ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

Ważny stępel w książeczce ubezpieczeniowej?

27 sie 2008, 11:24

Jak długo jest ważny stępel w książeczce ubezpieczeniowej?W książeczce pisze że 6 miesięcy, u ginekologa jest wywieszka że 2 miesiące .Moja szefowa nie chce mi częściej podbijać książeczki niz co pół roku a ja mam malucha, który jest wpisany w moją rodzinną ksiażeczke.Trochę niewyraznie napisałam ale mam nadzieje że zrozumiecie ?

lilo

27 sie 2008, 11:58

ulamisiula pisze:Moja szefowa nie chce mi częściej podbijać książeczki niz co pół roku

No to dziwne - w końcu nikt nie wie kiedy będzie chory.
Powiem Ci, że do tej pory mi każdy mówił, że książeczka jest ważna 1 miesiąc w myśl zapisu w jakiejś tam ustawie, że prawo do świadczeń opieki zdrowotnej ustaje po upływie 30 dni od dnia wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego. A pieczątka jest dowodem, że jesteś zatrudniona i firma odprowadza składki.
Ale jeśli chodzi o dziecko to przysługuje mu bezpłatna opieka zdrowotna do 18 roku życia, jak i kobietom w ciąży, bez względu na jakieś durne pieczątki :ico_zly:
No ale wiem, że w przychodni i tak żądają ich :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

18 wrz 2008, 14:54

W przychodni gdzie jestem zapisana ja i dzieci to książeczka jest ważna dokładnie miesiąc i miałam już kilka razy taką sytuację że pani w rejstracji nie chciała nas do gabinetu wpuścić bo dwa dnie albo cztery był nie ważny stempelek i musiałam jechać do zakładu pracy i stęplować,bo bez stępelka ani rusz, według mnie to chory przepis czy wymóg przychodni bo faktycznie jak ma się dzieci to nie da się utrafić czy się rano nie obudzisz a dzieciątko chore, do przychodni jedziesz at am :ico_szoking: bo książeczka nie ważna no ale w naszym pięknym kraju to zazwyczaj pod górkę

lilo

18 wrz 2008, 15:23

beata trzeba się wtedy postawić i powiedzieć pani że ty wiesz jakie prawo ci przysługuje, a jeśli nie chce przyjąc dalej to trzeba poprosić żeby napisała ci na kartce że odmawia przyjęcia dziecka.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

18 wrz 2008, 21:18

u nas niby 6 miesiecy wazny jest stępelek ,ale w przechodniach nikt tego nie sprawdza narazie bo jak idziemy na wizyte lekarską to tylko ksiązeczki wołają RUM (unas takie są ,chodz wiesz ,że nie wszedzie tak jest),ale jeśli jest problem i trza sie ppołozyc do szpitala niestety psrawdzaja legitymacje uzbezpieczeniową i stepel musi byc wazny ,ale ,zeby co miesiąc albo 2 steplowac to jeszcze u nas sie z takim czyms nie spodkałam

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

19 wrz 2008, 08:41

u mnie jest ważna dwa miesiace - ale jak coś to stępluje co 1,5 żeby sie nie czepiali...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 wrz 2008, 17:34

ja nie moge ale robia problem z tymi ksiazeczkami ,jak pamietam zawsze bylo pol roku waznosci,jedynie jak ktos jest bezrobotny to mial wazne 1 miesiac, no chyba ze kobieta szla na wychowowawczy to miala automatycznie na 3 lata przedluzone (ale raz sie mi nagorliwy znalazl co mowil ze na wychowawczyn trzeba miec czesciej stempelki) nawet raz sie mi zdarzylo ze zadano ode mnie oprocz ksiazeczki zdrowia jeszcze ksiazeczke rodzinaa -dopiero bylo moje zdziwienie ,tylko jjakos nikt nie umial mi powiedziec skad ja mam miec ,,,,jakos ciagle gdzies wysylano a to ze niby lekarz wystawia ,a to ze jednak w pracy ...i jakos nikt nidgy mi jej nie wytawil,wiec jej nie mam a zawsze bylam i jestem ubezopieczona :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 wrz 2008, 22:13

mal, kiedyś była rzeczywiście pół roku ważna a od jakiegoś czasu jest ważna 1 miesiąc.U mnie w przychodni dziecięcej jeszcze ani razu nie wołali ode mnie książeczki ale jak leżałam z Adusią w szpitalu musiałam pokazać ważną podbita ksiązeczę.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 wrz 2008, 18:18

i to jest wlasnie niesamowite ,co kraj to obyczaj :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

20 wrz 2008, 23:04

wczoraj byłam ostęplowac ksiązeczke i sie pytałam własnie o ten termin to powiedziała ,że co 3 miesiące teraz

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość