Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

09 paź 2008, 10:02

blumek, nie można wapna?? jak dzwoniłam do ginki to mówiła, żeby właśnie wapno pić, zgłupiałam już.. chyba nic nie będe brała..

Ja dzisiaj robie flaczki wołowe na obiadek, nie brzmi rewelacyjnie, ale uwielbiam je!!ja dzisiaj nie mam powera, jestem niedospana, ale jak leże to nie moge usnąć i chyba bede się męczyc cały dzień, dobrze, ze chociaż wysypka znika, bo jak się zobaczyłam w noicy w lustrze to płakać mi się chciało, a P to miał strach w oczach i gotów był na wszystko..

wczoraj rozmawiałam z koleżanką, opowiadała jak to było jak była w ciąży i troche się przeraziłam, jak opowiadała ile przytyła, wiec do 9 miesiąca tylko 9 kg wiec rewelacja, a od 36-38tc jeszcze 7 kg, przeraziłam się..

wiecie co tak myślałam i wymyśliłam, że chcialabym urodzić najpóźniej w 38 tc i chyba od 36 bede robić wszystko, żeby tak się stało, nie moge sie już doczekać kiedy Jaś będzie z nami..

Musze pomyśleć nad śniadankiem, ale boje się cokolwiek jeść, bo jak znów pojawi się ta wysypka, to chyba niewytrwam, ale z drugiej strony głodna potwornie już jestem..

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

09 paź 2008, 10:13

Ale bym chciała mieć już te 30 tygodni :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

09 paź 2008, 10:21

katia, pomysl, ze jesteś już prawie na półmetku i ciesz się z tego, bo teraz to pewnie jesteś jeszcze w miare mobilna, możesz sama wstać z czegoś niskiego, założyć sobie skarpetki, czy obciąć paznokcie u stóp, a u nas wykonanie prostych czynności czasami graniczy z cudem.. Mimo że blisko i każda z nas cieszy się na myśl o tym, że nasze dzieciątka będą z nami, a nie w nas, to ostatnie tygodnie ciąży są masakryczne, człowiek sapie i stęka po przejściu 200m męczy się wszystkim.. Zobaczysz sama, czas szybko leci, ani się nie obejrzysz i już bedzie 35 tydzień, a teraz ciesz się z tego co masz!!

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

09 paź 2008, 11:01

Pranko zrobione, łazienka posprzatana, cos na zabek , maly szpachelek i po firany lece :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Aniu, no z tym wapnem to ostroznie trzaba, choc ja awaryjnie wypilam raz. Ale moj gin nie zaleca :(

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

09 paź 2008, 12:01

#ania#, ja pytalam o wapno swojeo lekarza na poczatku ciazy. Jetsem okropnym alergikiem i wolalam wiedziec. Powiedzial ze wapno mam w witaminach ktore biore takze nie musze brac. Ale nie wspomnial nic ze nie mozna brac samego wapna w ogole. Aniu a z ta wysypka domyslam sie co przeszlas. :ico_pocieszyciel: sama ladowlam w spzitalu kilka razy przez "wysypke" w szpitalu, po leczeniu sie u dermatologow, alergologow itd... W koncu nie moglam sama otworzyc oczu, i wygladalam jak popazona i pojechalam na pogotowie - gdzie stukneli sie w glowie do czego lekarze moga doprowadzic nie kierujac pacjenta do spzitala. W szpitalu dostalam kroplowke i sterydy dozylnie i po tygodniu chodzilam z lusterkiem bo nie moglam uwierzc ze w koncu zeszlo :ico_brawa_01: ale bylam szczesliwa!!! :ico_brawa_01:

katia, szybko zleci zobaczycie :ico_brawa_01: Ania ma racje - nim sie obejrzysz a coraz trudniej bedzie ci wykonywac zwykle czynnosci. Wlasnie wczoraj usilnie probowalam obciac paznokcie - po trudach i stekaniach udalo sie :ico_brawa_01: krzywo obciete ale poprawione pilniczkiem i wygladaja OK :ico_brawa_01: A skarpetki - masakra, tak samo wiazane buty :-) ale jeszcze troszke i na te wielkie problemy nie zwrocimy uwagi :ico_brawa_01:
A widac ci juz brzuszek??

ja zaraz biore ise za prasowanie wszystkiego, i jeszcze dwa prania dzis. A teraz wcinam sniadanko (wstalam o 11.30 - ale z przerwami w nocy) i czekam na BrzydUle :-) Chcialam zaczac ogladac bo przeciez kilka miesiecy w domku nas czeka wiec trzeba cos wykombinowac z czasem (tak sobie tlumacze - ale oczywiscie naszym czasem bedzie kierowac nasz brzdac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: )

[ Dodano: 2008-10-09, 13:47 ]
:ico_olaboga: ja juz jestem na nic dziewczyny :ico_sorki: uprasowalam 10 pieluszek tetrowych (przy wlaczonym wiatraku) a reszty nie dalam rady. A to 1/20 tego co mam do uprasowania :ico_placzek: normalnie sil mi brakuje. A przeciez to nic ciezkiego nie jest to prasowanie. Chyba nie moge stac w miejscu :ico_olaboga:

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

09 paź 2008, 15:16

#ania#, Jezeli cie swedziało strasznie koniecznie zgłos sie do ginki bo ja tak miałam wyszło mi uczulenie n a calych nogach wi wiesz co drapałam sie niemiłosiernie po nocach jak poszłam do lekarki to sie troche zasmuciła powiem szczerze ja sie zdziwiłam :ico_szoking: bo mowi ze moze nawet mnie zostawic na zakażnym w szpitalu i jest to grożne bardzo dla dziecka tak mi powiedziała kazała zrobic próby wątrobowe ,ggtp,i fosfataze alkaiczna :ico_placzek: powiem ze miałam niezłego stracha ale na szczeście w wynikach nic niewyszlo... a te drapania po nocach miałam prawdopodobnie od oliwki ktora wysuszyła ciało brzuch i nogi jak kupiłam krem to przeszło.. :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-09, 15:26 ]
A wieci może w ktorym tygodniu jest wykonywane piwerwsze ktg
??? JESTEM W 36 TYG I W PONIEDZIAŁEK MAM MIEC WIZYTE :ico_noniew


A czy macie ci=os takiego ze boicie sie czy bedzie zdrowe ja wam powiem dziewczyny ze ja cały czss sie boje bo miałam problemy tamta ciąze straciłam a w tej miałam plamienia szpital podtrzymanie takie tam ////???/ :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

mOWIE WAM CAŁY CZAS NIEMOGE SIE CIESZYC JULCIA BO SIE BOJE ZE BEDZIE COS NIE TAK ..ZE TO POPROSTU ZBYT PIEKNE ZE MOGŁAM ZARAZ ZAJC W CIĄZE PO 4 MIESIACACH ....

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

09 paź 2008, 15:37

domidj, glowa do gory kochana!!! i prosze sie nie zamartwiac :ico_nienie: Tylko z radoscia isc kazdego dnia do przodu :ico_brawa_01: nasze humorki udzielaja sie naszym dzieciaczkom takze zostaje nam tylko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ja jeszcze nie mialam KTG - mysle ze jesli nie ma potrzeby to nie robia. Chyba ze ktos mial jakies problemy wczesniej i robia dla pewnosci. A to KTG to chyba zazwyczaj jak sie ma skurcze jakies albo cos nie gra tak jak powinno.

Aniu a lekarka ci powiedziala ze 14.10 idziesz do szpitala o tak o na kontrole tak?? Bo moj lekarz tez powiedzial mi ze na wizycie ustalimy cos. Ale nie wiem czy to bedzie jeden dzien czy kilka. Nie wiem...

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

09 paź 2008, 18:00

Domidj powiem Ci ze tez mam czasem takie mysli...Ze to zbyt piękne..ale staram sie je jak najszybciej od siebie odrzucic. Tez straciłam jedną Dzidzię...Wierzę jednak mocno ze wszystko będzie dobrze i modlę sie o to kazdego dnia..
Aniu cieszę się ze z Jasiem ok:)SUper:)
CO do KTG to ja mam wykonywane od 27 tygodnia i to wydaje mi się ze zalezy to od wyposazenia lekarza, czy ma ten przyrząd. Mój akurt ma, wiec pewnie dlatego mam to robione..
Blumek całe szczęscie, ze zatrucie minęło:) :ico_brawa_01:
Ja od wczoraj zaczęłam robic pranko:)Ale frajda. Robię po jednym praniu bo nie miałambym gdzie tego suszyć. Dzis poprosowałam pierwszą partię i miałam z tego tyle radości ze hej:)
Betka nie martw się, ze nie masz siły. Ja tez tak mam często...Wystarczy ze np wejdę po schodach i juz zadyszka...Ale prasowanie akurat nie sprawia mi wiele trudności. A jesli ty masz tak, to moze ktoś by Cię wyręczył? A ty sobie odpocznij:)

[ Dodano: 2008-10-09, 19:02 ]
Aaa najbardziej mnie wkurza odpruwanie metek z body i innych ubranek...Przez to zrobiłam juz 2 dziury:(Czemu jeszcze nie wymyślono jakiegos patentu na te metki... :ico_zly:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

09 paź 2008, 19:21

Kobietki.. dziękuje Wam bardzo, za wsparcie, swędzi mnie jeszcze, ale da się wytrzymać, wziełam sobie właśnie wapno tak jak radziła ginka, chiociaż nie wiem jak długo wytrwam, jak to się będzie przeciągać to pójde szybciej do szpitala wczesniej.. chociaż chciałabym wytrwać do wtorku.. A ja ide na patologie ciązy troche na własne życzenie, zostaje sama w domu przez tydzień, a przez to że Mały się spieszy to wole nie ryzykować, że coś się będzie działo a ja zostane sama, ginka powiedziała że nie ma problemu, bo zrobi mi troche badań przed porodem

A co do KTG to przeważnie robi się je koło 38 tc zeby sprawdzić jak skurcze, chyba że cos się dzieje to wtedy robi się je wcześniej..

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

09 paź 2008, 19:27

asiula_o, ja jeszcze nie robiłam pranka mam dużo ubranek ,.a z metkami to zrobbilam tak ze te wieksze obetne a te mniejsze zostawie bo zawsze nanich masz jak prac :ico_duzepranko: i mozesz podpisac je swoim imieniem pierwsza literka jezeli pozyczasz pozniej komus :ico_oczko: moja kolezanka ktora mam dzidzie 3 letnia dała mi kupe ubranek podpisanych i powiem ci ze pomieszały sie z moimi niepodpisanymi tak tylko bede mogła jej oddać tak to by mi było głupio ze moze nieoodałam :ico_wstydzioch: a tak wogule maci eproszek do prania juz jakis sprawdzony przez inna mame i płyn do płukania ubranek też bo w nastpnym tygodniu zbieram sie do pranka ...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: koszulaula i 1 gość