mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 wrz 2008, 13:48

O nie, nie Majandra :ico_nienie: bardzo prosze o ten przepisik, bo ja straszny lewus do garow jestem wiec musze wybrac cos latwiejszego. No i musze kurczaka w roznych postaciach bo towarzystwo jest takie ze niektorzy nie jedza czerwonego miesa... Wiedz czekam na przepisik!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

22 wrz 2008, 13:50

Kurczak jest bardzo prosty.
A wiec potrzebne są ćwiartki lub skrzydełka.Należy je umyć i wysuszyc.Potem nacieramy mieszanka soli, pieprzu czarnego papryki słodkiej i odrobiny ostrej lub jesli ktoś nie chce robic mieszanki naciera wegetą .Na noc do lodówki.Potem kładziemy kurczaka na blache , na każdy kawałek kładziemy kawałeczek masła lub margaryny i pieczemy aż bedzie miękki.
W tym czasie podgrzewamy 2-3 łyzki marmolady brzoskwiniowej lub morelowej ewentualnie miodu i na ok 5-7 minut przed wyjęciem miesa z piekarnika smarujemy marmoladą i pieczemy.Marmolada fajnie się zetnie i mięsko będzie pikantno-słodkie.
Troche haotycznie napisałam ale w razie wątpliwosci pytaj.

Dziękuje za stronke.Wgląd tortu już mam zaplanowany.Wiem ze nie bedzie taki fajny jak u przwdzywych cukierników ale sie bedę starac by w miare przypominał tego nieszczesnego Kubusia.
Napewno nie bedzie gorszy niz te
http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/ ... 55376.html
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis31904.html
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis32435.html

A przypomniało mi sie ze kiedyś robiłam kurczaka w skorupce.Kawałki kurczaka nacierasz solą i ieprzem i na kilka godzin do lodówki.Potem robisz jak kotlet.Maczasz w jajku i bułce tartej i do pieca.TEż trzeba położyc margaryne na kawałkach i co jakiś czas polewać je wytwożonym sosikiem i to tyle.

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 wrz 2008, 16:04

hej dziewczynki

po pierwsze

wszystkiego najlepszego dla Jasienka, DUżO DUżO ZDRóWKA!!!!!!!!!!!!!!!!!

DOMINISIA ja bym pojechala do PL, ale obawialabym sie tego ze nie mam tam ubezpieczenia a wiadomo ze takie sprawy to pewnie tylko w szpitalu. Pewnie jakos to da sie zalatwic, przeciez mozesz nawet na czas leczenia zarejestrowac sie w urzedzie pracy i oni dadza wam ubezp. no chyba ze wy nie macie z tym problemow. Trzymam za was kciukasy bardzo mocno, daj nam znac co u was slychac :ico_sorki:

eska co prosze? Ty przytylas 2kg a przeprszam gdzie? w łydkach :ico_oczko:
taka laska z ciebie ze szok, a ten wujek to powinien :ico_nerwusek: coby takich glupot nie wygadywal :-D

mamo_zuzi ja nie pomoge w sprawach gotowania, bo widze ze tutaj dziewczyny super, extra menu zaraz ci podsuna :-D

[ Dodano: 2008-09-22, 16:06 ]
my mielismy wczoraj nieciekawa sytuacje w domu
byla wielka burza z wspolokatorka /czyt, była dziewczyna mojego brata/
nie bede wam o tym pisac bo szkoda jezyk sobie strzepic na takiego czlowieka
moja siostra wczoraj w nocy wrocila i mowila ze jest taka zla na nia ze szok
pewnie dzisiaj bedzie powtorka z tej burzy jak wroca z pracy :ico_olaboga:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 wrz 2008, 16:31

Ulamisiula, ciekawe te potrawy, w sumie to wiekszego smaka mi zrobilas na tego kurczaka w skorupce, hmmm....Jeszcze czekam na Majandre i wtedy musze wybrac :ico_olaboga:
Salatki jakies zrobie, z tym nie mam problemow. Ziemniaczki z koperkiem beda osobno, no i dwa ciasta i tort i owoce of course ;-)

Eve, dlaczego masz problemz ubezpieczeniem? Ja mam karte UE, taka niebieska, wydana tu w Szwecji i ona daje mi uprawnienia do korzystania z opieki zdrowotnej w krajach EU, tj tez w Pl. Wiadomo ze dotyczy to sytuacji naglych, ale przeciez Dominsia zawsze moze powiedziec ze byla w Pl i nagle wyskoczyla "cos " Jasiowi i beda musieli sie podjac leczenia. Ty tez powinnas taka karte dostac z ubezpieczalnie w UK. Ja mam na kazdego czlonka rodziny osobna.

[ Dodano: 2008-09-22, 16:34 ]
Acha, Eska, nooo moim nogom do Twoich to duuuuzo brakuje :ico_olaboga: przede wszystkim Ty nie masz cellulitu, a ja niestety mam.

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 wrz 2008, 17:50

mama_zuzi1980 pisze:Eve, dlaczego masz problemz ubezpieczeniem?


my tutaj nic nie dostalismy bo tutaj opieka dla dziecka bezplatna do 16 r.ż
niby mozna dostac jakas karte ubezpieczeniowa UE ale dziewczyny mowily ze miala problemy zeby ja uznali w PL :ico_noniewiem:

zaraz jedziemy do znajomych na kawke

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 wrz 2008, 18:59

Mamozuzi ja też ostatnio jakoś skojarzylam, że mamy ze sobą dużo wspólnego :-) mi też ten kurczak w skorupce się spodobal, bo wiem jak go zrobić...szybko i prosto hihihi :-D

Eve jak będziesz dostawala taxy to możesz też zlozyć o taką kartę na darmowe leczenie i lekarstwa też dla Was :-D nawet dentysta wtedy za darmochę :ico_brawa_01:

kurcze Darek zasnąl dopiero teraz to już wiem, że wieczorem z nim się troszkę poużeram i na pewno nie pójdzie spać o 20.00 :ico_placzek: ale on niedobry...dziś z pieluszką przegiąl...na silę musialam mu nalożyć, zabawić się nie da :ico_puknij:
a na spacerku znalazl nową zabawę...prowadzi sam swój wózek :ico_brawa_01:

dziś bylam w takim lumpeksie i wiecie co byly buty za free na Darka :ico_szoking: aż w szoku bbylam...przylożylam do nóżki patrzę rozmiar ok to biorę, ale w domu nie moglam ich nalożyć :ico_noniewiem: są super ze dwa razy doslownie może nalożone, za kostkę, ze skórki, wylożone kożuszkiem w środku, po prostu extra :ico_brawa_01: może jak mu się nóżka usztywni to ją wożę, narazie Darek zagina paluszki i nawet teraz bucika trudno mu wlożyć :ico_noniewiem:

Julcia idzie jutro na tą naukę plywania i dziś chodzi caly czas w stroju kąpielowym :-D

i dziś nic nie zrobilam.....

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

22 wrz 2008, 22:01

agnieszka01.04 pisze:dziś bylam w takim lumpeksie i wiecie co byly buty za free na Darka
wow, to rzeczywiście okazja :ico_brawa_01: hihi ja też dziś byłam i kupiłam dla siebie spodnie i sweterek a dla Olka spodnie dresowe i bluzę, niestety mężuś nic nie dostał :ico_wstydzioch:

agnieszka01.04 pisze:a na spacerku znalazl nową zabawę...prowadzi sam swój wózek
My tak chodziliśmy na wczasach i wszędzie szliśmy w żółwim tempie, jak tylko Olka chcieliśmy wsadzić do wózia to od razu był bunt :-D

mama_zuzi1980 pisze:moim nogom do Twoich to duuuuzo brakuje przede wszystkim Ty nie masz cellulitu, a ja niestety mam.
Mamo Zuzi na moich udach też cellulit się znajdzie, może nie jest tak bardzo widoczny ale jest :ico_zly:

agnieszka01.04 pisze:Julcia idzie jutro na tą naukę plywania i dziś chodzi caly czas w stroju kąpielowym
hihi pewnie się już nie umie doczekac, poczekaj tylko jak będzie chciała spać w stroju :-D

Mamo Zuzi czyli jednak chrzciny będą :ico_brawa_01: wiesz uważam że to dobra decyzja, ten sakrament niczemu nie szkodzi a w przyszłości już będzie mogła sama zadecydować o innych sakramentach typu bierzmowanie czy ślub kościelny. Dzięki temu że bedzie ochrzczona będzie miała prawo wyboru.

Potrawy dziewczynek brzmią świetnie, mniam , mniam , chyba też zaserwuje ktoregos dnia na obiadek coś z tych pyszności. Mamo Zuzi ja polecam ci stronke http://www.gotowanie.wkl.pl/przepisy.php jest rewelacyjna, często z niej korzystam.

C.d.n tylko cofne się do poprzedniej strony na przypomnienie :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-09-22, 22:11 ]
Eve a wy co to za boje prowadzicie z tą "byłą" twojego brata???
Mieszkacie tylko z nią i twoim bratem, czy siostra też z wami pomieszkuje?

No i dzieki za "pochwały" odnośnie mojej figurki, wszystko mi pasuje tylko ten brzuch mnie troszke dołuje, na zdjęciach tego nie widac (bo wciągałam :ico_wstydzioch: ) ale urósł po wczasach i jak siedze to robią mi się taki fałdziochy że szkoda gadać :ico_olaboga:

To tyle na dziś , już 22.00 a jutro znowu pobudka o 6.0o dziwo dziś całkiem dobrze mi się wstawało mimo tego że w nocy Olek "wzywał" częsciej niż zwykle :ico_noniewiem: .

[ Dodano: 2008-09-22, 22:15 ]
agnieszka01.04 pisze:narazie Darek zagina paluszki i nawet teraz bucika trudno mu wlożyć
Olkowi też cięzko założyć butki, bo ma wysokie podbicie (tak to się chyba mówi) jemu najlepiej pasują buty które są wiązane od samiutkich palców wtedydobrze można je dopasować do nogi.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

22 wrz 2008, 22:21

Cześć! Uff, 12 godzin w pracy i jutro znowu, ale na 8, bleee...

Ale o pysznościach piszecie,że od rau mam ochotę na kurczaczka :-D

mama_zuzi1980, ze mnie kucharka tez marna. Ale ostatnio przypomniałam sobie o takiej sałatce i zrobiłam wczoraj, bo szybciutko się robi.
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=7773
Tylk zamiast fasoli daję kukurydzę, bo nie przepadam.

agnieszka01.04 pisze:Julcia idzie jutro na tą naukę plywania i dziś chodzi caly czas w stroju kąpielowym

ooo, to super! Pewno będzie zadowolona!

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

22 wrz 2008, 22:40

Hej kochane.
O widzę ze mowa o jedzonku :-D :-D ja na urodziny kacperka robiłam takie zwykłe jedzonko tzn. sałatka warzywna,sałatka z fetą,sałatka z rybą(to robiła moja ciocia)kurczaczek upieczony,co tam jeszcze,bigos,nie pamiętam co jeszcze :ico_noniewiem:

agnieszka01.04 pisze:narazie Darek zagina paluszki i nawet teraz bucika trudno mu wlożyć :ico_noniewiem:
Kacper tak samo :-D

Mój Kacper ostatnio znów zaczoł się częściej budzić a już jakieś dwa tygodnie było całkiem fajniutko bo budził sie tylko dwa razy :ico_noniewiem: No i dziś jak wstał o 7.30 tak nie chciał zasnąć i zasnoł dopiero o 13.30 :ico_zly: i tak chodziłam cały ranek śpiąca ale położyłam się dosłownie na pół godzinki i już lepiej było.Jutro idziemy na szczepionkę,tą na roczek(świnka,różyczka,odra)zobaczymy ile mój klocek wazy :-D

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

23 wrz 2008, 11:59

cześć Laseczki :-D

eSKa pisze:ja też dziś byłam i kupiłam dla siebie spodnie i sweterek a dla Olka spodnie dresowe i bluzę, niestety mężuś nic nie dostał :ico_wstydzioch:

no to gratuluję zakupków :ico_brawa_01:
eSKa pisze:Olkowi też cięzko założyć butki, bo ma wysokie podbicie

Daruś tak samo, ale nie moglam się oprzeć, żeby te butki wziąć :ico_wstydzioch: są śliczne...na nie i tak jeszcze nie czas więc spróbujemy później jeszcze raz...
Kicia10 pisze:No i dziś jak wstał o 7.30 tak nie chciał zasnąć i zasnoł dopiero o 13.30 :ico_zly:

u nas jest tak codziennie, tyle, że pobudka o 7 :ico_placzek: a moglibyśmy pospać do 8, najgorsze, że jak wstaje to budzi Julcię...wparowowuje do jej pokoju i drze się LALAAAAA :ico_szoking:

no a u nas sama nocka nawet ok, tylko ta pobudka rano :ico_olaboga: on budzi się normalnie jak robot...otwiera oczy, zaczyna coś tam mruczeć, bo sam jest nieprzytomny i wcale jeszcze nie wyspany i stara się wyjść z lóżka :ico_olaboga: tak poważnie to powiem Wam, że już nie mam sily do niego...nie dosyć, że jest niegrzeczny, co nie dostanie to się drze, z pieluchą to już wogóle jaja, jak się zesra to muszę go do wanny od razu brać, bo wytrzeć się nie da, a do spania to tylko u mnie na rękach zaśnie...nie wiem co mu się stalo, nawet ostatnio zasypial sam przecież :ico_noniewiem: najgorsze, że ciężko mi wykombinować czas dla Julci...ona nie byla taka niegrzeczna mi się wydaje...oj mam nadzieję, że jak najszybciej wszystko wróci do normy...

no dziś piękna pogoda :ico_brawa_01: pelne slońce :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość