Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

20 paź 2008, 11:57

Kamila tak to jest jż z tymi dzieciakami, że im starsze tym później chodzą spać. Moja julka miała tak samo. wcześniej o 18-19 już szła spać a teraz o 21

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

20 paź 2008, 11:59

ja teraz biore pigulki cerazette. moj gin kazal mi je brac bez przerwy, takze od 6 tygodnia po porodzie biore je bez jednego dnia przerwy i na poczatku mialam jakies plamnienia niewielkie ok 4 dni i od tamtej pory nic. brak @, ale ja tez mysle o spiralce, czasami mysle ze juz nie chce miec dzieci, a z drugiej strony, warto by maluch mial rodzenstwo.
Sylwia O powiedz jak maluchy na siebie reaguja? jak Julcia reaguje na Kube? zauwazylas roznice w wychowie Julci niz Kubusia? jestem ciekawa jak to jest. ja mialam 7 lat jak sie pojawila poja sisters na swiecie, nie wiem czy bylam rozpieszczona do tych 7 lat. teraz nie jestem na pewno, moja sis na poczatku byla rozpieszczona, ale teraz juz jest ok. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

20 paź 2008, 12:17

Kamila dzieciaki reagują na siebie super. kubus bardzo kocha siostrzyczkę a i julka widac że jest za kubusiem. jak Kuby nie ma cały dzien bo jest u babci to ona jest ciągle marudna. A tak na codzien to śmieje się do niego i widac że sie dzieci kochają. Myślę że jak jest większa rożnica wieku to gorzej dla dzieci a tak jak u nas 2 latka to sie dzieciaki beda razem bawić za jakiś czas :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-20, 12:21 ]
Roznica w wychowaniu jest. Julcia wedlug mnie ma lepiej bo ma już inne dziecko i tak jakos jej raźniej a i ja już tak się nie przejmuje wszystkim i jakoś tak dziecku wiecej swobody daję i nie latam za nim wszędzie. Jak się przewroci to się przewroci i już -że tak powiem :ico_wstydzioch:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

20 paź 2008, 13:46

dziewczyny poradzcie mi jak sie orientujecie

bylam zatrudniona w firmie, teraz jestem na urlopie wychowawczym i otrzymuje 400 zl na miesiac z opieki
okazalo sie ze firma rozpadla sie i zostalam zwolniona...
czy nadal bede dostawala pieniadze??
a jesli nie, to czy moge sie zatrudnic gdziec indziej i nadal korzystac z urlopu??

[ Dodano: 2008-10-20, 13:46 ]
A co do ksiazki Tracy Hogg (JĘZYK NIEMOWLAT), to tez ja bardzo polecam

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

20 paź 2008, 13:59

emilia7895, szkoda że wcześniej nie napisałaś bo ja miałam dziś kontrolę z Zusu w firmie, to bym się wypytała wszystko ze szczegółami.

[ Dodano: 2008-10-20, 14:16 ]
u nas dzisiejsza nocka do najpiękniejszych nie należała, ale tragedii też nie było. Zuzia płakała co 1-2 godziny, ale te swoje "pojedyncze" na spaniu, więc ona smacznie spała dalej, a ja obudzona.. teraz kiedy zobaczyłam te ząbolki, to już jestem jej w stanie wszystko wybaczyć :ico_oczko:
wczoraj byłam u mamy na imprezie imieninowej, było kilku gości, a Zuzia też zrobiła furorę, radosna, uśmiechnięta, z każdym się pobawiła.. coraz fajniejsze te nasze dzieciaczki, nie?
ja też teraz biorę piguły anty, bo pierwsze zdecydowałam się na zastrzyk ale to porażka.. w sumie, nie trzeba pamiętać o zażywaniu czegokolwiek ale działa on 3 miesiące i przez cały ten czas miałam plamienia. Okres się zatrzymał tak jakby, bo mój mąż to się śmiał że cały czas mam okres.

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

20 paź 2008, 15:56

dziś w nocy przebił się trzeci ząbek Toski, teraz ma trzy jedynki :-) ale placzu bylo i marudzenia :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

20 paź 2008, 15:57

dziś w nocy przebił się trzeci ząbek Toski, teraz ma trzy jedynki :-) ale placzu bylo i marudzenia :ico_olaboga:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

20 paź 2008, 17:03

dziewczyny poradzcie mi jak sie orientujecie

bylam zatrudniona w firmie, teraz jestem na urlopie wychowawczym i otrzymuje 400 zl na miesiac z opieki
okazalo sie ze firma rozpadla sie i zostalam zwolniona...
czy nadal bede dostawala pieniadze??
a jesli nie, to czy moge sie zatrudnic gdziec indziej i nadal korzystac z urlopu??

[ Dodano: 2008-10-20, 13:46 ]
A co do ksiazki Tracy Hogg (JĘZYK NIEMOWLAT), to tez ja bardzo polecam

z tego co ja wiem, jesli firma pada to zostajesz na lodzie , owszem mozesz sie zatrudnic w innym miejscu i dostaniesz wychowawczy jesli pracodawca sie zgodzi, znasz takiego? no i tu będzie kłopot :ico_noniewiem: chyba ze ktos ci da zatrudnienie z kolezanek itp

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

20 paź 2008, 17:10

z tego co ja wiem, jesli firma pada to zostajesz na lodzie , owszem mozesz sie zatrudnic w innym miejscu i dostaniesz wychowawczy jesli pracodawca sie zgodzi, znasz takiego? no i tu będzie kłopot chyba ze ktos ci da zatrudnienie z kolezanek itp
a jak dlugo musialabym pracowac zeby isc spowrotem na wychowawczy??
czy od razu??

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

20 paź 2008, 18:06

No w końcu sie tu troche ruszyło :ico_brawa_01:

Fajnie dziewczyny że wesela wam sie udały i że dzieci spisały sie na medal :ico_brawa_01:

Emila mi sie wydaje po rozmowie z pewna osoba która w jakimś stopniu zna sie na sprawie dodatków rodzinnych wynika tak że skoro otrzymujesz zasiłek wychowawczy który jest dodatkiem do zasiłku rodzinnego otrzymywanego po spełnieniu warunków dochodowych za rok poprzedni nie powinnaś utracic przyznanego zasiłku wychowawczego aczkolwiek twoim obowiązkiem jest poinformowanie opieki o zaistniałej sytuacji utracenia pracy.

[ Dodano: 2008-10-20, 18:08 ]
lalunia :ico_brawa_01: za ząbka dla Tosieńki u nas jeszcze sie nie przebiły

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość