Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

gentamecyna w maści

19 wrz 2008, 18:49

moja córa mając ciągły katar wciąż dostawała do smarowania gentamecynę - jest to antybiotyk w maści - tani!i co się okazło po dwóch juz przeszło latach.
oświciła mnie pani w aptece mówiąc że stosowanie gentamecyny u dzieci moze powodować głuchotę :ico_olaboga: a moje dziecię jest już po wstawieniu tubki do ucha bo miała ubyte słuchu i podciśnienie...
czy lekarze przepisując leki waszym dzieciom informują was o TAKICH skutkch ubocznych?

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

19 wrz 2008, 19:32

ruda, niestety lekarz sam nie poinformuje o skutkach ubocznych. Nawet ciągnięty za język nie bardzo udzieli informacji.
A moim zdaniem lekarz powinien zaproponować każdemu dwa leki do wyboru informując o skutkach ubocznych jakie powodują i to pacjent powinien decydować który lek jest dla niego lepszy.
Ja np. byłam z Tosią u lekarza, bo mała w nocy dostała kaszlu, katar i stany podgorączkowe. Prosiłam panią doktor o jakieś kropelki do nosa, ponieważ dla mnie taka forma jest wygodniejsza do aplikacji półrocznemu dziecku. A ta uparcie przepisała syrop, którego mała nawet łykać nie chciała. Tak nie powinno być!!!

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

19 wrz 2008, 20:54

Zgadzam się z dziewczynami, że lekarze nie raczą informować nas o ewentualnych skutkach ubocznych...
Gdy moja mała źle znosiła ząbkowanie - udałam się do pediatry po poradę.. Ten przepisał mi syrop Diphergan, który miał sprawić że córcia będzie spokojnie spała.. Dobrze że zawsze czytam ulotki, bo skutki uboczne mnie przeraziły (koszmary nocne itp.) :ico_olaboga: :ico_puknij: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

19 wrz 2008, 21:43

Najlepiej czytac ulotki (robię to zawszee) . JA na twoim miejscu zastanowiłabym się nad zmianą lekarza na takiego któremu mozesz zufac! Ja miałaam taki przypadek ze pojechałacham z 7 miesięcznym dzieckim na pogotowie i lekarz stwierdził trzydniówke i antybiotyk przepisał którego oczywiscie nie podałam :)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

20 wrz 2008, 08:46

to musiałabym wszystkich lekarzy pozmieniać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 wrz 2008, 09:52

Ruda ja zawsze przed kupnem leku pytam Panie w aptece o skutki uboczne i ewentualnie o jakis zastepczy lek. Mam taka fajna apteke w której sa naprawdę miłe osoby i poradzą i podpowiedzą. Moze i u Ciebie jest jakas taka apteka. Naprawdę zawsze warto zapytać.
Gabi pisze:Co do skutków ubocznych, to jedyna rada czytać ulotkę, zawsze tam piszą, chociaż ostatnio jak kupiłam Emi szczepionkę i przeczytałam jakie mogą być skutki uboczne, to aż sie za głowe złapałam i zawahałam, czy szczepić.

właśnie na ych ulotkach to pisza taki rzeczy po których w głowie mi sie przewraca i zawsze sobie je dobieram do głowy. Tak więc lepiej zapytac Kogos kto sie na tym zna. Wszytsko bedzie dobrze. Pozdrawiam.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość