Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

krzywe nóżki u dwulatka

23 sty 2008, 16:59

Witam. Mam pewien problem z moim dwuletnim synkiem. Zauważyłam że ma dosyć mocno krzywe nóżki tzw. iksy. Nie wiem czy jest to normalne. Owszem, wybieram się z nim do ortopedy, ale chciałam zasięgnąć również waszej opinii. Jeśli któraś z mam zna ten problem to proszę o rady. Pozdrawiam serdecznie...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

23 sty 2008, 19:16

mysle ze definitywnie twoje watpliwosci rozwieje lekarz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

05 mar 2008, 15:47

napisz koniecznie co powiedział ortopeda bo mój tez ma takie iksiki a do ortopedy idziemy regularnie dopiero w czerwcu. Ale ja bym się tym nie martwiła bo mój synek na poprzedniej wizycie też tak miał i lekarz nie mówił, że coś jest źle. może to taki urok dwulatków.

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

05 mar 2008, 17:49

iksy mogą być nawet do 5 roku życia przynajmniej tak mówi mi mój ortopeda - i nie przejmowac się tym, nie trzeba żadnych butów i wkładek, nie pozwalać siadać z nogami na zewnątrz tylko po turecku.
MOja starsza nadal ma niewielkie ale pilnuję jej żeby nei siadała tak jak nie można, w przedszkolu chodzi na gimanstykę korekcyjną i tyle - obserwuję i jak coś to wybiorę się po wakacjach.

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

06 mar 2008, 17:23

ja byłam na bilansie i i pediatra powiedziała że do ortopedy nas nie wysle bo u 2-latków to jest normalne i do 6-roku tak moze być dała nam kartkę tam sa ćwiczenia jakiem mam z nim wykonywać i rzeczywiście siad po turecku jak najbardziej.

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

07 mar 2008, 11:00

aguśka,
Kochana u tak małych dzieci to sie zdarza bo one zaczynają chodzic i nózki dopiero się kształtują i tak będzie do ok. 6 roku życia,najlepiej niech synek nosi butki takie bardziej usztywnione ponad kostkę wtedy taki bucik trzyma dobrze nóżki w kostce siad po turecku też pomaga bo u mnie Magda też siedziała duzo po turecku

aguśka pisze:. Owszem, wybieram się z nim do ortopedy

jakie wieści po wizycie u ortopedy,byłaś juz z synkiem :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 mar 2008, 15:51

no ja jestem przykładem takiej dwu- a nawet i czterolatki z krzywymi nóżkami, której wszystko się później unormowało :-)

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

08 mar 2008, 19:26

aguśka pisze:. Owszem, wybieram się z nim do ortopedy

jakie wieści po wizycie u ortopedy,byłaś juz z synkiem :ico_noniewiem:[/quote]

Tak, byłam już z synkiem u lekarza ale powiedział mi dokładnie to co Wy. Na razie nie ma powodu do niepokoju, wszystko powinno się z czasem unormować. Trzeba zwracać uwagę aby dziecko nie siedzialo na nóżkach (tzn. nie klęczało) i powinno duże siedzieć po turecku.

W sumie nic nowego się nie dowiedzialam , ale nie żałuję że poszlam do tego ortopedy. Przynajmniej mam poczucie że niczego nie zaniedbalam. Pozdrawiam serdecznie:)

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

08 mar 2008, 20:11

aguśka,
to cieszę sie że jadnak wszystko jest dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
aguśka pisze:ale nie żałuję że poszlam do tego ortopedy. Przynajmniej mam poczucie że niczego nie zaniedbalam. Pozdrawiam serdecznie:)

to dobrze ze jednak zdecydowałaś sie pójśc po co masz sie niepotzrebnie martwic czy wszystko dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

01 kwie 2008, 14:18

moja Julka ma 3 latka w kwietniu i tez ma X i posżłam do ortopedy i ma zapisane ćwiczenia oraz specjalne wkłądki ortopedyczne do butków,które bedzie musiała nosić cały czas(chodzi mi równiez o babmbosze) a co pół roku kontrola u ortopedy....więc nie jest do końca tak,ze
ruda pisze:iksy mogą być nawet do 5 roku życia przynajmniej tak mówi mi mój ortopeda - i nie przejmowac się tym, nie trzeba żadnych butów i wkładek, nie pozwalać siadać z nogami na zewnątrz tylko po turecku.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości