emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

urlop wychowawczy

20 paź 2008, 16:40

bylam zatrudniona w firmie, teraz jestem na urlopie wychowawczym i otrzymuje 400 zl na miesiac z opieki
okazalo sie ze firma rozpadla sie i zostalam zwolniona...
czy nadal bede dostawala pieniadze??
a jesli nie, to czy moge sie zatrudnic gdziec indziej i nadal korzystac z urlopu??

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 paź 2008, 17:06

emilia7895, ja osobiscie wybralabym sie tam gdzie otrzymujesz zasilek wych i powiedzialabym o zaistnialej sytuacji,bo urlop wych masz dopoki
Art. 186.1.kodeksu pracy
§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu.Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
]
i nie daj boze sie dokopia ze zatailas fakt zwolnienia to bedziesz musiala zwrocic nadplacone pieniazki
co do drugiej czesci ,mozesz sie gdzie indziej zatrudnic ,ale na pewno od razu nie dostaniesz urlopu wychowawczego,bo zaden pracodawca nie zatrudni cie po to by w dniu rozpoczecia pracy mialabys isc na wychowawczy ,na pewno bedziesz musiala odczekac jakis czas i wtedy pisac prosbe o wychowawczy ,bo masz do tego prawo dopoki dziecko nie skonczy 4 lat tj dokladnie 3 lata 11 miesiecy i 29 dni


Kod: Zaznacz cały

Art. 186. KP
§ 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 paź 2008, 17:07

dzieki dziewczyny :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-10-21, 17:09 ]
bylam dzis w opiece pytac o ten urlop wychowawczy
pani powiedziala ze jak mnie zwolniono to mi sie nic nie nalezy
jedynie wtedy jak bez zadnego dnia przerwy bylabym przyjeta w innej firmie to nadal od razu mogla bym korzystac z wychowawczego
a jesli bylby choc jeden dzien przerwy, to trzeba pracowac pol roku zeby isc na wychowawczy

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 paź 2008, 17:32

emilia7895, zycze powdzenia :588:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość