Jedno czy dwu częściowy? Kurcze i jaki rozmiar zeby chociaż na pół zimy wystarczył

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

11 wrz 2008, 16:43

Asika kuruj się kochana... Kombinezon ja w tym roku kupuję 1 częściowy. Mam wrażenie że na ten wiek jest lepszy.

Megi dawaj fotkę :ico_haha_01: :ico_haha_01: Ja do fryzka w sobotę.

Ale jestem wymęczona. Mała budzi mnie tak często w nocy... A dzień zaczyna już o 6...

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

11 wrz 2008, 17:10

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 21:44 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

11 wrz 2008, 18:59

mamamonia ja tez raczej mysle o kombinezonie jednoczęściowym.
Wczoraj na noc zrobiłam mleka ze 120 wody i pół wylałam . Moze mój Antolek nie potrzebuje aż tyle. Wasze dzieciaczki na raz wypijają aż 180?

Awatar użytkownika
eVe80
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 574
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:22

11 wrz 2008, 20:38

Witajcie kochane

Byłam u lekarza z Igorem i nie jest to AZS tylko potówki, ale meggi muszę Ci powiedzieć, że chłopcy wyrastają z AZS gorzej z dziewczynkami.

Myszka_ pisze o skazie białkowej i szorstkiej buźce, ja ciągle jem nabiał i Igor ma ytrochę szorską buźię ograniczę i zobaczę może to to, chociaż lekarz no to nie zwrócił uwagi jak mu pokazałam.

Asika ja jak jestem przeziębiona to piję mleko z miodem, masłem i czosnkiem to jest domowej roboty antybiotyk. To piję na noc a przez dzień herbatę albo z miodem i cytryną albo z sokiem malinowym i wygrzewam się w wyrku. Na gardł pułkanie wodą z solą.

Igor wypija mi na noc ok 180ml zależy od tego kiedy jadł wcześniej.

AgaSza a może Ewcia miała tzw trzydniówkę. Dzieci ponoć często to mają.

My jutro rano jedziemy do Warszawy do mojej siostry a wracamy w sobotę. Ciekawe jak Igor zniesie tą podróż bo jest to ok 4 godzin.

Odezwe sie po powrocie, miłego weekendu życze.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

12 wrz 2008, 08:07

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 21:45 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

12 wrz 2008, 11:16

Z Ewą już ok. Może faktycznie to była tzw. trzydniówka, ale trwająca jeden dzień :-) Ni e wiem, grunt że jest ok i Kinga też narazie zdrowa.
asika82, ja mam jednoczęściowy kombinezon po Ewie. Uważam, że taki jest lepszy dla naszych maluszków, bo przynajmniej cieplej im będzie, a one jeszcze niechodzące będą to na pewno będzie im wygodnie. Mój ma rozmiar z metki 68 ale mi się jakiś większy wydaje. Wkleję Wam może jakieś zdjęcia tego mojego kombinezonu, bo ma fajne rozwiązanie na nóżki - mogą być albo w dwóch oddzielnych nogawkach, ze stópkami schowanymi lub wyciągniętymi (w zależności od długości dziecka), albo nogawki można złączyć ze sobą i wtedy nóżki są razem w takim jakby śpiworku. Taki kombinezon jest praktyczny, bo starczy na całą zimę na pewno. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam o co chodzi z tymi nóżkami, pewnie nie, ale na zdjęciach zobaczycie. Nie wiem jednak czy dziś mi się jeszcze uda je wkleić, bo jak Adam z pracy wróci to do teściów jedziemy i wrócimy jutro wieczorem lub w niedzielę.

Emma
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 07 lis 2007, 11:41

12 wrz 2008, 11:29

czytam Was dczytam a nigdy nie mam czasu nic napisać;-) jestem poprostu zajechana :ico_haha_01: Rano masakra, wstać nakarmić dzieciaki, ubrac i zaprowadzić młodą do przedszkola, i potem odebrac i tak w kółko, Młody teraz załapał troszkę gardełko, ale już wiejm co jest winowają dolna prawa jedynka świeci już do połowy :-D A tak wogóle to duże z niego chłopisko prawie 3 tygodnie temu ważył 8750kg :-) i włazi już w rozm 74 :ico_haha_01: podciąga się sam do siadu za nogi :-D a jak się Go posadzi to prawie że już sam siedzi,jeszcze go nieraz zarzuca na boki ale ogólnie jest git. Super się rozwija mimo wady serduszka( jesteśmy w trakcie dalszych badań, nastepne już kjonkretne 17 pażdziernika).Młody na noc zjda 150ml mleka i spi do ok 5 bez jedzonka, ewentualnie picie w nocy jakby sie przebudził, a tak wogóle to jest prze prze kofffany :-D A Wam ale się dzieciaczki pozmieniały,to szok!pozdrowionka

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

12 wrz 2008, 11:30

asika82 pisze:Wasze dzieciaczki na raz wypijają aż 180?

na wieczór tak i rano tak, ale w nocy robię tylko 120 ml, bo i tak zasypiam nad tą butelką :-)

[ Dodano: 2008-09-12, 11:33 ]
mhm a może ja bym też w nocy picie Kindze podawała tak jak Emma ... - muszę spróbować

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość