Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

09 paź 2008, 14:46

Ja mam w domu nurofen dla dzieci przeciwzapalny i przeciwbulowy o smaku pomaranczowym próbowałam i jest w smaku słodki

Bylismy u lekarza z wynikami mały ma niską moprfologie i źelazo pani dr powiedziała źe dobrze ze skontrolowalismy i juz wykupiłam malemu żelazo mam dawac 3ml raz dzoennie i kwas foliowy 0.5 tabl rozpuscic i za miesiac do kotroli znowu morfologia i kuj kuj :ico_olaboga: :ico_placzek: Kurde boje sie że bedzie miał czarne ząbki których jeszcze nie ma po żelazie :ico_placzek: :ico_zly: ahhh
Zuzka wazy 10 kilo a mi wysiada kregoslup
wow !!!!!! no to masz co dzwigac :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

09 paź 2008, 15:30

hej dziewczynki!!
Anuszka, biedny Oluś się nacierpi, napisz koniecznie co z nim.
zuzia nie robi kosi+kosi w racyki tzlko w glowe sie bije
a moja Zuzia pokazuje ile ma kłopotów :ico_olaboga: ojojoj

[ Dodano: 2008-10-09, 15:36 ]
Zuzia przestała na razie marudzić i od wczoraj znowu jest kochana. Próbuje wstać na nóżki przy meblach i raczkować, ale słabo jej to wychodzi.
Dona zapraszam na moje południe, do Bielska, jeśli tylko będziecie "w pobliżu". Jaki ten fotelik?

[ Dodano: 2008-10-09, 15:38 ]
wszystkiego naj naj dla szanownych jubilatów Zuzi i Konradka

[ Dodano: 2008-10-09, 15:38 ]
a teraz już uciekam, bo na teściową czekam :-/

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

09 paź 2008, 16:05

AniaZaba, dzis dostaam fotelik, fajny jest, choc myslaam,ze bardziej sie rozkada.mopj W. jeednak mowi,ze to foteliki a nie nosida czy lezaczki

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

09 paź 2008, 17:19

czesc, dziewcyzny

dopiero teraz jestem, bo mam dzis urwanie jaj, bo meza pakuje do Holandii na tydzien w delegacje. Na dodatek jestem niedorobiona po tej nocce...

NO wiec, kupilam nurofen ten pomaranczowy i jest dobry, mam dawac nawet co kilka godzin. Na uspokojenie moge podac pol czopka luminalu, bo maly jest bardzo niespokojny i roztrzesiony... zobaczymy, jeszcze nie wiem cyz to podam.

Poza tym kupilam dentinx, bo calgelu nie bylo w obu aptekach u nas na osiedlu!

No i zlecila badanie moczu tak zapobiegawczo, bo powiedzial, ze czesto jak jest jakies zakazenie dróg moczowych to nic nie widac, a u niemowlat objawiac sie to moze tylko goraczko. Wiec jutro ide z moczem Olinka rano i do lekarza, bo ona chce zobaczyc te wyniki. Bardzo sie zmartwila, bo ta gorna jedynka ciezko wychodzi i widac, ze go bardoz boli, az ma tak czerwone ze wyglada jakby mu krwią podchodzilo... bidulek.

Ponoc najbarziej bola jedynki i trojki czyli oczne, nie? az sie boje pomyslec...

Jak mu dalam ten nurofen, posmarowalam Dentinoxem, to uspokoil sie troche i spadal goraczka, bo goraczke mial wlasciwie jeszcze do popoludnia.

Sylwia, tak jak mowilas, dawanie na zmiane jest prawidlowe i skuteczne.

No i zadnych objawow innych przeziebieniowych u Olinka nie ma, wiec uff.. musi duzo pic, zeby sie nie odwodnic i ewentualnie zbijac wysoka goraczke okladami jeszcze na klatke piersiowa.

Powiedziala, ze jak na zabki to ponad 39 to dosc wysoka goraczka, wiec jakby co to od razu po karetke, najgorsze, ze czasem temu towarzysza drgawki, ale wierze, ze nie bedzie tak zle. Ja mialam drgawki jak bylam mala, ale mam nadz, ze nie odziedziczyl tego po mnie...

U Was tez dzis taka ladna pogoda?

dziekuje Wam za wsparcie!

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 paź 2008, 18:12

Anuszka trzymaj się kochana. Napewno Olinkowi szybko przejdzie. Może to przez te ząbki. Biedaczek umęczy się :ico_olaboga:
A nie mówila nic lekarka o trzydniowce??

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

09 paź 2008, 18:21

nie, wszystko wskazuje na zeby, to widac po jego zachowaniu i buzi.

Aha, wazy jakies 9700 :-) czyli przez 6 tygodni przybral pol kilo :ico_brawa_01: waga sie zaczyna stabilizowac, poza tym szaleje to i spala! :-)

Sylwia.O., :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

09 paź 2008, 18:39

Ponoc najbarziej bola jedynki
no wlasnie Zuzi nawet nie wiem ze wychodza jedynki bo nic jej nie dolega, przechodzi to super.
za to 2 to była masakra.

[ Dodano: 2008-10-09, 18:41 ]
gdzie moje zdiecie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 paź 2008, 18:47

Aha, wazy jakies 9700
kawal chlopa z niego.
Ja jutro ide na szczepienie to będe wiedziala ile moja mala waży. Ale napewno dużo mniej :ico_oczko: .

[ Dodano: 2008-10-09, 18:48 ]
gdzie moje zdiecie
ja je widzę :ico_brawa_01: jaki fajny z Zuzi Wampirek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

09 paź 2008, 19:50

Zapomniałam Wam napisać, że od chyba 3ch dni Zuza w nocy nie je, tzn. jak się przebudzi od razu lecę zrobić butlę, a ona w tym czasie albo zasypia z powrotem, albo symbolicznie "umoczy usta", dobrze by było jakby się w ogóle nie budziła i spała ciurkiem od 8 do 8 :ico_oczko: bo stęka w nocy więc ja się budzę i i tak nie śpię. Nie wiem czy to ma związek, ale kupiłam jej kaszkę "na noc" i może ona ją tak "dobija".. ale usypianie wcale nie jest łatwiejsze. Zuzia usypia albo na rączkach, albo sama w łóżeczku, ale słyszę stękanie z drugiego pokoju przez jakieś 15 minut, potem cisza. Idę więc sprawdzić czy zasnęła, a ona siedzi skulona pod przewijakiem z pieluszką w ręce cichutko jak myszka :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-10-09, 19:54 ]
Anuszka, trzymam kciuki za tą nockę, obyś się przespała.
jaki fajny z Zuzi Wampirek
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
mam nadzieję że wszystkie Zuzie przechodzą ząbkowanie bezobjawowo :ico_oczko: i u mojej też niedługo pojawią się perełki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

09 paź 2008, 19:59

No Anuszka dobrze, że poszłaś do lekarza to sie trochę uspokoiłaś. A dzisiaj idż spać równo z Olusiem a bedziesz miala szanse na wyspanioe się. Kurcze az strach pomy slec jak mojemu bedą górne jedynki wychodzić :ico_olaboga: :ico_placzek: :ico_szoking: Juz mu chyba ida bo tak strasznie nerwowo wszystko gryzie.
a co do oiadku to zrobiłam mu drobiowe pulpeciki ze sosikiem takim naprawde pysznym z marcheweczki , pietruszki, selera i koperku i co??? Pulpet był ble a sos został wypity. Trochę tak go zmylałam i cos skubnął tego mięska.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości