dragonetta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2008, 00:17

Woda do picia

08 wrz 2008, 00:25

Co zrobić - lekarka kazała mi podawać mojej córci wodę do picia między podawaniem jej mleka. Gajka ma dopiero tydzień. Kompletnie nie wiem jak to zrobić. Mała nie chce i nie będzie wody piła. Wypluwa ją i nie pozwala podać sobie drugi raz. Czy jest jakaś metoda, żeby jednak ją napoić?

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

08 wrz 2008, 07:46

dragonetta, a Twoja córcia jest na piersi czy na sztucznym pokarmie ?? Jeżeli jest na piersi to dlaczego kazała Ci dopajać małą ??

Jeżeli chodzi o wodę to nie wiem jaką jej podawałaś. Moja córcia np. wogóle nie chwyci się przegotowanej wody (z resztą się jej nie dziwię :ico_oczko: ). Bardzo ładnie natomiast pije już od dawna wodę mineralną (Mama i ja albo żywiec). Ważne jest żeby woda mineralna miała atest Instytutu Matki i Dziecka
Możesz również spróbować lekko osłodzić wodę glukozą.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

08 wrz 2008, 09:17

[size=150]aga[/size] ma racje ,osładzaj lekko glukozą ,lub daj herbatke słabiutką typu BOBOVITA lub HIPP napewno to jest lepsze niż woda no i nie zawiera cukru,napewno sie skusi :-) dzieci uwielbiają te herbatki kup taką anyzową lub z kopru włoskiego taką od 1 tygodnia życia.....pozdrawiam i życze powodzenia

magda2109
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:46

Re: Woda do picia

15 wrz 2008, 15:38

dragonetta pisze:Co zrobić - lekarka kazała mi podawać mojej córci wodę do picia między podawaniem jej mleka. Gajka ma dopiero tydzień. Kompletnie nie wiem jak to zrobić. Mała nie chce i nie będzie wody piła. Wypluwa ją i nie pozwala podać sobie drugi raz. Czy jest jakaś metoda, żeby jednak ją napoić?

moje blizniaczki tez nie chciały pic wody ale mozesz kupic herbatke z kopru włoskiego od tygodnia zycia
moim smakowała

Awatar użytkownika
olasternal
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2008, 14:58

18 wrz 2008, 09:55

witam! mój Piotruś tez nie chcial pic wody(karmie butla). kiedy slodzilam ja glukoza juz wogole sie krzywil! ale teraz slodze wode normalnym cukrem i jest ok! robie mu tez zwykla herbatke taka na prawde leciutko zaparzona. te koperkowe herbatki tez lubi ale one dzialaja uspokajajaco wiec podaje tylko gdy brzuszek boli. :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

23 wrz 2008, 10:04

Herbatki nie sa dla dzieci i nierozumiem dlaczego wogole sa sprzedawane w Polsce i polecane przez pielegniarki, herbatki zawieraja teine - niezdrowa dla dzieci zupelnie jak kofeina, takze nie zdrowa dla malych dzieci, a woda z cukrem tez nienajlepszy pomysl nalezy bardzo ograniczac ilosc cukru dla malych dzieci wiec dodawanie cukru do wody jest raczej nieodpowiednie w takim wypadku. Glukoza hmmm wciaz jestem przeciwstawna dodawaniu czegokolwiek czy glukozy by nawet, choc wiem ze juz jest dozwolona przez lekarzy takze i tutaj, za to najlepsza chyba bylaby woda niegazowana wlasnie taka specjalna dla malenstw, przetestowana, ale jesli maluszek jest tylko na piersi to niepotrzebna ta woda, piers w zupelnosci wystarczy, mleko sie dostosowuje do potrzeb dziecka wiec jesli dzidzia bedzie chciala wiecej pic to piers jej to zapewni. Wode dobrze jest podawac ale to juz raczej starszym malenstwom niz tym jednotygodniowym, ja bym zaczynala po pierwszym miesiacu jesli bylaby taka potrzeba choc niekoniecznie. Czasem trzeba uwazac na rady ze strony pielegniarek i lekarzy, bo mimo ze sa oni*wykfalifikowani* duzo w ich radach ich wlasnych doswiadczen i przekonan, wiec nie zawsze one musza sie zgadzac z tym co jest dla dziecka najzdrowsze.

NICOLA_1985

23 wrz 2008, 10:39

zgadzam sie z dziewczynami, możasz dosładzac wode glukozą lub dodawac troszke herbatki np hipp to poprawi smak wody i napewno maluszek chetniej bedzie ją pił, sama woda przegotowana nie ma zbyt fajnego smaku. wybieraj dobre wody niegazowane gerber, żywiec lub Mama i ja - wszystkie sa polecane przez instytut zdrowia matki i dziecka.

[ Dodano: 2008-09-23, 10:45 ]
Gabi napewno nic sie nie stanie nawet 1 dniowemu dziecku jesli doda sie do wody przegotowanej troszeczke herbatki z hipp tak na czubeczku łyzeczki zeby tylko woda zmieniła smak - nie przesadzajmy.

Awatar użytkownika
olasternal
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2008, 14:58

29 wrz 2008, 13:48

jak wy przesadzacie dziewczyny!!! osladzanie wody cukrem nie zaszkodzi... tak samo podawanie herbatek. ciekawe czy wy chcialybyscie pic przegotowana wode-ochydna w smaku. od lat slodzi sie wode cukrem i jakos wszyscy zyja, herbata koperkowa znana jest chyba od wiekow!!! zapytajcie swoje matki co dawaly wam do picia!!!
kiedy polozna kazala dopajac piotrka mial 3 dni ! przesadzacie i to grubo!

lilo

29 wrz 2008, 15:24

olasternal pisze:zapytajcie swoje matki co dawaly wam do picia!!!

Wszystko słodkie - zgadza się i dlatego do chwili obecnej mam problemy z wagą :ico_smiechbig:
Ogólnie zgadzam się z Gabi - pewnie dlatego, że moje dziecko od pije czystą wodę :ico_oczko: Herbatek nigdy nie chciał.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

29 wrz 2008, 22:49

ja też sie zgadzam co do tego żeby jak juz trzeba to podawać wodę,po co przyzwyczajać do słodkiego :ico_noniewiem: a potem w nocy jak bedzie sie dziecku chciało pić to słodzone herbatki ,soczki itp i potem próchnica
jak Kacprowi zaczełam podawac picie to własnie była to najczęsciej woda,soki i herbatki te dla dzieci też,ale rzadziej
do dzis dnia pije najwiecej wody o która sam sie upomina bo lubi a w nocy to tylko woda :-)

poza tym też nie wiem po co dopajać tak male dziecko :ico_puknij: a jak juz trzeba to najlepiej łyżeczką

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość