Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

Prosze o porade

26 wrz 2008, 08:14

Dziewczyny strasznie mnie bolą stawy kolanowe ,najgorzej rano gdy wstaje ,wogóle już czuje w łóżku w nocy jak sie przewracam na drugi bok to czuje ból wzrasta po całym dniu :ico_olaboga: ,a rano jest katastrofa :ico_olaboga: nie moge sie rozruszac ide jak stara babcia i jęcze kiedy rano ide do sklepu na dół po zakupy z 1 pietra zejśc po schodach nie moge ,ani wejsc :ico_olaboga: , to mi sie objawia juz drugi raz wzeszłym roku i teraz właśnie na jesien ,całą wiosne i lato miałam spokój to znowu sie odezwały te bóle od kilu dni i sie nasilają,dzis se smarowałam 1 raz taka syna maścią dla sportowców właśnie na takie różne kontuzje ,stawy zerwane ściegna ,ARCALEN ,ale nie wiem czy to pomoże............może któraś miała podobne dolegliwości i podzieli sie zemną cobym mogła zastosować ,żeby mnie przestało boleć :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: bede wdzieczna............... no chyba ,że to już starośc nie radość :ico_haha_01: i nic nie pomoże :ico_haha_01: Wogóle niewiem :ico_noniewiem: może do lekarza pójść hm.....?

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

26 wrz 2008, 08:33

Duszka ja miewam podobnie z prawą nogą, ale ja ją miałam połamaną. Są dni, że po prostu z łóżka wstać nie mogę i najchętniej pełzałabym na brzuchu, żeby tylko oszczędzić nogę.
Wg mnie wygląda to na RZS i powinnaś to jak najszybciej skonsultować z lekarzem.
Z domowych sposobów proponuję okład ze stłuczonych i schłodzonych liści kapusty. Działa rewelacyjnie. I maść końska też pomaga.

I cholerka nie pisz, że to starość, bo my młode d... jesteśmy :-D

Życzę zdrówka.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

26 wrz 2008, 08:43

Duszka, doraźnie mozesz zastosować GLUKOZAMINE (do kupienia w aptekach bez recepty), ale lepiej iść do lekarza

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

26 wrz 2008, 09:08

Duszka, miałam podobne objawy kilka lat temu... skończyło się lekarzem, półroczną serią zastrzyków i okropnym bólem... mi lekarz zdiagnozował reumatoidalne zapalenie stawów... mogłam uniknąć wielu miesięcy bólu, gdybym nie zwlekała i nie próbowała "jakoś przeżyć dni"...

z lepszych maści polecam taką z wyciągiem jadu żmij, niestety nazwy nie pamiętam, ale w aptece Ci doradzą... ze Stanów ciotka przysyłała taki żel i on był jak cud: http://www.totalnutritionvitamins.com/p ... T_GEL.html
no i koniecznie do lekarza, może to nic, może tylko objawy przesilenia jesiennego i wystarczy łyknąć parę witamin i uzupełnić magnez i żelazo (oby :ico_sorki: )

pozdrawiam serdecznie :-)

NICOLA_1985

26 wrz 2008, 09:56

to jest reumatoidalne zapalenie stawów, ja też to mam mimo młodego wieku bo mam dopiero 22 lata... w ciązy wyladowałam w szpitalu przez to dostałam takiego zapalenia że nie umiałam chodzić ani ruszac rękami... ból niesamowity.. cały czas wyłam z bólu dostawałam bardzo silne zastrzyki przeciwbólowe po których dopiero zaczełam znowu probowac sie ruszac, miałam rehabilitacje bo zrobily mi sie przykurcze a najgorsze bylo to ze miałam tydzien do swojego slubu...
radze ci unikac zimnej wody, chron stawy przed przewianiem czyli w zimie obowiązkowo rajstopy pod spodnie, rękawiczki i ciepłe buty. ja śpie nawet w skarpetkach bo gdybym ich nie załozyła na noc miałabym rano straszny ból palców.. nawet w lecie gdy było chłodniej a ja założyłam buty japonki to myslałam ze umre z bólu tak bolały mnie palce u stóp... a zaczeło sie niewinnie od kłującego bólu w kolanach przy klękaniu lub kucaniu... wtedy miałam 18 lat.. poszłam do lekarza ktory zdiagnozował własnie ta chorobę. później było juz tylko gorzej.
jeśli chodzi o maści to idz do apteki i popros o masc przeciwzapalną i przeciwbolową konkretnie na stawy.
ja polecam ArthroStop około 18 zł albo Fastum Gel - stosowałam go właśnie w szpitalu około 24 zł.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

26 wrz 2008, 11:18

dziewczyny ,a ja myśle ,że mam coś z krążeniem ,coś mi sie tak po porodzie 3 zrobiło wczesniej nie nazekałam na zdrowie , po jakoś 6 miesiacach od porodu ,zaczeły mi strasznie puchnąc stopy i okropnie bolały , najbardziej wieczorem po całym dniu robiły sie banie , nawet z nocy nie odchodziła opulchlizna ,ciezko mi było z rańca tez rozruszać sie ,a teraz przeszło an kolana, posmarowałam dzis tą maścia ona tez jest na takie krązeniowe sprawy narazie ból odeszedł ,ale minimalnie jeszczee czuje ,piszą tam smarowac kilka razy dziennie ,bede smarowac jak nie przejdzie to ide do lekarza nie ma cooo :ico_olaboga: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: dziekuje wam wszystkim ,za uswiadomienie mnie po czesci :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

26 wrz 2008, 11:22

Duszka, to najlepiej do lekarza, jak Ci nie przejdzie przez weekend

dziękuję za plusik :-)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

26 wrz 2008, 12:27

Duszka zapisuj sie jak najszybciej bo kolejki do rematologów raczej są dość długie! Próbuj też rehabilitacji - skierowanie od lekarza rodzinnego!

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

27 wrz 2008, 09:15

Witaj ja w miesiąc po porodzie miałam to samo do teraz się to zdarza nie moglam po nocy wstac z łózka a jak juz wstałam to szłam jak stara babcia , pamietam ze moja siostra po porodzie miała to samo i była u lekarza dostała masc oraz wit i magnez potas lekarz twierdzi że to przesilenie i zmiana cięzkosci stawy są nadwyręzone. Ja już sie przyzwyczaiłam do tego bólu i jak sie rozruszam rano to jest ok.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

27 wrz 2008, 14:36

asiab mniejmy taka nadzieje ,że to jest przesilenie bo ja zawsze taka chuda byłam ,a teraz sporo przytyłam i to podejzewam ,że to od tego ,ale cóz lekarz mnie nie ominie i tak musze to skonsultowac niech cos przepisze bo zwariuje :ico_olaboga: :ico_sorki: dzieki

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość