Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 paź 2008, 15:40

Ale fajniasto!!!!! Super pomysł!!!! I tak jak mów Karlola- gdyby nie mogli to by nie kupili- ciesz się!!!!!

[ Dodano: 2008-10-27, 14:41 ]
A tak swoj.ą drogą ile butelek potrzebuję na start- dodam że zamierzam karmić piersią no ale tak na wszelki wypadek. A smoczki
kupujecie?

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

27 paź 2008, 15:41

Karolina2411, wiem i się strasznie cieszę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
no i siedzę i oglądam :-D
mówi się, że nie powinno sie miec wczesniej, ale przecież nie kupiłam sama no nie? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-27, 14:42 ]
tosia, ja myslę, ze powinnas mieć przynajmniej dwie. jedna na kaszkę (najlepiej szklaną0 a druga mniejszą na jakieś herbatki

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

27 paź 2008, 15:42

Katia -super prezent :ico_brawa_01:
a mnie meczy zgaga-bleeeee

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 paź 2008, 15:43

Wczoraj trochę oglądaliśmy z M. ale ja jakaś tak zmęczona byłam i nie miałam siły na łażenie i zakupy- tym bardziej ze w markecie był tylko Smyk a tam wiadomo wszystko 2 razy droższe. Za to dziś oglądałam butelki i smoczusie na allegro- eh jakie cudne...
Rozmrżam truskawki homogenizowane- chce któraś?- odmroże więcej

[ Dodano: 2008-10-27, 14:47 ]
No coś Ty Katia oglądaj "w te i z powrotem" poza tym teraz to już czas żeby powoli się rozglądać i kupować takie cudeńka a skoro dostałaś to już w ogóle.
A co do butelek to gdzieś na necie trafiłam na wypowiedż kobietki która twierdziła że butelki są toksyczne- te które mają na spodzie numery 7 ,07 albo PC- czyli niby prawie wszystkie- co o tym sądzicie? To była wypowiedz forumowiczki i nie znalazłam już nic więcej na ten temat

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

27 paź 2008, 15:47

a mnie meczy zgaga-bleeeee
mnie tez troche... zachciało mi się tostów na śniadanie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 paź 2008, 15:47

Magda- weż Rennie jeśli masz - skutkuje i nam wolno

[ Dodano: 2008-10-27, 14:52 ]
http://starania.net/printview.php?t=440 ... f7cdcb8628 A jednak coś znalazłam

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

27 paź 2008, 15:52

Tosia, a co teraz toksyczne nie jest? :ico_noniewiem: :ico_haha_01:
Wydaje mi się, że trzy buteleczki ... Mała na herbatkę... Ja dzieciom dużo jej dawałam... No bo żyj tu człowieku na samym mleku... Fleeee... My pijemy ile i kiedy chcemy, to dzieciom tym bardizej żałować nie będę... normalnej wielkości buteleczka na mleko i druga taka sama zapasowa... nie zawsze zdąży się umyć, wyparzyć, więc w pogotowiu powinna być.... A co do kaszki... Wystarczy smoczek zmienić... Dydusia kupiłam... Aventa... Tak na wszelki wypadek... Wiadomo... Uspokajacz idealny... Czasem może się przydać...

[ Dodano: 2008-10-27, 14:59 ]
Tosia, przeczytałam... I jak Bozię kocham, propagandą jest coś takiego szerzyć... W dzisiejszej dobie niezdrowo jest nawet oddychać, więc niech Kanadyjczycy noszą sobie maski gazowe, jak czują taką potrzebę...
Od xxx lat na rynku są butelki plastikowe... Gdyby faktycznie były aż tak szkodliwe, nawet "zacofana" Polska zarządziłaby zakaz wprowadzania ich na rynek... Polityka prorodzinna jakoś jeszcze u nas działa... Mam dwójkę dzieci na butelkach wychowanych i jak zajdzie taka potrzeba, trzecie też tak wychowam...

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 paź 2008, 16:13

Karolina- to co mówisz że teraz wszystko jest niezdrowe to prawda ale o składniku pod nazwą Bisfenol było głośno jakiś czas temu, nawet Weiss miał z miesiąc temu program w radiu na ten temat, tylko ja jakoś nie kojarzyłam tego z butelkami. A to że u nas nie wycfano to jeszcze nic nie znaczy- przypomni im się po 10 latach i wtedy cofną. Ja póki kupie ze dwie platikowe na herbatkę a do mleka wstrzymam się jeszcze, uważam że w tej kwestii ostożności nigdy dość.

[ Dodano: 2008-10-27, 15:21 ]
A na allegro nawet nie ma szklanych- hi hi - tak w ogóle jak myślęszklane to widzę albo takie wielkie z których nas karmili, albo takie szpitalne jak od orężady tylko że z podziałką :ico_haha_01: Pamiętacie?

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

27 paź 2008, 16:26

Kod: Zaznacz cały

Plastik stal sie tak powszechny w naszym zyciu ze wlasciwie trudno je sobie bez niego wyobrazic. Przy niezliczonych dobrodziejstwach jakie niesie on ze soba , niestety istnieje takze i druga strona medalu. Przy produkcji plastiku jako utwardzacz stosowany jest zwiazek chemiczny zwany bisfenol A, (BPA). Jest on skladnikiem plastikowych butelek z ktorych pijemy wode, kartonow z sokami, takze sa nim powlekane puszki, w ktorych sprzedaje sie zywnosc. Kazdego roku w ten sposob zuzywane jest 3 mln. ton (!) tego zwiazku. Bisfenol zostal odkryty juz w 1891 roku. Okazalo sie wtedy, ze skladem przypomina on estrogen. Przez wiele lat zastanawiano sie nad farmakologicznym zastosowaniem bisfenolu A ale w koncu zdecydowano sie uzyc inny zwiazek chemiczny do produkcji syntetycznego estrogenu. Po latach uzywania tego skladnika zaczeto sobie w koncu zadawac pytanie czy bisfenol jest w stanie rozpuszczac sie w plynach a jesli tak to czy przenika on do zywnosci i ma przez to szkodliwe konsekwencje dla ludzkiego zdrowia. Do tej pory znanych jest okolo 700 badan i eksperymentow medycznych z BPA. Juz podstawowe badanie na wystepowanie tego skladnika w ludzkim organizmie pokazalo, ze mialo go w sobie 95% badanych! Przeprowadzono wiec serie eksperymentow na szczurach. Wyniki byly niepokojace bo okazalo sie, ze najbardziej narazone na dzialanie bisfenolu bylo szczurze potomstwo, ktore mialo niedorozwoj mozgu a w dalszym zyciu sklonnosc do zapadania na choroby nowotworowe i nadpobudliwosc. W badaniach z udzialem ludzi zaczeto kojarzyc bisfenol z zapadalnoscia na raka piersi, raka prostaty a takze z chorobliwa otyloscia. Ogroma ilosc syntetycznego hormonu w organizmie, niesie wiec ze soba wyraznie negatywny skutek. Przeciwnicy tych teorii mowia, ze to co dzieje sie w swiecie zwierzecym jest nieporownywalne z procesami zachodzacymi w czlowieku wobec tego zarzuty o trujacym efekcie bisfenolu nie sa do konca wiarygodne a szukanie w nim przyczyn raka piersi czy raka prostaty wyraznym naduzyciem. Pomimo tego, najczystszy amerykanski stan - Kalifornia - juz w zeszlym roku zakazal sprzedawania butelek dla niemowlakow zawierajacych BPA. Amerykanski Instytut Zdrowia powolal specjalny panel, ktory po zapoznaniu sie z dostepnymi badaniami na ten temat uznal jednak, ze bisfenol nie zagraza bezposrednio zdrowiu czlowieka ale jednoczesnie zalecono kobietom w ciazy, mlodym matkom i malym dzieciom aby unikali jedzenia zywnosci z puszek i picia napojow z plastiku. Jednoczesnie zasugerowano powrot do szklanych butelek. Z kolei National Toxicology Program doradza aby bez zalu pozbywac sie tych plastikowych naczyn, na ktorych widac wyrazne objawy zuzycia, co oznacza, ze bisfenol wytraca sie znacznie szybciej z poliweglanu z ktorego naczynie jest zrobione. Podobnie sie dzieje gdy w plastikowym naczyniu podgrzewamy zywnosc lub napoj ( a nawet mleko dla dziecka ) uzywajac mikrofali. Bisfenol A, przenika takze do gleby, przyczyniajac sie do jej zanieczyszczenia. Ciekawy jest fakt, ze o ile w Stanach o bisfenolu mowi sie coraz wiecej o tyle w Europie unika sie tego tematu uznajac, ze bisfenol nie niesie ze soba zadnych drastycznie nieporzadanych skutkow zdrowotnych. Na szczescie jednak ostateczna decyzja nalezy do nas samych i mam nadzieje ze ten wpis rowniez sie do niej przyczyni.
Opinie więc podzielone... Nie ma złotego środka...

[ Dodano: 2008-10-27, 15:27 ]
w ogóle jak myślęszklane to widzę albo takie wielkie z których nas karmili, albo takie szpitalne jak od orężady tylko że z podziałką :ico_haha_01: Pamiętacie?
Na porodówkach mają :-D

[ Dodano: 2008-10-27, 15:35 ]
Jeszcze co do Bisfenolu... Skoro przenika do gleby, mamy go również w wodzie... A bez tego to już człowiek, w tym również dziecko, żyć nie może...

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 paź 2008, 16:42

A tak w ogóle jak się pisze słowo orężada: przez ę, en czy jak? :ico_wstydzioch: :ico_puknij:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość