monika9091
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2008, 23:13

niekturzy wstydzą się przyznać że karmią butelką

31 sie 2008, 00:02

Niewiem czy dobrze trafiłam z tematem,wiele osób mówi że jak mama karmi dziecko butelko a nie piersią to jest zła.ja tak nie uważam.Mam 2 córeczki 5 lat i 7 miesięcy,obydwie karmiłam butelką są zdrowe pelne energi,nie chorują.Co Wy o tym sądzicie.Też uważacie że mamy które karmią butelka są złymi matkami??

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 wrz 2008, 20:32

monika9091, ja równiez uważam ze to indywidualna sprawa każdej kobiety.Karmienie dziecka piersia jest dla mnie czymś niesamowitym i wspaniałym ja karmiłam prawie 5 miesięcy i nie oddałabym tych chwil bliskości z Adusią za nic.Potem musiałam przejść na butelke bo wracałam do pracy niestety.
Absolutnie nie krytykuje matek które karmią tylko butelką.

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

18 wrz 2008, 14:41

NO ja niestety nie karmie małego piersią :ico_placzek: , ale nie dlatego że tego nie chciałam tylko po prostu po powrocie ze szpitala dostałam wysokiej temperatury i zapalenia piersi skończyło się tak że musiałam odstawić dziecko od piersi ponieważ każde karmienie sprawiało mi tyle bólu że po prostu nie dało się wytrzymać,miałam bardzo dużo pokarmu a moje dziecko nie wypijało go całkowicie, ja resztę starałam się odciągać ale to nic nie dało,porobiły mi się złogi, zapalenie sutka a potem piersi i szczęście że nie wylądowałam na chirurgi ,bardzo mi było żle z tym że nie mogłam go karmić kiedy brałam go na ręce a on szukał piersi to ja po prostu płakałam, pierwsze dziecko karmiłam 7miesięcy a teraz niestety tylko kila dni, to na prawdę super uczucie mieć karmić dziecko i czuć jego bliskość i trudno mi osobbiście zrozumieć kobiety które nie chcą karmić swoich dzieci ale indywidualna sprawa każdej kobiety

NICOLA_1985

10 paź 2008, 16:31

ja karmiłam 3 miesiace piersią później przeszłam na butelke, żałuje, ze nie karmiłam do 6 mieisiaca piersia ale trudno.. mleko modyfikowane nie jest przeciez gorsze.
ja wcale nie uwazam ze jesli matka decyduje sie karmic butelką to jest złą matką, kazda z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji.
oczywiscie jestem za karmieniem naturalnym ale karmienie butelka to ptrzeciez nie jest żadna ujma.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

10 paź 2008, 22:26

monika9091 pisze:Też uważacie że mamy które karmią butelka są złymi matkami??


Ja uważam, że jeśli mama kocha swoje dziecko najsilniej jak umie, to chce dla niego jak najlepiej, chce, żeby czuło się dobrze, było spokojne i szczęsliwe. A jeśli mama jest szczęśliwa to dziecko też. Więc nie ma uzasadnienia teza, że karmienie butelką = zła mama. Po pierwsze, trzeba postepowac tak jak dyktuje serce matce. Przecież czy nie lepiej podac z radnościa, czułością butlę swojemu dzieciatku, niż z przymusu- bo tak trzeba, nie będaę złą matką, skoro podaje pierś, ale robiąc to bez przekoniania, bez wiary, że to co robię jest zgodne z tym co mi dyktuje wewnętrzny głos.

Podając butlę swojemu dziecku nie jesteś zła matką, jesteś po porstu sobą.

Któraś z dziewczyn na forum napisała takie słowa: " (...) może nie jestem idealną matką, ale najlepsza jaką moje dziecko ma (...)" i tego się będe trzymała!

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

15 paź 2008, 10:37

Któraś z dziewczyn na forum napisała takie słowa: " (...) może nie jestem idealną matką, ale najlepsza jaką moje dziecko ma (...)" i tego się będe trzymała!
_________________

dobrze powiedziane ,w końcu ideałem nikt nie jest.
A każda matka stara się być najlepszą matką dla swojego dziecka.

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

26 paź 2008, 12:44

monika9091, nie karmiłam piersią wcale i nie uważam że zrobiłam dziecku krzywdę, jest zdrowe i dobrze sie rozwija

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 paź 2008, 21:25

lulu81 pisze:jest zdrowe i dobrze sie rozwija

i to jest przecież najważniejsze :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

27 paź 2008, 23:50

Karmiłam Kingę piersią przez 7,5 miesiąca. Pojawiły się u niej ząbki i przeszłam na butelkę. Patryka karmiłam krótko- ok 2 miesięcy, ale to była męczarnia dla niego i dla mnie. Bardzo żałuję,że nie karmiłam dłużej. Jednak nie uważam się przez to gorszą matką.
Moje maluszki przyszły na świat przez cc (ze względów zdrowotnych a nie z powodu mojego "widzimisię"). Też udało mi się usłyszeć, że jestem gorszą mamą, bo nie urodziłam naturalnie. Takie opinie szokują mnie. Kocham swoje dzieci i ani metoda porodu ani sposób karmienia nie wplywa na to, co czujemy do naszych maluszków.

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

30 paź 2008, 15:45

ja też nie uważam, że matka karmiąca butelką to gorsza matka. najważniejsze, że dzieci karmione butelką rozwijają się tak samo dobrze, jak te karmione piersią. oczywiście karmienie piersią jest czymś takim, co buduje niesamowitą więź między matką a dzieckiem, ale na szczęście również przez wiele innych sposobów można taką więź stworzyć.
spotkałam się też z podobnym problemem na innych forach - czy matka dająca swojemu dziecku obiadki ze słoiczków jest gorszą matką od tej, która sama gotuje. i również nie uważam, żeby tak było. jeśli mama pracuje, to oczywiście wygodniej jest jej podać dziecku zbilansowany i odpowiedni dla jego wieku posiłek w słoiczku. a wy jakie macie zdanie na temat słoiczkowego karmienia?

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość