Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

07 mar 2008, 23:42

Monika prawidłowo nie powinno sie używać poduszek do pierwszego roku, ja nie uzywam, czasem tylko jak lezy i wariujemy, ale nie do spania.
Właśnie czytałam oststnio na TT, ze dziecko jak spadnie z łóżka to w 99 % nic sie nie stanie, dlaczego???? dlatego, ze dziecka główka jest bardziej miękka niz dorosłego człowieka, ze lepiej nie używać do roku poduszki bo dziecka główka jeszcze sie formuje
ale zrobisz jak zechcesz bo wiem, ze ludzie kłada dzieci na poduszkach, nam matkom wydaje sie , ze dzieciom na płasko jest niewygodnie, ale to nieprawda
moja tesciowa jak byłam w Polsce kłądła małego do spania na poduche, jak zabrałam to kładła z powrotem, ale pal licho, spaliśmy u niej co trzeci dzień wiec po paru razach nic mu nie bedzie

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

07 mar 2008, 23:55

wlasnie nie wiem bo to niby specjane podusie dla noworodkow :ico_noniewiem:
ale chyba sie wstrzymam z ta poduszka

[ Dodano: 2008-03-07, 22:57 ]
ale to tt dzis szwankuje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

08 mar 2008, 00:19

hej kochane kobitki :-D

Znowu wpadam tylko na chwilkę :ico_sorki:
Ostatnio moje życie to jeden wielki pospiech i zmęczenie... Viki od kiedy zaczęła chodzić jest nie do upilnowania :ico_olaboga: , a do tego od tygodnia przestawiła się na tylko jedną drzemkę w dzień :ico_placzek: a na noc zasypia koło 20 i śpi do 7-8 rano... a ja wolałam jak sobie poszła później ale rano spała nawet do 10... to byly dobre czasy, bo ja to do nocnych marków należe a za to rano lubię sobie pospać...

Czytałam was na bieżąco ale co chciałam odpisac to mi wyskakiwalo Error lub błąd :ico_zly: Teraz też mi coś świruje, więc tylko szybciutko skrobnę do Jasnie Pani bo nie chcę jej już przed wylotem truć na gg, a znalazłam na ebay chuste co mi się podoba ale nie wiem czy dobra :ico_olaboga: :ico_noniewiem:

Kochana Dominiko jak tylko już się nacieszysz mężem i Irlandią to slicznie proszę napisz mi czy taka chusta http://cgi.ebay.co.uk/Mei-Tais-Amy-Butl ... dZViewItem jest oki, bo spodobały mi się kolorki no i cena też ok :-D

[ Dodano: 2008-03-08, 00:01 ]
Madziorka a jaką chustę kupiłaś?? Możesz podzielić się linkiem?? :ico_sorki: Co do wózków, to jakies 40 minut drogi od Birmingham jest taki całkiem spory sklep z wózkami (i innymi artykułami dla dzieci) na farmie... Nie wygląda zachęcająco z zewnątrz ani wewnątrz, ale wybór wózków mieli ogromny... Na sklepie mieli raczej tradycyjne angielskie kolory (czarne, beże, siwe) ale jesli była taka mozliwość to sprowadzali też wózki w wybranym przez ciebie kolorze. Moze tam się przejedźcie i obejrz sobie wózki.
Tu masz linka do ich sklepu internetowego: http://www.babyequipmentcomplete.com/pr ... tabase.htm ale mają w nim mniej rzeczy niż na farmie...


A ja zbzikowałam na punkcie tego wózka:
http://www.babyequipmentcomplete.com/pr ... tabase.htm
Ale mąż mnie szybciej odda na leczenie do psychiatry od wózkoholizmu niz pozwoli kupic kolejną sapcerówkę za 300F :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-03-08, 00:04 ]
a na jutrzejszy Dzień Kobitek taki prezencik od Kasieńki macie :-D

http://pieknyposlaniec.pl/17288

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

08 mar 2008, 02:36

hej kochane...
u mnie nastroj taki o.. :ico_placzek: :ico_zly:
mielismy miec znajimych na weekend z watford z dzieciakami...
ale musielismy odmowic.. bo adas sie rozchorowal nonono nonono nonono
wizja weekendu mnie zalamuje
siedzenie w domu, do tego zadna pomoc adasia przy leonku, i w ogole nonono!!!!
wkurza mnie fakt ze tutaj moje zycie towarzyskie ubozeje.
przyzwyczailam sie do wypelnionych weekendow
a osttanio to albo adas pracowal, teraz chory, a wczesniej tez cos i mnie roznosi. wrrrr
poza tym wiosna leci z nami w kulki
uzycza slonca na chwile.. i zmyka w nonono
jak sie do 21-go nie wyrobi to wale focha !!! :ico_placzek:

adam ciagle obiecuje ze bedziemy jezdzic w weekendy to tu to tam.. a ta wredna wiosena pogoda akurat w weekeny wystawia nam nonono :ico_placzek:

nawet na basenie nie bylismy od miesiaca.. bo zawsze w weekend cos sie spierdoli..
albo lelek zakatarzony albo ojciec
dlaczego ja nawet z goraczka moge isc na impreze i gdziekolwiek..
a faceci juz obloznie chorzy zapodaja sobie mega litry wspomagaczy medycznych...

polozyc sie w lozku to chyba najgorsze z rozwiazan..
ech..
wredna zona jestem i tyle
zamiast wspomagac to ja wsciekam ze adas choruje hehe

ale na wieczor juz bylam pomocna i nawet mnie przepraszal ze weekend zawalil :-D

a najlepsze ze po powrocie z pracy pyta mnie nagle czy dzis aby nie 8 marca, ja z posepna mina przytakuje.. a ten mnie przeprasza.. ja nieugieta oczywiscie hehe
dopiero w sklepie zajarzyl ze go wrobilam :-D
a co

spotkalam sie z dzis z kumpela i jej coreczka majeczka hehe
przyjechaly po 3 tyg z polski hehe
pospacerowalysmy a potem poilysmy u mnie dluuugo kawe z pogaduchami hehe
kumpela na poczatku wyrazila zal ze takie maluchy jeszcze na siebie nie reaguja zaczepianiem..itp na co ja :ico_szoking:
i ona zaraz sie przekonala jak lelek reaguje na rowiesnikow
majka biedna sie poplakala
trudno sie dziwic
lelek ja dosadnie potraktowal
ciagnal za ucho. rekaw, potem sie na niej podpieral aby wstac
ogolnie spodobala mu sie, ale on taki zaczepny jakis
poza tym nie rozumie jeszcze , okazuje swoja radosc i zainteresowanie hehe
mysle ze jak maja sie z nim oswoi to napewno nie bedzie tak reagowala na mojego swira
pod koniec juz chichotala do niego hehe

lelek nawet druga drzemke olal, bo taki zafascynowany kolezanka
a potem zszokowal mnie... zasnal mi na kolanach, tak o..
on?? :ico_szoking:

pojecha;ismy na wieczorny cotygodniowy shopping spozywczy hehe
tatus odpoczywal z lelkiem w jakims pokoju zabaw a ja smigalam miedzy regalami
uwielbiam to.. nikt mnie nie poganial to sobie wszystko przegladalam :ico_puknij:


teraz mam chwile dla siebie
dopiero obiad pochlaniam :ico_wstydzioch:

a chlopaki sobie spia hehe

delfinka wozek swietny. bardzo mi sie podoba.. no kolory szaro bure.. ale sama juz nie wiem...
a gdybym miala dziewcz wzielabym bb red
hehe

odnosnie wozkow rozkladajacych sie na plasko, oczywiscie takiego szukam
a kazda kolezanka mowi mi, zebym na to zwracala uwage bo wlasnie ich sie rozklada a inne niebardzo hehe a kazda ma inny
hihi

taki ktory pokazalas podoba mi sie duuzo bardziej niz te zwykle ktore ogladam..
powiedz mozna go zobaczyc pewnie na zywo w mothercare? i po ile kupilas?




kasik co to za wozek ktory tak ci sie podoba? bo wyswietla sie ta strona z farmy hihi
dzieki wielkie za linka.. jestes wspaniala..
adas wspominal ze gdzies kolo oxfordu widzial jakis ogromny sklep z wozkami hehe i tez mnie tam zabierze

a chuste taka sama kupilam takze mozesz z powodzeniem ja zamowic
jasnie pani zaakceptowala
ale na tej stronie gdzie sa wszystkie porbki materialow , kolory moga roznic sie od oryginalnych
ja z nimi wymienilam wiele maili.. bo pytalam w kolko. i sami zaproponowali ze wysla mi probki materialow do domu. tzn tylko dwa wybrane przeze mnie dostalam hehe i okazaly sie ladniejsze i wlasnie takie jak chcialam hehe
z jednej strony na calosci bede miala takie kwiatki
http://gallery.mac.com/easyslings#10007 ... &view=grid

a drugiej bedzie panel paskow z zielonym wykonczeniem
tak bedzie dokladnie to wygladalo
jak ta chusta na samym dole
http://gallery.mac.com/easyslings#10002 ... &view=grid

jasnie pani wspominala tez ze glizdunia ma taka sama chuste i jest bardzo zadowolona
wiec nic sie nie boj hehe

monika poduszki nie sa wskazane, lepiej podlozyc cos pod materac zeby dziecko spalo z gorki. czytalam tak i lelek tak spi. lepiej mu sie oddycha zwlaszcza przy katarku hihi

marta dobrze wiedziec o tym ze upadki nie sa takie szkodliwe. jeszcze tego nie przerabialam ale pewnie to nieuniknione hehe

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

08 mar 2008, 09:59

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ DLA WSZYSTKICH MAMUSIEK I MAłYCH KOBIETEK
Obrazek

wczoraj juz nie zajrzałam, bo ten dzien byl rzeczywiscie wypełniony..heh
rano do pediatry, z siusiakiem na razie nic nie robimy, powiedziala zeby naciagac to skorke stanowczo i nie bac sie tego, wspomniala ze zabiegi na stulejkach robia dopiero chlopcom w wieku 3 lat a wczesniej sie uwaza ze stulejka jes fizjolopgiczna, nie wiem na ile w tym prawdy bo mam ograniczone zaufanie do tej lekarki, ale najwazniejsze ze na siusiaku nie ma zadnego stanu zapalnego no i ze małego nie boli to naciąganie..ehhh
pozniej pojechalam na zakupki, kupilam pampersy, ale wkurzylam sie bo okazalo sie ze w promocji nie ma rozm. 4 i kupilam 4+, w sumie sie wielkoscia prawie nie roznia, ale jest ich mniej w paczce i mialam dylemat czy kupowac je czy nie, no ale w koncu kupilam... nooo i te do pieluch byly chusteczki nawilzane gratis, ale ja jakas zakrecona wzielam paczke pieluch bez chusteczek a zorientowalam sie dopiero przy samochodzie wiec musialam spowrotem do sklepu zeby mi wymienili..uffff na dodatek Szymon mi wtedy zaczal marudzic :ico_zly: ale jakos dalam rade :ico_oczko:
jak wrocilam z zakupow to jeszcze szybko na spacerek bo pogoda suuuper, normalnie prawdziwa wiosna :ico_brawa_01: tylko czekam jeszcze na wyzsze temp. :ico_oczko:
a na 15.00 do dentysty, bylo ok bo nic nie bolalo, na razie mam załozone lekarstwo i jak nie bedzie bolal to za 2 tyg. na zalozenie plomby a jak zacznie bolec to czeka mnie leczenie kanałowe :ico_szoking: cokolwiek to znaczy to juz sie boje bo jeszcze nie leczylam kanalowo zebow :ico_noniewiem:
nooo a na sam koniec przyszla do mnie po poludniu kuzynka z synkiem i mezem i posiedzielismy troche, meżulce pogadaly o samochodach i sie cos zgadali ze chcieliby kupic od nas samochod jak my bedziemy wyjezdzac do UK, no wiec maja sie zastanowic do jutra i dac nam znac bo w poniedzialek mamy zamiar go na allegro wystawic :ico_oczko:
noo to chyba tyle, troche sie rozpisalam, ale przynajmniej macie opis calego mojego wczorajszego dnia

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

08 mar 2008, 10:07

Ja tylko na chwileczke pozegnac sie, bo wprawdze jedziemy o 12, to zaraz przychodza babcie sie zegnac i pakuje lapka juz, wiec PAPA :ico_oczko: Jak ukradne sygnal jak Madziorka to sie pojawie :ico_oczko:

Wczoraj napisalam dlugiego posta i nie ma :ico_noniewiem:

[b]Kasik[/b] tak jak Madziorka napisala :ico_oczko: macie moje blogoslawienstwo z tymi Mei taia'ami :ico_oczko:

MARTA, EMILKA I ZUBELEK!!! SZYKUJCIE WATROBY :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

08 mar 2008, 13:57

JASNIE PANI spokojnego lotu

Madziu myślę, ze powinnaś byc bardziej wyrozumiałą dla Adasia , to nie jego wina że zachorował, a przyda Wam sie od czasu do czasu tylko weekend we trójkę
bądź dobrą żonką i ugotuj mu rosołek :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

08 mar 2008, 14:36

madziorka hihi pisze:kasik co to za wozek ktory tak ci sie podoba? bo wyswietla sie ta strona z farmy hihi


kurka, rzecywiście :ico_wstydzioch: ale zamotana ostatnio jestem :ico_olaboga:
tu jest link prawidłowy: http://www.babyzoop.co.uk/janepro/janes ... obuggy.htm

[ Dodano: 2008-03-08, 13:49 ]
Jasnie Pani już w powietrzu i zaraz będzie z mężem :-D szybkiego zadomowienia się w Irlandii...

a jak dajesz blogosławieństwo, to ja kupuję to Mai Tai na ebay :-D
wybrałam taki wzorek na przód http://www.easyslings.com/Fabrics/Pages ... er.html#19
i taki na drugą stronę http://www.easyslings.com/Fabrics/Pages ... er.html#26 a paski będe miec brązowe...

Jak mi przypadnie do gustu to Mai Tai i Viki je zaakceptuje to wtedy poprosze o uszycie mi nowego tą dziewczynę co zapodałaś mi linka, bo ma naprawdę śliczne wzory...

Madziorka a te twoje wzorki to są z zimowej czy letniej kolekcji?? I ile czekasz już na MT?? A Adasiowi daj spokój, na pewno biedaczek nie chciał zachorować :ico_nienie: :ico_olaboga: Przytul go, ucałuj i bądź kochaną, opiekuńczą żoną :-D A jesli macie tak "wspaniałą" pogodę jak u mnie, to nic straconego, że siedzicie w domu...

[ Dodano: 2008-03-08, 14:01 ]
A na koniec zostawiłam najlepsiejsze :-D

Wczoraj jak zobaczyłam ten wózek, to pokazałam go męzowi i mu pojęczałam troszkę, że taki sliczny i super firma itd. Ale jak przewidziałam, on twardo że nie, bo za drogi, juz jeden wózek mamy i w dodatku to byłby już mój 4 wózek!!! :ico_placzek:
Powedziała sobie, no trudno i poszlam smutaskowata spać...
A tu rano mąż mi się pyta czy naprawdę tak bardzo chcę ten wózek i czy jestem gotowa wydać kolejne 300F... jeszcze raz mu strzelilam wykład jaki wózek cudny, jak go chcę itp. i.... MOGĘ GO SOBIE KUPIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D tzn. kupić dla Viki, hihi...
Warunek, ze nie będe jęczeć jak mąż wexmie nadgodziny w pracy i... że oddam mu się conajmniej 2 razy w tygodniu :ico_oczko: :-D Przystałam na warunki... no dla, takiego wózka, to jakby nie :-D

tylko podpowiedźcie mi który kolorek ładniejszy: coal czy orange??

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

08 mar 2008, 15:05

ej dziewczyny taka straszna nie jestem hehe
hehe ale tulic sie nie daje zeby mnie nie wzielo ... bo jak na razie chlopaki mi sie sypia
lelek zaczal dzis smarkac na nowo
w nocy budzil sie niespokojny a od rana non stop leje sie z noska
dobrze ze spi na ogrodzie.. juz godzinke
wywieje mu ten katar z nosa hehe

kasik masz racje pogoda tragiczna... :ico_olaboga:
paski masz te same ktore ja wybralam. hehe gratuluje dobrego gustu :-D
a wybralas je jako panel? bo wiesz ze z jednej strony bedzie tylko wszsyty kawalek jednego ze wzoro obszyty jakims jednokolorowym materialem
a z drugiej strony na calosci drugi wzor..

jasnie pani powiedziala ze to sa chusty caloroczne..

a wozek jest super.. wlasnie tez mi sie podoabaj te jane. maja takie ladne zywe kolorki
tylko oczywiscie teraz odpada- za duzy

dla wszystkich kobietek tych duzych i tych najmniejszych od leosia :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
I LOVE YOU :-D

aha kasik ja na MT mam czekac do 2 tyg bo musieli zamowic dla mnie ten material z kwiatkami hehe
ale mi sie nie spieszy

[ Dodano: 2008-03-08, 14:07 ]
dzis zaliczamy dzien filmowy skoro jestesmy juz uziemieni hehe

zrobie salatka z dziekiego ryzu i wypijemy martini
bedzie milo hihi

a nawet nie chce mi sie tylka ruszac wiec poleniuchuje z chlopakami hehe
ale nie darowalabym gdybysmy stracili ten weekend wypelniony sloncem :ico_nienie:

DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

08 mar 2008, 17:42

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ NALEPSZEGO DLA WSZYSTKICH KOBIET I MALYCH KOBIETEK :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Madziorka wozek kupilam w Polsce, tu go nie widzialam. Za calosc Mama dala ponad 3.000 zl, gondola+spacerowka+fotelik. Troche drogi, ale jestem zadowolona. My mamy czerwony :ico_haha_01:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość