Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

20 paź 2008, 11:58

Ja pozycje przyjme taka jaka mi narzucą....w koncu oni sa specjalistami, poza tym chyba jeszcze w Polsce nie jest tak rozpowszechnione decydowanie o pozycji rodzenia. Wiem tylko ze w I okresie porodu chce duzo chodzi.,,.a dalej oddam sie w ręce połoznej

[ Dodano: 2008-10-20, 13:00 ]
mata edukacyjna to taki kawałek miłego materiału kolorowego z róznymi rusyneczkami nad którym są takie drązki i na nich sa rózne zabaweczki poprzypinane, grające itp i lustereczka i dzieciątko sobie na tym lezy i sie bawi, patrzy na to:)

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

20 paź 2008, 12:04

no to mówicie że chwyt reklamowy...
a moj brat śpi na stary materacyku tzn podkłada sobie pod plecy bo ma skrzywienie kregoslupa i psi na nim smaczniej niz na samej kanapie(kanapa z pianki)
sama juz nie wiem co robic... co zdecydowac...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2010, 20:43 przez poccoyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 paź 2008, 14:16

Witajcie

Ja dzisiaj się czuję do niczego :ico_sorki: Nie mam siły na nic, wyglądam jakbym nie spała dwie noce i najchętniej bym przeleżała cały dzień, a w domu kupa roboty :ico_olaboga:

Torba do szpitala w zasadzie skompletowana i chyba będę musiała wziąć większą bo kilka rzeczy już mi się nie zmieściło, albo wezmę dodatkową na swoje rzeczy.

Więcej nie napiszę bo poprostu nie mam weny do niczego dzisiaj. . .

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

20 paź 2008, 14:40

asiula_o, dzieki za informacje o tej macie ja niemam bo rozłoże kocyk w razie czego i na kocyku bedziemy sie bawic a jescze mam ogromną sofe ktora zajmuje mi cały pokuj to bedziemy na sobie brykac :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-20, 14:44 ]
powiedzcie mamcie jakies szybkie przepisy jak sie niechce fotowac objadów bo juz niemam siły wymyslac ciągle to samo......... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem :059:

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

20 paź 2008, 14:47

Motylek22, - to leż i się nie porzejmuj domkiem, jutro bedziesz w lepszym stanie to wszystko porobisz.

Ja za to mam mnostwo energii. Posciel praktycznie juz wyschła na słoneczku a kołderki ładnie się powietrzyły. U ginqa wszystko ok. Malutka już bardzo nisko siedzi głowką, prqaktycznie w cipulce ;) wIEC CIEPRLIWIE CZEKAM NA WYDARZENIA.

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

20 paź 2008, 14:53

Blumek aaaaaale fajnie:)Juz niedługo sie rozdowisz:)Super ze z Dzidzią ok:)
CO do obiadków niie pomogę, bo nie gotuję:)

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

20 paź 2008, 15:10

asiula_o, - a u mnie dziś kurczaczek pieczony w sosie anansowym, pieczone ćwiartki ziemników i sałata lodowa z kukurydzą. Mam nadzieję że pbędzie pycha. Jak masz chęć to zparaszam na obiadek. Napewno wystarczy :)

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

20 paź 2008, 15:43

Dzieki Blumek za zaproszenie:)Chętnie bym skorzystała z takich pyszności:)
Jak wy to robicie, ze Wam sie chce gotowac;)a przede wszystkim, ze lubicie:)CHoc pewnie gdybym nie mieszkała z mamą, to tez byłabym zmuszona gotowac. ALe chyba nigdy tego nie polubię.
Wczesniej jak pracowałam, to jadałam obiadki w szkole. Przepyszne dwudaniowe za 3 zł....wiec to mijało się z celem abym gotowała w domu. A mąz wraca ok 19 wiec dla niego tylko zawsze jakaz zupka jest.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

20 paź 2008, 15:55

domidj pozycja... mozesz rodzic podobno jak chcesz. Ale porod odbieraja specjalisci - lekarz, polozna, i prawde mowiac im tez musi byc wygodnie widziec twoje dziecko!!! :ico_sorki: przeciez oni nie beda sie wyginac, klasc na podlogach itd zeby wszystko obserwowac!!! oczywiscie jest wiele pozycji w ktore mozna dopasowac dla obu stron. Ale pamietaj ze najwazniejsze jest dziecko!!! i opieka poloznej w trakcie porodu!!! :ico_sorki: a powiem ci ze mnie akurat najlepiej oddycha sie wlasnie na lezaco - zadne tam podporki, lezenie na bokach, siedzenie na worku sako albo tym podobne. W szkole rodzenia wycwiczylismy bardzo duzo pozycji i naprawde najlepiej oddycha sie przepona jak nie jest scisnieta!!! czyli na pleckach.

Asia ma racje piszac o pierwszej fazie porodu - robcie co chcecie oby wygodnie, chodzcie, sapcie, kucnijcie, usiadzcie, stojcie, obyscie czuly sie dobrze - polecam pilke (jesli jest zwykla okragla to z pomoca meza) siadacie na niej i skaczecie oddychajac podczas skurczu, a jesli jest to takie jajo to maz wam juz nie potrzebny bo rownowagi nie stracicie. ale sa wygodne!!!

Mata edukacyjna - jak ktoras nie dostala od kogos, i zamierza kupowac to ogladalam ostatnio wlasnie o macie program na tvn style albo tvp1, juz nie pamietam. I tam mowili ze droga nie znaczy dobra!!! Musi byc kolorowa, miec rozne pierdolki ktorymi dzidzia sie zainteresuje, dobrze jak ma lustereczko, no i pamietajcie zeby te zabaweczki na gorze nie byly zbyt nisko (dziecko musi je moc dotknac ale niech nie dotykaja mu nosa jak wisza) no i zeby nie byla za malutka bo niunie nie beda mogly sie przekrecac swobodnie.

Motylek22, :ico_sorki: trzymajcie sie!!! i zadnych prac dzisiaj - nawet jak jutro bedzie nie najlepiej to lez :ico_sorki: DOM NIE MUZEUM a amu zawsze sie wykombinuje!!! oddychaj gleboko i spokojnie i poglaskaj Filipka od ciotek!!! :ico_brawa_01:

blumek, ale z ciebie kuchareczka :ico_brawa_01: tylko pozazdroscic!!! teraz w glowie tylko zblizajacy sie porod ale jak bede juz na swoim to bede chciala zebys pisala te wszystkie pysznosci razem z motylkiem i bede robic i jesc robic i jesc. Bo jak piszecie to az ciezko uwierzyc ze naprawde to orbicie!!! :ico_szoking: ale wiem ze tak bo znam takie osoby!!! :ico_brawa_01: super sprawa tak gotowac. Ja tez uwielbiam ale mam mala kuchnie, i mnie denerwuje jak mam cos tam robic. Ale lubie eksperymentowac (co prawda eksperymenty nie zawsze wychodza ale...) :ico_brawa_01:

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

20 paź 2008, 15:58

no ja jestem zmuszona gotowac niemieszkam z mamą musiałam sie nauczyc u nas kazdy w domu osobno gotuje tzn teśc sam ja sama a szwagier sam tak dziwnie jest dom podzielony ale co zrbic jak nieidzie do porozumienia to ja sama gotuje mężowi a reszta sobie......głupie nie ..... ale zawsze były niejasnosci kto co robi kiedy i co kto lubi..... :ico_placzek: :ico_placzek: jestem zmuszona powiem wam jak byłam chora dobrze ze mamma mi przywiozła ze wsi objad bo bym z głodu umarła mąz nieumie gotowac .... i nikogo nieobchodzi czy ty jestes w ciąży i czy ci sie chce jesc taka rzeczywistosc ale dzieki temu jestem silniejsza i radze sobie w życiu bo niestety musze....

[ Dodano: 2008-10-20, 15:59 ]
zrobiłam pomidorowa z lanym ciastem ....... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-20, 15:59 ]
chciałabym zeby mi tak ktos gotował :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-10-20, 16:03 ]
betka, dzieki a ja słyszałm ze jak lezysz na plecach to brakuje tlenu dzidzi niewiem zczy to prawda......

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość