Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 paź 2008, 13:51

adia26 pisze:Zaczeło sie!po całej nocy zwijania sie z bulu, odeszły mi rano wody.niestey skurcze,mimo ze potwornie bolesne(krzyzowe) sa co 15 min. i nie sa skuteczne -1 palec rozwarcia. odeslali mnie do domu,mam sie zgłosic ze skurczami co 5 min.jeśli sie nic nie ruszy-indukcja jutro o 8. całusy dla moich kochanych babek!

boże gdzie to jest?????????????mnie jak odeszły wody to natychmiast pojechałam do szpitala dostałam dwa baciki i jakoś się rozwarłam............. przecież nie można zbyt długo utrzymywać bez wód!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gogi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:53

08 paź 2008, 14:15

Heja dziewczyny. Z góry przepraszam że tak długo nie pisałam ale 25 września urodziłam ślicznego synka Mikołaja :-D Nareszcie :) 24 cały dzień dostawałam nieregularnych bóli, ale o 10 w nocy stały się regularne co 10min. O północy mama i mąż stwierdzili, że dzwonią po karetkę bo bóle były coraz silniejsze i częstsze. To było coś. Mąż przyjechał na łep na szyję z sąsiadką bo w karetce nie chcieli go wziąć. Głupia położna w czasie kiedy miałam bóle GODZINE robiła ze mną wywiad i ciągle kazała podchodzić mi coś podpisać albo jej coś dać. KTG co chwila. Kiedy wreszcie pod koniec wywiadu przyszedł zmęczony lekarz parsknął tylko (kiedy jęknęłam bo zaczynał się skurcz i ból) żebym nie udawała bo to tak strasznie nie boli. miałam ochotę na niego nakrzyczeć i zapytać skąd wie- czy może sam urodził kiedyś dziecko?! Mąż też był wściekły ale był za daleko by coś powiedzieć...ale usłyszał. Po godzinie trafiłam na sale porodów rodzinnych. Rozwarcie tylko na jeden palec, bóle i skurcze co 7min. Kazali mi tam skakać na piłce porodowej żeby główka się obniżyła. Tak skakałam do 4 rano, tracąc nadzieję że urodzę. byłam już bardzo zmęczona kiedy właśnie o 4 rano uświadomili mi że rozwarcie jest już na 2 i pół palca. Położną (nową na szczęście) przeraziło to że u mnie to tak wolno postępuje i nie będe miała sił rodzić. O 6 rano kiedy już dosłownie padałam dali mi czopek na zwiększenie rozwarcia ale nic. Pół godziny potem coś się zadziało, przebili mi błony płodowe i dopiero zaczęły się skurcze! To jest ból! Nie miałam sił nawet krzyczeć... Kazali dalej skakać na piłce już na sali porodowej. Mąż musiał mnie trzymać bo nie miałam nawet na to siły. Gdyby nie on to bym nie dała rady. Wspierał mnie całkowicie. O 7 dali mi kroplówkę by zwiększyć bóle parte. To się zaczęło...myślałam że gorzej być nie może. Kazali mi się położyć na diabelnie wysokim łóżku porodowym... to było straszne bo musiałam usiąść całym tyłkiem... ale jakoś dałam radę. Położyli mnie na boku i nie pozwolili mi przeć, a ja czułam że sama pre. Poczułam że główka wychodzi i położyłam się normalnie a ona się cofnęła!. Położna musiała rozciąć mi kroczę. Dwa długie, mocne parcia i trzy słabe i nareszcie wyszła główka. Jedno, czy dwa mocne i wyszła reszta. Takiego bólu jeszcze nigdy nie czułam. Powtarzałam w kółko że nie chce mieć juz dzieci. Mąż ze łzami w oczach przeciął pępowinę. Był dumny. Mówił potem że wiele mu to dało że widział to wszystko. Docenił jak bardzo mnie to bolało, jak zmęczona byłam i powiedział , że jeszcze bardziej mnie kocha. Powtarzał ciągle że dziękuje mi za syna, że tak mnie kocha. Bez niego nie dałabym rady. To bardzo nas do siebie zbliżyło. Polecam poród z mężem... niesamowite przeżycie którego oboje nie zapomnicie i pokochacie się jeszcze bardziej,a on przez przecięcie głupiej pępowiny pokocha dziecko jeszcze mocniej... ale kończę. Potem jeden mocny party i wyszło łożysko. Dobrze że go nie widziałam... Potem zszywanie. Na sale trafiłam wyglądając jak duch. Totalnie wymęczona. Jeszcze tak blada nigdy nie byłam... :) Gdyby nie to że miałam dwa łożyska i na drugi dzień robili mi łopatkowanie po którym godzinę płakałam z bólu byłoby już ok :)

[ Dodano: 2008-10-08, 14:21 ]
bym zapomniała. Mikuś dostał 10 pkt ważył 3,200 i mierzył 56cm :)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 paź 2008, 14:45

hej Kobietki :-)

zajrzałam do Was, bo wypatrywałam wieści od Słonka, no i widzę, że tu dziś dzionek gratulacji jest :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Słonko - serdeczne gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Gogi, dla Ciebie również :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

no i czekamy na Zircę, oby szybko poszło :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

pozdrawiam Was serdecznie :-)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

08 paź 2008, 14:54

mariola pisze:Slonko ma syna wazy 3400 57 cm 9 punktow i urodzil sie cesarskim cieciem wiecej nic nie wiem pa
gratulacje dla niej :ico_prezent: tak sie ciesze ze nareszcie jej sie udalo.
Zirca kochana za Ciebie tez mocno trzymamy zeby juz sie wszystko dobrze skonczyło :ico_sorki:
Gogi, a to nam niespodzianke zrobiłas, a ja sie zastanawiałam, ze jakos Cie nie widac na TT gratuluje syneczka :ico_brawa_01: i wspołczuje przezyc.
No to dziewczyny sie posypały super :ico_brawa_01: ja po wizycie u lekarza i cos mam nie tak z moczem jakies bakterie i zapalenie, dostałam antybiotyk bo to dosyc powazne i za tydzien znowu z moczem do badania. A ostatnio strasznie mnie w plecach bolało, ja myslałam ze to poprostu kregosłup i takie tam, a jednak lekarz mi powiedział, ze to nerki mnie bola. Mam nadzieje ze bedzie dobrze :-)
JESZCZE RAZ GRATULACJE DLA MAMUSIEK :509:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 paź 2008, 16:54

:ico_brawa_01: SERDECZNE GRATULACJE DZIEWCZYNY :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 paź 2008, 17:37

Gogi twój poród trochę przypominał mój............. mnie też nie chciało się rozewrzeć.......... zaliczyłam wannę, masaż szyjki, skakanie na piłce..........., pomogło znieczulenie. Jedyne co pamiętam to to że po znieczuleniu stałam na stołku na dole kapała krew......... po jednej stronie położna po drugiej stronie tatuś......... podtrzymywali mnie a ja stałam i kręciłam biodrami......... byłam tak zmęczona i padnięta że marzyłam tylko o końcu......... nawet nie miałam siły przeć, lekarz po prostu pod koniec wypchnął i miała wyskoczyła........ Boże co za ulga!!!!!!!!!!!!!!!
Mam nadzieję że teraz pójdzie jak sałatka.......... jak widać da się przeżyć więc....spoko nie ma co się martwić

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

08 paź 2008, 19:29

Hej :)
Ja jestem siostrą Aśki i ona kazała mi wejść i do was napisać . Więc Asia urodziła w niedziele nad ranem - śliczną córeczke Nine :D ! Miały wyjść dzisiaj ze szpitala ale Mała ma żółtaczkę i prawdopodobnie zostają do piątku :( .

[ Dodano: 2008-10-08, 20:32 ]
AAA i Nina ma 3,4 kg, 52 cm, 10 pkt :) poród trwał ok. półtorej godziny

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 paź 2008, 20:16

to wszystkie się rozpruwają pomalutku..........
a co do ADIA26 to po 12 godz od odejścia wód płodowych dostaje sie antybiotyk........więc przedłużone leżenie w szpitalu...........

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

08 paź 2008, 20:38

yoanna, gratulacje dla Ciebie i malenstwa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

No to tak nagle wszystkie trzy urodziły :-) yoanna, gogi, slonko no zirca tez moze juz urodziła :-D a kiedy ja???? :ico_placzek:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

08 paź 2008, 20:49

wiola my jeszcze troszkę.............

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość