Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

zasiłek rodzinny

26 sie 2008, 20:11

dziewczynki z którego roku trzeba złożyć do MOPSu zaświadczenie o dochodach? nie mogę sie dodzwonić, a czas leci

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

26 sie 2008, 20:18

Po 1.09. za 2007r.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

26 sie 2008, 20:22

Ja już złożyłam do 31.07 wniosek ,jęsli chcem dostać zasiłek we wrześniu ,i jest drugi termin składania do 31.08 ale wtedy we wrześniu nie dostaniecie dopiero w pazdzierniku z wyrównaniem za wrzesień ,tak bynajmniej u nas jest juz od paru lat.

A zeznanie o dochodach za rok 2007 składamy :-)

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

26 sie 2008, 22:29

Zgadzam sie całkowicie z Duszka, więc nie będę się powtarzać :ico_haha_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 sie 2008, 22:36

Dziewczyny mają racje!

Ale wiecie czego nie rozumiem i chyba nigdy nie zroumie:
no same zobaczcie...

Jeśli komuś dobrze się powodziło w 2006 roku, pracował, miał pieniądze, ale juz w 2007 raku stracił prace i nie ma za co żyć to nie dostanie tych marnych paru graszy, bo chca dochody za 2006 rok ..czy to nie jest psychiczne???? Dla mnie jest ...

U mnie pracuje tylko mój mąż, mamy dwoje dzieci i teraz dotajemy 98 zł na dzieciaki zasiłku bo nam nie przekroczyło 506zł/osoba, ale od września przekroczy nam o niecałe 10 zł i co..nie dostaniemy??? Nie ma jakiegoś progu, żeby "naciągnąć" ...przeciez to jeste głupie...
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 10:13 przez Małgorzatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 sie 2008, 08:46

Małgorzatka, zgadzam się z tobą 100 % nasze panstwo jest chore nigdy tego nie zrozumiam dla mnie dziecko jest każde takie same wszystkie dzieci powinny dostawac rodzinne przecież to parę groszy. Nam też przekroczyło i niestety będe pól roku na bezpłatnym urlopie wychowawczym a pózniej musze wracać do pracy bo nie da się tak życ tylko z jednej pensji i to 1700 zł. a opłat mamy 1100 średnio wiec zostaje 600 a wiadomo że dziecko rośnie a to jakieś body itp oraz pieluchy deserki dobrze że karmie jeszcze piersia bo mleko takie drogie :ico_olaboga: jak tu życ w tej Polsce.

NICOLA_1985

28 sie 2008, 09:12

Jestem z zawodu pracownikiem socjalnym wprawdzie nie pracuje w swoim zawodzie ale wiem cos na ten temat. Niestety nie da sie nic naciagać, jeżeli przekroczysz dochody na jedna osobe choćby o 1 zł to już niestety ale nie będzie ci sie nalezał zasiłek. wiem to jest głupie i bezsensowne ale niestety wszystkich traktuje sie równo, jeżeli byłoby takie "naciaganie to kazdy komu by przekroczyła jakas niewielka suma kłuciłby sie i awanturował w mopsie, ze tamtemu przekroczyło 5 zł i dostał a mi przekroczyło 6 zł i nie dostałam...
Ja znam przypadki rodzin którym przekroczyły dochody na prawde o grosze i juz sie nie załapali na zasiłek.
Ale to nie tylko tak jest z zasiłkami.

Chociaż może i byłby ratunek mały: ale nie wiem jaka jest twoja sytuacja.

"Zasiłek przysługuje również osobom, których dochód przekracza wyżej wymienione stawki o kwotę niższą lub równą najniższemu zasiłkowi rodzinnemu przysługującemu w okresie, na który jest ustalany. Musi być jednak spełniony warunek: zasiłek rodzinny przysługiwał w poprzednim okresie zasiłkowym. W przypadku przekroczenia dochodu w kolejnym roku kalendarzowym (czyli dwa razy z rzędu) zasiłek rodzinny nie przysługuje."

[ Dodano: 2008-08-28, 09:23 ]
http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/121990 - pomoc społeczna

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 paź 2008, 23:04

NICOLA_22 Dziękuje Ci kochana, naprawdę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Przyznali na zasiłek i to dzięki tobie, bo miałas racje całkowitą z tym!
NICOLA_22 pisze:ały: ale nie wiem jaka jest twoja sytuacja.

"Zasiłek przysługuje również osobom, których dochód przekracza wyżej wymienione stawki o kwotę niższą lub równą najniższemu zasiłkowi rodzinnemu przysługującemu w okresie, na który jest ustalany. Musi być jednak spełniony warunek: zasiłek rodzinny przysługiwał w poprzednim okresie zasiłkowym. W przypadku przekroczenia dochodu w kolejnym roku kalendarzowym (czyli dwa razy z rzędu) zasiłek rodzinny nie przysługuje."


I chcę Wam jeszcze napisać, że nie może przekroczyć 48 zł, wtedy powyższe ma zastosowanie.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość