Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

zatoki

08 paź 2008, 19:12

Dorobiłam się zapalenia zatok,byłam dziś u lekarza i przepisał mi antybiotyki(augumentin i duomox),a do nosa buderhin i sulfarinol.
Co do antybiotyków,to wiem,że mogę je brać,bo sa dozwolone dla karmiących mam.
Ale nie wiem jak z tymi kroplami do nosa.Lekarz wie,że karmię Julę piesią,ale mimo wszystko boję się ich stosowac.
Może któraś z Was brała te krople karmiąc piersią i może mi coś doradzić?

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

08 paź 2008, 20:11

Zulcia, wydaje mi się że skoro poinformowałaś lekarza że karmisz piersią to przepisał ci leki dozwolone , a jeśli się boisz to nie stosuj tych kropli myślę że dumox i augumentin powinny pomóc bez kropli ja za kaźdym razem jak byłam przeziebiona mam od razu zawalone zatoki i zawsze lekarz mi przepisywał jeden z tych antybiotyków i pomogło. pozdrawiam

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

08 paź 2008, 20:40

Zulcia, te krople do nosa są dozwolone także dla dzieci,więc myślę,że nie są "groźne"...Tak wyczytałam na forum medycznym.
Poza tym wyczytałam,że leki te działają "lokalnie",co chyba oznacza,że nie przenikają do mleka :ico_oczko:
Myślę,że lekarz wiedział,co przespisuje :ico_sorki: Zdrówka życzę

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

08 paź 2008, 23:53

Dziękuję :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

09 paź 2008, 09:36

Buderhin, (50mcg/doze), aerozol do nosa, 200d, 10ml
Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia piersią:
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.

sulfarinol
Ciąża i okres karmienia piersią
W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Ze względu na brak badań klinicznych należy ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Tyle znalazłam w internecie na ulotkach leków, na ulotkach troszkę przesadzają. myślę za jak lekarz ci przepisał te leki to wiedział co robi. :-D

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

11 paź 2008, 23:17

Ja co prawda nie znam się na lekarstwach :ico_wstydzioch: ale mam sprawdzoną radę na zatoki. Niestety, nie jest to chyba najlepsze dla karmiących mam, ale jeśli ktoś może... Chodzi mi o solarium :-) Te lampy działają niemal identycznie jak Lampy SoluX używane z reguły do leczenia zatok. Jeden, maksymalnie dwa seanse i macie problem z głowy (dosłownie). Być może Ameryki nie odkryłam, ale gdyby któraś z Was jeszcze nie słyszała, a ma przesyt medykamentów to serdecznie polecam :ico_haha_02: Dla mnie jest skuteczniejsze niż torba antybiotyków, a przy okazji kolorek się poprawi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

08 lis 2008, 19:32

A co zrobić kiedy juz zrobiły mi sie wewnatrz nosa okropnie bolesne strupki ???

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

01 gru 2008, 15:24

A co zrobić kiedy juz zrobiły mi sie wewnatrz nosa okropnie bolesne strupki ??
na moje oko wyleczyć zatoki, a jak nie będzie czynników, które podrażniają noc, np ta wydzielina to strupki same się wygoją :ico_noniewiem:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

01 gru 2008, 17:01

Kolka, zgadzam się w 100% z Toba na mnie tylko solarium lub solux działa i nie musze sie szprycować żadnymi antybiotykami :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość