ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

03 paź 2008, 22:33


mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

03 paź 2008, 22:43

Witajcie kobitki :-)
Przezylam ten straszny tydzien :ico_sorki: I z radoscia witam weekend :-D
Przeczytalam co tam u Was i postaram sie pokolei:
Ulamisiula, STO LAT dla BENIA!!!!! :ico_buziaczki_big: Niech rosnie urwis zdrowy i kochany!!!! Ula a ja tak myslalam moze bys sie rozgladnela za jakims dzieckiem do pilnowania , tak w wieku Benia np, moglabys u siebie w domku pilnowac, jedna moja znajoma tak robila i to bardzo ratowalo ich budzet. Zdjecia sliczniutkie, Benio to taki maly Tatus, co? Przynajmniej ze zdjec tak mi sie wydaje. No i faktycznie te ramki ladne, jaki to program?

Eska, brawa dla Olusia za pierwsze kroczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale super :-) Juz sobie go wyobrazam :ico_haha_01: Co ja moge poradzic na przeziebienie? hmmm.... ja w sumie to duzo nie daje na przeziebienie samo w sobie, bo uwazam ze organizm sam powinien zwalczac malego wiruska, ale faktycznie na katarek trzeba cos dac, bo dziecko ani jesc ani pic , ani spac nie chce, masakra co? Ja zawsze uzywam Otrivin Soft, i psikam przed spankiem (akurat mozna do 3 rqzy dziennie dawac i mala spi raz w dzien to daje, raz wieczorem to tez daje no i w ciagu dnia czasami jak widze ze nie chce jesc bo nie umie oddychac i jesc buzia jednoczesnie :-) W miedzyczasie duuuzo soli fizjologicznej, takiej w areozolu (mam nawet taka strasznie glupia metode na Nell jak jej psikac, bo ona jak widzi butelke to niezbyt jej sie to podoba, wiec robie jej psik na buzke -ze niby bawie sie tak z nia, bije brawo, i wtedy jak przez moment nie widzi to bach jej w obie dziurki hehehe) Wiem , wiem, pomyslicie ze jestem nienormalna, ale ja juz to wole niz jej wrzask :-) Ja na przeziebienie BARDZO polecam naturalne syropki: LIPOMAL, od 1 roku zycia z lipy i malin, swietny! lub alternatywnie PYROSAL. Herbatka z lipy do popijania i niezbyt cieple rzeczy do picia, bo wtedy (jak mowia tutaj*) puchni bardziej sluzowka i jeszcze gorzej dziecko sie meczy, wiec raczej napoje o neutralnej temperaturze. No i super zrobilas z ta poduszka, ale bez kropli to sie chyba nie obejdzie. Na bol gardla ja lubie Tantum VErde w areozolu i paracetamol przy duzym bolu gardla. Uff, wsio :-D

Agnieszka, rowniez DUZE brawa dla Darusia za pierwsze samodzielne kroczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Sprytne te nasze smyki :ico_haha_01: sliczna focia w podpisie :ico_brawa_01: Trzymam kciuki za W. !!!! Daj znac jak poszlo!!!!

Kiciu, i za Ciebie wielkie kciukasy!!!! Oby sie okazalo to mieszkanko takie jakie chcesz! Super ze L. sie opamietal, no i pochwal sie jutro fryzurka!!!

Dominisiu, Extra z tym domkiem!!! Dawaj jakies zdjatka jak masz, jestem strasznie ciekawa. Dobrze ze Jasiukowi juz wiecej te wrzody nie wychodza, brrr..... Jak je zobaczylam to az sie poryczalam ze Jasiulko je mial :ico_placzek: To naprawde niesprawiedliwe ze dzieciaczki musza tak cierpiec.

W ogole, bedac przy temacie, zamierzam zapisac sie do "Lekarze bez granic", nie wiem czy znacie. Placi sie miesiecznie symboliczna kwote a oni zajmuja sie dziecmi w Afryce, szczepia je, walcza z HIV, lecza je.... Co myslicie o tego typu rzeczach?

Kocura Bura, aaaaa cos mialam napisac ale pustka w glowie teraz wiec tylko buziaki dla Zuzolki :-)

Eve, mam nadzieje ze bedzie ok z tym mieszkaniem! Nie mysl czarno tylko pozytywnie!

Kiciu, ale jaja z tym placzem :ico_haha_01: Fajnie to musialo wygladac :ico_haha_01:

U nas jutro imprezka urodzinowa Nell, choc konczy roczek w poniedzialek to moje mama w poniedzialek juz wylatuje i robimy jutro. Bedzie skromna imprezka, bo tydzien temu Chrzciny byly wiec nie chce niczego wielkiego.
Bylam dzis w Lumpeksie i nakupowlaam ciuszkow dla Nell :-) Od razu lepiej na duszy sie robi :-)

Lece sie myc, potem jeszcze zajrze :-)

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

03 paź 2008, 22:53

Ula Mama Zuzi ma super pomyśl z dzieckiem do pilnowania :ico_brawa_01:
Dzieki za namiary na dj-a :-D

Mi wogóle nie chce się spać :ico_puknij: może jeszcze ktoś coś napiszę albo jakieś zdjęcia do oglądania :ico_haha_01: haha ale mam życzenia :-D uczyć bym się zaczęła a nie na necie,pogonić mnie proszę :-D

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

03 paź 2008, 22:53

mama_zuzi1980 pisze:No i faktycznie te ramki ladne, jaki to program?


Niestety to nie ja robiłam te ramki.To Benka chrzestna i gotowe mi wysłała.
O pilnowaniu dziecka też myślałam ale wiem ze dziecko byłoby troche poszkodowane bo wiadomo inaczej traktuje się swoje a inaczej obce.Miałabym nawet dziecko do pilnowania-znajomej synek- ale niestety za 9 godzin mogłaby mi zapłacić tylko 200 zl i jeszcze musiałabym z Benkiem do niej jeździć codziennie to mi sie wogóle nie kalkuluje.Coś wymyslę.Ale dzieku za podpowiedź. :ico_sorki:

Eska przypomniałam sobie jeszcze ze jak Benek był przeziębony to smarowałam mu stopy olejkiem kamforowym i zakładałam skarpetki+ woda morska i maść majerankowa.I lekarka kazała podawać 3 razy dziennie po łyżeczce wapna.I obeszło sie bez antybiotyku,

[ Dodano: 2008-10-03, 22:54 ]
Kiciu ja fotke na nk wkleiłam :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

04 paź 2008, 00:11

nooooo to poczytalam troszkę :ico_brawa_01:

jestem wlaśnie po piwku, już nie przy programie o kurczakach :ico_oczko: wię nie pamiętam polowy tego co pisalyście :ico_puknij: hmmm

Ula ja też uważam, że pomysl ze szkolą jest bardzo dobry, wierzę, że trudno jest znaleść jakąś dorywczą pracę, ja jak urodzila się Julcia też szukalam takiej chalupniczej pracy, no i coś tam wynalazlam do skladnia, kwiatki czy coś, no i wyslalam 40 zl nie wiem na co i nonono, naiwna bylam, ale tonący brzytwy się niby nawet chwyta :ico_noniewiem: na pewno coś znajdziesz :-) może na jakiejś stronie internetowej, np. glownej Bialegostoku, są beplatne ogloszenia, to myślę, że za kaskę coś komuś ugotować to faktycznie mogloby się sprawdzić :ico_noniewiem:

ja mam program do obróbki zdjęć nazywa się Corel Paint Shop Pro X, można go ściągnąć z net, miesiąc jest za darmo na wypróbowanie :ico_brawa_01: polecam :ico_brawa_01:

Mamozuzi no to brawa za przetrwanie tego tygodnia :ico_brawa_01: i za udane zakupki :ico_brawa_01: ja też dziś kupilam super polar dla Darka firmy Next w lumpku, jest superowy i tylko funcika kosztowal :ico_brawa_01: a Nell to ma fajowo jutro znów prezenty :ico_brawa_01: naprawilaś aparat mam nadzieję :ico_sorki:

Kiciu to to weselicho nam się szykuje :ico_szoking: :ico_brawa_01: ciiii...naprawdę dziś już się nie ucz... :-D

Dominisia to pogratulować zakupu domku :ico_brawa_01: ja też jestem strasznie ciekawa jak wygląda wię fotki :ico_sorki: no i cieszę się razem z Wami, że u Jasia już lepiej, mam nadzieję, że to paskudztwo zostawi go już w spokoju :-) no i co tam mężuś Ci przywiózl???? :-D

Eska wiem co cujesz, bo Darusiowi wlaśnie przeszlo przeziębienie...tragedia gile do pas a nawet dalej :ico_szoking: ja psikam też solą fizjologiczną w aerozolu do noska, co zleci to zleci, a później niestety na silę, przy wisku i placzu fridą wyciągnę ile się da...na koniec jeśli jest katar gęsty to psikam Mucofluid, a jak wodnisty to Otrivin i tak z 5 razy dziennie, bo oglądalam program Mamo to Ja na Tvn style kiedyś i tam mówili, że zapalenie ucha nie powstaje od przewiania tylko wlaśnie kiedy dziecko ma katar, a nosek nie jest należycie oczyszczany :ico_noniewiem: ale i tak trzymam kciuki, żebyście się wyspali :-)

Kocurka no to jutro dwie imprezki :ico_brawa_01:

Eve no nie dziwię Ci się, że przeszla Ci radośc po uslyszeniu takiego czegoś, ale mi się wydaje, że facet, albo mial niemile doświadczenia albo jest po prostu nadgorliwy, no i oczywiście trzymam kciuki z tą pierwszą wersję :-) z resztą nie masz co się martwić, bo jeśli kasę będzie mial na czas to nie będzie mial się o co, jakby co, przyczepić :ico_noniewiem: jeszcze mam pytanie jeszcze do Ciebie o taxy, tzn. w sumie ile czekalaś, bo ja na razie jedną aplikcję tylko mialam :ico_noniewiem:

uffff chyba nikogo nie pominęlam, a jak tak to :ico_sorki:

dzięki dziewczyny za mile slowka o fotce i o osiągnięciu Darka :ico_sorki: :-D

ESKA dla Olusia wielgachne brawa też :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: to by się teraz nadal do Darka, takie male dwa koczkodany by biegaly :-D bo momentami mam wrżenie, że on ma dwie nogi w górze :-D

nooo...

W. nalazl pracę :ico_sorki: :ico_brawa_01: :-D jako rzeźnik :ico_noniewiem: ciężko mu jest, bo wiele lat nie pracowal tak fizycznie, ale kasa jest prawie taka jak arabial, za 5 dni w tygodniu, tn. zaczyna w niedzielę a kończy w piątek nad rnem, bo to praca na nocki, od 21 do ok 3, więc ja teraz mam amiar posukać pracy też na pól etatu, bo zawsze kasy więcej, ale tak, aby on mógl tez odpocząc, ja się cieszę, bo w domku chociaż jest więcej :ico_brawa_01:

dobra jutro coś więcej napiszę, bo on sam biedny film ogląda, a ja przed kompem siedzę :ico_wstydzioch:
dobranoc Mamusie :-D

[ Dodano: 2008-10-04, 00:16 ]
:ico_sorki: za literówki, mówilm, że piwko dziala :-D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 paź 2008, 11:30

agnieszka01.04, super,że W. znalazł pracę! To pewno wczoraj świętowaliście? :ico_oczko:

Ale u nas pogoda :ico_olaboga: leje od samego rana. A ja zamiast się krzątać to wpadam na neta :-D Goście mają być o 14. Zuzanka śpi, a M. pojechał po zakupki i torta. Mama robi bigosik i szarlotkę. Teściowa też przywozi ciasto. Ja tylko sprzątanko. Bo u nas to tak skromniutko, nie taka wyżera ja u Uli :-D I mam nadzieję,że impreza skończy się w miarę, a nie po nocy, dlatego wcześnie zaczynamy. 12 osób będzie.

mama_zuzi1980, Wam życzę udanej imprezy! To nasze Dziewczyny obie dziś świętują :-)

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

04 paź 2008, 11:41

Kocura Bura pisze: Bo u nas to tak skromniutko, nie taka wyżera ja u Uli I mam nadzieję,że impreza skończy się w miarę, a nie po nocy, dlatego wcześnie zaczynamy. 12 osób będzie.


Kochana u mnie było tylko 10 os :ico_brawa_01: i co to za wyzera!!!!To było skromniutko, ja potrafie i mega fete odwalić ale jak mam za co. :ico_brawa_01:

Kocura Bura pisze:agnieszka01.04, super,że W. znalazł pracę! To pewno wczoraj świętowaliście?


SUPER :ico_brawa_01: Czyli gieda odegnana na Gunie :ico_brawa_01: (to taka mała wioska w moich starych okolicach gdzie wrony dupami krakały i zawracały)

Kocura Bura pisze:le u nas pogoda leje od samego rana. A ja zamiast się krzątać
to wpadam na neta


Ja robie to samo.A taki zapał mam do pracy że .uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

agnieszka01.04 pisze:zaczyna w niedzielę a kończy w piątek nad rnem, bo to praca na nocki, od 21 do ok 3,


Agnieszka bardzo dobrze to znam.Jak pracowałam w piekarni to zaczynałam o 19 i kończyłam o 6-7 nad ranem a potam jeszcze sie dzieckiem opiekowałam.

agnieszka01.04 pisze:ja jak urodzila się Julcia też szukalam takiej chalupniczej pracy, no i coś tam wynalazlam do skladnia, kwiatki czy coś, no i wyslalam 40 zl nie wiem na co i nonono, naiwna bylam, ale tonący brzytwy się niby nawet chwyta


Tez kiedyś sie w to wpakowała-bizuterie zachciało sieskładać.Koraliki przyszły i kosztowały 150 zł.Ale wtedy oboje z Miskiem nie mielismy pracy a on studiował i tak jak mówisz tonący brzytwy sie chwyta.I to były najdroższe koraliki w moim życiu.Teraz mysle też o biżuterii ale takiej gdzie sama sobie kupie koraliki i sama bedę robić swoje wzory.Tylko tego na allegro jest tak duzo ze nie wiem czy jest sens wchodzic w to.A jeśli chodzi o ogłoszenia to przeglądam codzinnie i d......Ale pusciłam wątki po osiedlu i zobaczymy.Misiek sie na mnie drze żeby za nic sie nie brała a te kłopoty finansowe jakoś przeżyjemy , tylko ja nie umiem siedzieć i czekać z założonymi rekoma.

Kocura Mamo Zuzi zycze udanych imprezek i o fotki proszę :ico_sorki:

I mam takie pytanko:
Na Nk wstawiłam zdjecie mojej i chrzestnej Benka.Ja się obrzeram tortem a ona sie usmiecha.Cy jesteśmy do siebie podobne?

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

04 paź 2008, 13:55

Dzięki dziewczynki za rady :ico_sorki: woda morska już poszła w ruch, maśc majerankową musze kupić bo znajoma też mi polecała, do picia dałam mu herbatke malinową wycisnęłam cytryny i dodałam miodu. Eurespal u nas odpada bo :587: Jak tylko sie obudzi to dam mu wapno i nawet olejek kamforowy mam w apteczce wiec na noc stopki bedzie mial wysmarowane :ico_oczko:
A nocka w sumie była normalna a tak się bałam, nie wiem czy to Viburcol tak zadziałał :ico_noniewiem: Olek obudził sie chyba 3razy, kilka razy pociągnął nosem, obrócił na drugi bok i spał dalej ... zero płaczu :ico_sorki:


mama_zuzi1980 pisze:bez kropli to sie chyba nie obejdzie. Na bol gardla ja lubie Tantum VErde
kropelki musze kupić, a tantum verde mam w domu ale na razie nie psikam bo gardlo go chyba nie boli bo je i pije normalnie.

mama_zuzi1980 pisze:mam nawet taka strasznie glupia metode na Nell jak jej psikac, bo ona jak widzi butelke to niezbyt jej sie to podoba, wiec robie jej psik na buzke -ze niby bawie sie tak z nia, bije brawo, i wtedy jak przez moment nie widzi to bach jej w obie dziurki hehehe
no to widze że nie tylko ja udaje jakies głupie zabawy żeby osiągnąć cel bez krzyku :-D Grunt to pomysł :ico_oczko:

Solenizantkom życze udanych imprezek i całego wora prezentów :-)

Agnieszka super że W ma prace , fajnie że teraz będzie mógł wiecej czasu z wami spędzać :ico_brawa_01:
Kurcze troszke nastraszyłaś mnie tym zapaleniem ucha, bo ja Olkowi nosa napewno dobrze nie czyszcze :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Kicia no to ja już się nie umie doczekać kiedy twój Ł przyjedzie i oficjalnie ogłosisz datę ślubu :ico_haha_02:

mama_zuzi1980 pisze:Bylam dzis w Lumpeksie i nakupowlaam ciuszkow dla Nell
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ja kiedy bylam ostatnio to w ręce wpadały mi własnie same śliczne dziewczęce ciuszki, ale nie powiem że wrociłam z pustymi rękami :ico_nienie: Olek wzbogacił się o dwa sweterki i koszule :ico_haha_01:

ulamisiula pisze:Cy jesteśmy do siebie podobne?

ja za bardzo nie umie oceniac czy ktos jest do kogos podobny ale wydaje mi się że jakieś podobienstwo jest, a chrzestna Benka jest dla Ciebie kim?

[ Dodano: 2008-10-04, 20:38 ]
mama_zuzi1980 pisze:zamierzam zapisac sie do "Lekarze bez granic", nie wiem czy znacie. Placi sie miesiecznie symboliczna kwote a oni zajmuja sie dziecmi w Afryce, szczepia je, walcza z HIV, lecza je.... Co myslicie o tego typu rzeczach?
Jak dla mnie super sprawa, w PL takie akcje (o ile istnieją) są za mało nagłaśniane i jeszcze ciekawi mnie ile z tej kasy jest przeznaczone na leczenie a ile idzie do kieszeni tych co to wymyślili :ico_noniewiem:

Jeju ale tu pustki :ico_szoking: :ico_szoking:
Imprezowiczki (Kocura i Mama Zuzi) jak zostalo wam jakieś ciacho to wrzućcie może to poprawi frekwencje :ico_oczko: bo z tego co wiem dobrym ciachem na tym wątku nikt nie gardzi :-D więc może to je przyciągnie na tt

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

04 paź 2008, 21:04

No kochane, czulyscie niedosyt zdjeciowy, to macie :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 paź 2008, 23:27

mama_zuzi1980, Nelcia jest boska! Super focie! A torcik przepiękny! Nasz może tak pięknie nie wygladał,ale był pyyyszny! I nadal jest :ico_tort: (zostało na jutro!!!). Bardzo orzechow. Zuzi nie bardzo smakował, nie wiem, czy to dlatego,że orzechowy, czy dlatego,że ona nie je słodkiego. Nawet jak jej daję czasem to wypluwa czekoladkę :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-10-04, 23:50 ]
Lecą focie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-10-04, 23:55 ]
Aha- mamy nowego zębiszcza, dolna czwórka się pojawiła.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2008, 22:04 przez Kocura Bura, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość