Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

25 wrz 2008, 11:51

cyn.inspiration, u mnie w pierwszej ciąży brzuszek zaczynał byc widoczny w 5 miesiącu

Noemi, mnie czasami kłuje jajnik, ale czy to normalne to nie wiem

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

25 wrz 2008, 12:06

Tez mam nadzieje ze to normalne , bo nie jest to jakis wielki bol tylko chwilowe uklucie i przechodzi.
Ciuszkow jeszcze nie kupuje , ale ogladam te male cudenka w sklepie i nie ukrywam ze strasznie mnie juz korci cos kupic , ale poczekam az bede znala plec dziecka.
Wozki tez juz z mezem ogladalismy :ico_haha_01:
Pojezdzilam sobie po sklepie i "prawie" jestesmy zdecydowani co do wyboru.
Pisze prawie to za piekny to on nie jest ale jezdzi sie nim rewelacyjnie!!!!!
a dla mnie wazne zeby wozek byl lekki i malo miejsca zajmowal.

A wy jak tam? macie juz jakies ciuszki dla maluszka?

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

25 wrz 2008, 12:39

Ja ma troche po synku, ale kupiłam już maleńkie skarpetki

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

25 wrz 2008, 12:44

Noemi, to normalne, ja też tak czasami mam. To więzadła macicy się rozciągają a ty tylko masz wrazenie że to jajnik ;-)
a jak tam wasz kropek? ile ma już centymetrów?

cyn.inspiration, mi brzusio już wysadziło i zakupiłam spodnie ciążowe bo w swoje się nie mieszczę. Ale myślę, że to kwestia indywidualna

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

25 wrz 2008, 12:54

Z otatniego usg to maluszek mial 3,24 cm ale to bylo 4 tygodnie temu :ico_oczko:
Teraz pewnie juz jest duzo wiekszy :-D
Czekam do nastepnego tygodnia!

cyn mi tez juz ciut brzuchol widac :-D
Jak zrobie zdjecie to wam wkleje :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aga29
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 09 lip 2008, 12:15

25 wrz 2008, 13:42

Noemi, mnie też pobolewa i to normalne.
W pierwszej ciąży to mój brzuszek był widoczny dopiero koło 20 tygodnia, a teraz przy drugiej to właściwie od 8 tygodnia.
Ciuszki ciążowe nosze już od miesiąca bo w swoje się już nie mieściłam.
Co do wózeczka to mam jeszcze po synku Bartine z dużymi pompowanym kółkami trochę miejsca zajmuje, ale jest lekki i dobrze się go prowadzi. Jak kupowałam to też czekałam i ledwo się wyrobiłam bo zakupy dla maleństwa zrobiłam tydzień przed porodem.
Filipkowi śpieszno było na świat bo urodził się 3 tygodnie przed terminem. :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

25 wrz 2008, 14:09

dziewczyny a czujecie już ruchy? bo ja dosyć wyraźnie i bardzo mnie to cieszy :ico_brawa_01: bo przy Kali to poczułam dopiero około 22 tyg :ico_szoking:

co do ciuszków to ja też zaczekam aż poznam płeć bo jeżeli bedzie druga dziewczyna to naprawdę zakupy będą zbędne, Kali ma tyle ubrań, że nie wiem już co z nimi robić hehe, a jak chłopczyk to z miła częcią wybiore sie na zakupki jkak tylko się dowiem, bo srasznie mnie ciesza tego trypu zakupy :-D

co do reszty to wózek prawie nówka,Kali nie chce już jeździć tylko biegać więc luzik, a mamy taki dwufunkcyjny, poza tym jabky co to dla Kali mamy taka małą parasolkę, wiecie taki mały składany wózeczek

co do brzuszka to jak zauważyłyście na zdjęciu mnie juz nieźle wybuliło heheh, ale narazie niedużo przytyłam, w sumie 1,5 kg:)

mdłości i jakichkolwiek bóli brak, współczuje tym którym te dolegliwości zakłócają radosne oczekiwanie... :ico_pocieszyciel:

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

25 wrz 2008, 14:48

No własnie, kiedy ruchy?

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

25 wrz 2008, 14:55

Ja ruchy czuje od 19 wrzesnia 22.00 :ico_haha_01:

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

25 wrz 2008, 14:57

katia podobno powinny się pojawić ok. 16 tyg, ale jest to sprawa dosyć indywidualna i uzależniona od wielu czynników np. czy jest to pierwsza ciąża? od figury przyszłaj mamy itd. dlatego nie ma się co przejmowac tylko spokojnie czekać
moja Kali w brzuszku była bardzo mało ruchliwa i taka też była po urodzeniu, większość czasu przespała:) czasami się martwiłam, że później czułam jak ma czkawke więc wiedziałam że wszystko ok:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość