Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 paź 2008, 09:34

katia To jesteśmy z tego samego rocznika :ico_brawa_01: ja też mam 23 latka. W lutym kończę 24 :ico_oczko:
Ja ruchy Filipka czułam dosyć wcześnie ale na początku też nie codziennie, więc nie ma czym się przejmować. Oczywiście jeśli się martwisz to najlepiej pogadać z lekarzem ale myślę że naprawdę jest wszystko wporządku. A brzucholek masz cudny :ico_brawa_01: i już jaki pokaźny :-)
Dla porównania wkleję mój w 20 tc

Obrazek

A tak wygląda teraz (zdjęcie z piątku) :ico_oczko: 34tygodnie, 3dni

Obrazek


Mój pępek corac bardziej wychodzi na wierzch :ico_haha_01: i robi się wystający, ale w sumie nie dziwię się, w takim małym brzuszku sie poprostu nie mieści :ico_oczko:

Jeśli chodzi o przytulanie to ja też straciłam swoje pierwsze maleństwo i ginka kazała się wstrzymać tylko przez trzeci miesiąc a później nie dawała nam już zakazu :ico_haha_02: i cały czas przytulamy się kiedy tylko mamy ochotę, oczywiście mężuś stara się być delikatny. Ja ostatnio przez kilka tygodni miałam mniejszą ochotę niż zwykle a teraz znów mi wróciła :ico_oczko:

Aneciu cieszymy się że jesteś już z nami cała i zdrowa razem z kruszynką w brzuszku :588: Szkoda że nie byłaś na weselu siostry, napewno bardzo to przeżyłaś ale ważne że z Wami jest wszystko wporządku.
Już się nie mogę doczekać aż się zaczniecie rozdwajać i będziecie nam opowiadać jak to jest :-) Ja to pewnie będę jedną z ostatnich rozdwojonych, ale przynajmniej skożystam z Waszego doświadczenia i może będe się mniej bała.

blumek, podobno większość z tego co nam teraz przybywa to woda która się zbiera w organiźmie i opuchlizna więc po porodzie część z tego zejdzie :ico_pocieszyciel: nie martw się napewno nam się uda wszystko ładnie zrzucić, część wyssie z nas dzidzia, część zrzucimy z natłoku obowiązków, zobaczysz będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

22 paź 2008, 10:15

mnie tez uda urosly :ico_sorki: a z tego co wiem najciezej jest zrzucic wlasnie z nog. Brzuszek szybciej a nozki... :ico_sorki: ale zobaczycie wszystkie damy rade :ico_brawa_01: bedziemy nejpiekniejszymi mamami na swiecie g:)

Motylek22, no brzunio juz ci urosl :ico_brawa_01: fajnie wyglada. Ale to jest kurcze nieprawdopodobne to wszystko. Tam nam te dzieciaczki rosna i rosna, w ogole zajscie w ciaze i caly jej przebieg to dla mnie wielka filozofia :ico_szoking: ze to tak wszystko w srodku wie gdzie ma byc, jak ma byc itd. Ale fajnie ze tak jest :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 paź 2008, 10:24

betka dla mnie to też jest niesamowite, to poprostu prawdziwy cud, który pokazuje jak Bóg nas wspaniale stworzył i zaprojektował. Tylko tak mądra i wszechmocna istota mogła stwarzyć ten wspaniały mechanizm jakim jest poczęcie i przyjście na świat dziecka :-)

Ja też przytyłam w nogach i do tego w pupce ale cały czas myślę że po ciąży wszystko zrzucę i mam nadzieję że tak będzie ale tak naprawdę to nie jest takie istotne bo po porodzie będziemy mocno zajęte naszymi maluszkami i o nie będziemy się troszczyły a nie o siebie i swój wygląd, tak mi się wydaje :ico_oczko:

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

22 paź 2008, 10:30

betka- no nieprsawdopodobne, ze nasze maluszki w tych brzuszkach się gnieżdżą i mieszczą :P
Motylek22- pieknie :ico_brawa_01: urosliście . Brzuszek cudny :) Ja mam 28 latek a w styczniu 29 i to pierwsza dzidzia :-D

U mnie pępuszek schowany nadal w środeczku i juz raczej nie wyskoczy. Nie wiem tak naprwade czy wode zbieram bo palce u rąk ani stopki mi nie puchną nic a nic. Obrączkę noszę normalnie, butki tez. Na nogi i uda mam fane ćwiczenie ale pewni zajmie mi to troszkę czasu. Kiedys potrzebowałam 2 miechy zeby wysmuklic udka ale cwiczyłam praktycznie codziennie. No zabaczymy. Później będe sie martwic.

Mam tez wiadomosci od Ani, u nich wszysko ok. Kroplówki juz poodłączane i wypoczywają. Babki na sali są mało rozmowne. Skurcze sie zatrzymały :)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 paź 2008, 10:39

blumek dziękujemy za wieści od Ani :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: niech jeszcze się nie rozdwaja nasza kochana Ania, ma jeszcze czas.

Ja z butami mam ogromny problem dlatego kupiłam sobie półbuty trochę luźniejsze i w nich chodzę cały czas, moje pantofle już muszą zaczekać aż urodzę bo nie ma szans abym je założyła :ico_oczko: Ręce też mam spuchnięte, nawet na zdjęciu widać, ale opuchlizna schodzi zaraz po porodzie :ico_oczko:

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

22 paź 2008, 11:15

Wiecie co, od wczoraj co bym nie zjadala, jakos mnie mdli, zagaga mniej dokucza albo wcale ale mam jakies mdłości. Jak w pierwszym trymestrze. Ble

[ Dodano: 2008-10-22, 11:20 ]
Jak jestem głodna to tez mnie mdli grrrr

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

22 paź 2008, 11:37

blumek, slyszalam wlasnie ze czasami konie ciazy bardzo dokucza. Zdaza sie ze ciagle sie wymiotuje tak jak na poczatku!!! Nic nie mozna zjesc itd. Chyba zirca tak miala - jak dobrze kojarze.

Ja obraczke zdejme bez problemow - takze palce chyba mi nie puchna, ale stopki chyba troszke zaloze niby wszystkie buty ale w niektorych mi jakos ciasnawo. Ale kupilam sobie butki troszke wieksze specjalnie zeby bez problemow wkladac (nie schylajac sie) i zeby nie cisnely nigdzie. I musze powiedziec ze non stop w nich chodze - chyba ze w dresach wychodze no to wtedy butki sportowe.

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

22 paź 2008, 11:59

Hej Kochaniutkie

ja dzisiaj chyba z wami nie posiedzę :ico_placzek:
przez ostatnie 2 dni troszke przesadziłam i dzisiaj już czuję się o wiele gorzej, a było lepiej :ico_olaboga: musze chyba wrócić do wyrka, bo to nie żarty. pół nocy znowu męczył mnie kaszel a teraz mi słabo i w głowie sie kręci :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-22, 12:00 ]
Motylek22, jak tak patrzę na twoja słodka twarzyczke, to sobie nie moge wyobrazić ciebie z takim wielkim brzuchem :-D

[ Dodano: 2008-10-22, 12:00 ]
betka, wielkie buziolki dla ciebie i brzusia

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 paź 2008, 12:08

katia w takim razie marsz do wyra :ico_nienie:
A żeby Ci pomóc sobie wyobrazić wkleję Ci zdjęcie z 32 tc
Obrazek
Tu był co prawda jeszcze mniejszy ale też już duży :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-22, 12:26 ]
Ja właśnie odkurzyłam i wytarłam kurze a teraz idę po Gabrysię na plac zabaw :ico_brawa_01: zajrzę do Was później :ico_papa: :ico_papa: :ico_papa:

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

22 paź 2008, 14:55

motylku ślicznie wogule wyglądasz............. :ico_ciezarowka:

mi tak pupa przytyła ze chyba juz sie njie zmieszcze w rozmiar 38-40 masakra a jeszcze niedawno miałam 36 spodni taka laska jeszcze rok temu spuchnieta tez jestem ....palce obraczki juz nie założe nogi i pupa masakra kurde...... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-22, 14:58 ]
zrobiłam dzis grochówke jak mi wyszła pyszna tak sie najadłam ze szok.....az teraz dzidzia ma czkawke bo zaszybko zjadłam niejedźcie tak szybko.....mąz jest 2 dzien na urlopie i jest ze mna załatwia formalnosci z tym autkiem sprowadzanym ale juz kupe załatwil teraz pdpoczywa po objadku a ja klikam jeszcze chce sie przejsc na spacer do sklepu hahahh bo ładnier jest jak wam popisze hhahaha no to pappapa

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość