Awatar użytkownika
aniabella
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1309
Rejestracja: 03 lip 2008, 13:07

posiew z szyjki macicy - bakterie

26 wrz 2008, 13:17

Hej! Czy któraś z Was miała lub ma może ten problem?? Jestem obecnie w 23tc. W lipcu miałam robiony posiew i wyszły mi dwie bakterie: streptococus i klebsiella. Przez tydzień przyjmowałam doustnie amotaks. Teraz we wrześniu znów miałam posiew i paciorkowca już nie ma ale za to klebsiella została. Obecnie stosuję robione globulki dopochwowo przez 12 dni i mam nadzieję, ze posiew wyjdzie w końcu jałowy :ico_sorki: dużo czytałam na ten temat, tzn streptococa i wiem jak groźny jest on dla dziecka w momecie porodu. Podobno nie da się go wytłuc raz na zawsze bo to paskudztwo wraca. Więc nie wiem czy się przedwczesnie nie cieszę, że go nie mam :ico_noniewiem: aż się boję kolejnego posiewu...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 wrz 2008, 19:52

aniabella, ja na szczescie nie mialam zadnych bakterii wiec nie moge ci pomoc ,mam nadzieje ze sie szybko wyleczysz

Awatar użytkownika
estreya
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 166
Rejestracja: 12 sie 2008, 15:22

28 wrz 2008, 01:31

[ Dodano: 2008-09-28, 01:32 ]
czy te bakterie daja jakies objawy? przypuszczam ze nie.... dziwie sie ze mi nie kazali robic takich badan....

Awatar użytkownika
aniabella
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1309
Rejestracja: 03 lip 2008, 13:07

28 wrz 2008, 13:17

no właśnie żadnych objawów :-/ dopóki nie miałam zrobionego posiewu nie miała mnawet pojęcia o takich bakteriach. Jeżeli masz możliwość to poproś swojego ginekologa o posiew bo potem kobiety, których dzieci urodziły się chore nie mają pojęcia dlaczego tak jest. A tak to przy porodzie podaje się antybiotyk i dzieciaczek rodzi się zdrowy :-)

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

01 paź 2008, 11:18

zakażenia bakteryjne w ciąży mogą być niebezpieczne. znalazłam dość ciekawy artykuł na ten temat:
http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryAr ... %2007.html
więc lepiej starać się zapobiegać i łykać chociażby lacibios femina. niby to jedna tabletka, ale może dużo zdziałać, bo:
Istnieją liczne mechanizmy ochronne zabezpieczające przed infekcją wstępującą zaczynając od warg sromowych do obecności w pochwie szczepów Lactobacillus, zwykle zapobiegających zajęciu pochwy przez mikroorganizmy patogenne i utrzymujących w pochwie środowisko o odpowiedniej kwasowości. Podczas ciąży liczba pałeczek kwasu mlekowego w pochwie wzrasta, co powoduje jeszcze większe hamowanie rozwoju innych bakterii, jak paciorkowce beztlenowe czy bakterie gram ujemne. (1) Śluz szyjkowy ma właściwości antybakteryjne, co przypisuje się takim substancjom, jak laktoferyna, lizozym i immunoglobuliny.


aniabella, chyba nie miałaś określanego antybiogramu dla klebsielli? bo amoksycylina nie jest dobrym lekiem w jej przypadku. skuteczniejsze są cefalosporyny, fluorochinolony.. ale lekarz też musi zawsze sprawdzać czy można brac w ciąży

Awatar użytkownika
aniabella
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1309
Rejestracja: 03 lip 2008, 13:07

01 paź 2008, 13:34

ulkawu, miałam antybiogram,a amotaks brałam nie na klebsielle tylko na streptococca. I wyleczył go a kebsiella została, ale teraz brałam przez 12 dni specjalne robione globulki i mam nadzieję, ze pomogły. Dziś pewnie zrobi mi posiew.
dzięki za info :-)

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

21 paź 2008, 08:16

Aniabella streptococusa wlasnie podobno nie da sie wytluc do konca,byc mkoze jestes nosicielm i po czasie moze nawrocic,a byc moze nawet mezus moze miec tego paciorkowca i tak w kolko mozecie sie zarazac... :ico_noniewiem: takie juz to dziadostwo...
ale wlasnie bardzo wazne aby w trakcie ciazy zadzialac i wxiasc w odpowiendim momencie antybiotyk aby dzidzia urodzila si zdrowa i nie przejela tego od ciebie..
z ta klebsiella to niestety nie wiem co i jak,ale zycze ci abys tez sie tego pozbyla jak najpredzej i spokojnie mogla doczekac porodu a dzidzia urodzila sie zdrowiutka

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość