Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

04 mar 2008, 18:56

Ale sie rozpisałyscie :ico_haha_01:

Aga, zdjecia fajowe. Super julka juz siedzi. :ico_brawa_01: Nasz Szymek sie dalej przewraca i potem probuje sie podniesc i tak w kolko. :ico_haha_01:

Ale ja wam zazdroszcze czasami... My nie mamy z kim zostawic małego i jak trzeba gdzies pojechac to wszedzie go ciagamy z nami. A zakupy zawsze robie albo ja albo R. Juz nie pamietam kiedy razem bylismy na jakis zwyklych zakupach :ico_noniewiem: O kinie nie wspomne. Czasami zabieramy Szymcia do restauracji bo tam sa jeszcze warunki dla malego dziecka ale do kina go juz raczej nie zabierzemy :ico_oczko: Ale i tak chyba nie mam co narzekac.

Szymek rosnie ze szok :ico_szoking: teraz juz ma ubranka na 12 miesiecy, a niektore spiszki na 12-18 :ico_haha_01: strasznie jest dlugi. :ico_olaboga: A waga mu stoi w miejscu od kilku juz miesiecy.

Karolina, ty sie nie przejmuj ze Amelka nie gaworzy. Pozytywna rzecz tej sytuacji - znowu mozecie ogladc TV :ico_oczko: Pewnie teraz jest zajeta innymi rzeczami a gadanie jej sie juz nudzilo. Wroci do tego za jakis czas.

Tak jak Szymek. Robil sobie baloniki ze sliny, non stop bylo brrrrrrrr Przebierałam go doslownie co godzine bo wszystko bylo mokre. Na jakis czas bylo ok i teraz znowu mu sie przypomnialo i to samo od poczatku :ico_olaboga: i teraz ma nowa faze, na rozbieranie :ico_haha_01: zdejmuje wszystko, od skarpetek po spodnie (tzn nogawki podciaga sobie do gory) :ico_haha_02:

Oki, lece go przebrac bo znowu caly mokry :ico_haha_02:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

04 mar 2008, 18:59

Karolinko pozorną cisza się nie przejmuj, to jest całkowicie normalne. Dawniej logopedzi nazywali takie etapy ciszą, bo poprzedzały coś nowego, zazwyczaj wybuchy slownictwa, sylab lub dźwięków. Obecnie wiemy, że wcale nie ma nic wspólnego to z cisza, ponieważ dzieci ćwiczą w tym czase możliwości tonalne, jakieś inne dźwięki itd. tak więc spokojnie. Mi odpukać amelcia narazie też nie choruje.
Świetne zdjęcia Julci. Jak ona świetnie siedzi. Gdzie mojej Amelci do takiego siadu. Ona w sekundach się potrzyma sama, a tak leci.
Marto pewnie, że można się wygadać.
Amelka ostatnio, kiedy nie zwracam na nią uwagi, robi usteczka w podkówkę i zaczyna płacz.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

05 mar 2008, 12:08

dzisiaj moj maly skarb dal mi pospac, wstalam do niej o 7 rano i wlozylam do lozka jak moj maz robi i rzeczywiscie przetrzymalam jej pierwsze jeki i nie poszlam do niej, choc bylo ciezko ale ona zasnela i poslapysmy do 10 :)
ja dzis ogladalam jej dziaselka bo tak sie usmiecha szeroko a na dole taka kreseczka, moze to zabek??? :ico_brawa_01: ona wprawdzie nie ma az tak popuchnietych ale napewno jest roznica miedzy dziaslami na gorze a na dole te na dole maja takie male biale plamki i jestem taka ciekawa :ico_brawa_01: dzis zrobie jej sesje masowania dziaselek tym kauczukowym palcem bo ona to bardzo lubi. ale moze to zeby i przez to ma humory jedzenieowe? bo malo je mleka ostatnio, sama nie wiem :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-03-05, 11:19 ]
wisienko to szymus chlopak po tatusiu duzy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: my tez nie mamy z kim zostawiac malej ale wszedzie jezdzi z nami, pewnie bedzie mala przylepa jak bedzie wieksza :ico_brawa_01: ona robienie brrrr opanowala do perfekcji i juz soie tak przy tytm nie slini, ale tak nasladuje wszystko co jej tata pokazuje, jakies minki, ostatnio wciaga usteczka tak do srodka i zaciska wiec wyglada taka kreseczka a nie usta i tak je zaciska to wyglada komicznie bo ma takie poliki wieksze wtedy, taka smiszna :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

05 mar 2008, 13:44

Karolina Te białe kreseczki to pewnie zęby, Tosia tez nie miała popuchniętych dziąseł, ja myslalam, ze jej sie może jakas afta zrobiła a tu po tygodniu czuc było ostre :-D , teraz zęby sa gdzieś na 1/3 swojej wysokości, wolniutko jej rosną.
Zazdroszcze nadmorskiego klimatu, masz racjejest rewelacyjny dla dzieci i starych osób bo jest łagodny, zarówno zimyjak i lata nie sa ekstremalne, a do tego jód. Echhh. My się wybieramy w wakacje nad morze na 5 tyg :-D oby nam się rzaden szpital nie przyplontał. MIeszkanie w mieście takim jak Kraków ma swoje plusy ale na pewno nie zdrowotne.

Aga Dskonale cie rozumiem z tym gotowaniem, ja to mam wrażenie ,że ostatnio nic tylko mięcho robie, mam ochote na coś innego, dzisiaj chyba podjade wieczorem do sklepu i kupie łososia i zrobie w jakimś fajnym sosie.

WsienkoTo Szymuś już taki długi??? A ile ma cm? Z ciekawości pytam. Tosia też mi ostatnio powyrastała z większości ubran, musze pojechac na zakupy bo czesto trzeba pranie robić. A że ona mało waży to jest taka pociągła dziewczynka :-D Ale myśle, że w tą niedziele przekroczy 7kg.

U nas popsuła się pogoda, rano śnieg padał :ico_szoking: a ja już miałam nadzieje, ze sima nie wróci, ja chce słoneczko i ciepełko. Przez tą chlape na spacerek chyba dzisiaj nie pójdziemy.

Siedze prawie cały tydzień z mała bo nie mam jej z kim zostawić, mama wyjechała , na szczęście mam teraz onkologie i nie sprawdzają obecnosci :-D Ale w przyszłym tyg będe miała problem bo przez to, ze babcia jest chora mama z nią bedziemusiała pojeździć na badania i znów nie będe miała z kim małej zostawić... jak ja chce już czerwiec żeby w końcu zakończyc te moje studia.

A Tosia zrobial się teraz taka sprytna, ciagle wymusza żeby sie niż zajmować. siedziała obokw foteliku to tak marudziła, że musiałam ją wziąść na kolanka. Nauczyła sie niedwano kiwac głową na boki tak jakby do ramion przyginała i chyba jej sprawia mega frajde bo kiwa i sie cieszy i patrzy czy widze :-D

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

05 mar 2008, 13:57

narazie to jedna kreseczka i ogladam ja co chwilke :-D chyba to bedzie nasz pierwszy zabek, posmarowalam ta nasadke na palca zelem na zabkowanie i ja pomaswolama, sliny bylo duzo ale przynioslo jej ulge bo sie bardzo uspokoila, i potem zjadla mleczko, moiwlam wam ze ona ostanio omija bardzo duzo posilkow zwlaszcza mleka, to mzoe przez to i jest troszke rozdrzaniona, zobaczymy :) a jak juz jest kreseczka to kiedy on wyjdzie??

[ Dodano: 2008-03-05, 14:59 ]
DZIEWCZYNKI postukalam lyzeczka to zabek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tak sie ciesze :)
Amleki lewa jedyneczka na dole :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

05 mar 2008, 19:46

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ogromne za zabek Amelki!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

A u nas dzis nie przespana noc. Do tej pory nie wiem czy to przez zabki czy przez brzuszek. Szymek zasnal 0 22, a potem o 3 w nocy pobudka i placz az do 7 rano. Padam na pyszczek normalnie. :ico_noniewiem: Ale teraz juz jest lepiej. Przespal sie troche, zjadl sniadanko i teraz szaleje w lezaczku. Juz ma dobry humor. :ico_haha_01:

Szymek ma 78 cm. Nie wiem czy to tak duzo, ale jak sie urodzil to mial 54 wiec bardzo duzo podrosl przez te 7 miesiecy i troszke za szybko.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

05 mar 2008, 20:03

wisienka ale on to juz duzy chlopak :ico_brawa_01:
Amelka troche odzyla, bylismy na szczepionce ja i moj maz, ale bylismy bardzo dzielni :) to nie te szczepionki co byly dawniej, tak mi sie wydaje :) teraz szaleje na dywanie, zaraz znowu jej pomasuje dziaselka i moze znowu cos zje, kupilam jej dzis 3 pary pajacykow i 3 pary body na ramiaczkachna 9-12 miesiecy :) bedzie miala na dluzej :)

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

06 mar 2008, 11:02

Moja amisia też kiwa zawzięcie glową, zwłaszcza kiedy się cieszy. I jeszcze macha nogami i rękami. wygląda to przekomicznie, bo dodaje pfupfupfu. My się smiejemy, że nosorożec na rykowisku.
I w końcu trzy noce pod rząd przespane. Po 11 w nocy jedzenie i potem o 5. A raz nawet o 7.
I dziecko wczoraj po raz pierwszy siedziało w swoim nowym krzesełku, dobrze, że można oparcie wyregulować na leżaczek, bo tak bym jej nie sadzała. A tak sobie siedziała jak królowa. Tylko kiedy ją wyjęłam to był wrzask i musiałam znowu wsadzić. Spodobało jej sie.
u nas dzisiaj piękna pogoda. Słoneczko świeci i niebo bez chmurki, Marze o ciepelku, bo włożę Amelcię wchustę i pójdę na pola, a tak z wózkiem to ciężko. Mam nadzieję, że tak 17 już będzie, bo zostaję sama z dzieckiem i psem, bo mąż na konferencję. Tak więc w chuście byloby wygodniej wylecieć z psem niż z wózkiem lub na rękach.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

06 mar 2008, 11:37

...ale czas leci... :ico_olaboga: niby nic nie robię ale strasznie mi go brakuje

no ładnie, Julia to chyba jako jedyna bezzębna została :-D - nie ma zęba jest cycuś a później to się jakoś boję...brrr
czasem ręce opdają i traci się ochotę na wszystko...jakiś piep...ny konfident doniósł na nas na policję, że stoimy autem na terenie zielonym :ico_puknij:
odkąd mamy tu tę budowę nie ma u nas pod blokiem za wiele miejsc parkingowych - auto stoi jedno obok drugiego- jeden pas ruchu też jest zajęty przez auta i jest taki jeden kawałek (dosłownie na dwa auta)pomiędzy wylanym parkingiem zatem jak się go zajmuje to tak jakby się uzupełniało lukę w ciągu samochodów- od jakiegoś czasu kilku sąsiadów w tym my zostawiamy tam auto jeżeli nie ma innego miejsca- i któryś z sąsiadów doniósł na nas (inni dalej tam stają)policjant powiedział, że przeszkadza mu nasz samochód :ico_zly: :ico_puknij: i tu nam nie wolno , jak się nie zmieścimy to musimy jechać na płatny parking, albo zostawić samochód 500m dalej :ico_placzek: - w sumie co to dla nas a najczęściej dla mnie- bedę maszerować z dwójką małych dzieci :ico_zly: :ico_zly: (zas..ny nonono, zazdrośnik i nieudacznik!!!!!!! :ico_zly: )
:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: żyj to wśród takich de..li

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

06 mar 2008, 11:42

Aga wspolczuje uzerania sie z takim :ico_zly: :ico_zly: my jak mieszkalismy w poprzednim mieszkaniu nie bylo wogole miejsc i tez stawalismy roznie i tez nas ktos podpieprzyl, i nas straszyli odcholowaniem, a szkoda slow :ico_zly: u nas to wogole malo miejsc i parkingi platne, a bezplatne dopiero po 18 co niekotre a wtedy to juz nie ma tam miejsc :ico_szoking: loo szkoda slow,

u nas dopiero zabek przebija zanim wyjdzie to napewno julcia nas dogoni, nie ma co sie stresowac :ico_szoking:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość