Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

30 paź 2008, 22:07

czy na poród bierzecie kamery??? czy aparaty?
czy jedno i drugie?
wydaje mi sie ze u nas to bedzie tylko aparat. Niby kamera tez mozemy zdjecia robic, ale wyjda tak samo jak film z aparatu. A na dwie rece nie bedzie maz mial mozliwosci raczej. Tym bardziej ze zdjecia i tak zrobi po porodzie, przeciez podczas (jesli urodze naturalnie) bedzie mnie raczej za rece trzymac a nie biegac z aparatem :ico_sorki:

Wydaje mi sie ze tak sie latwo mowi o zdjeciach i kamerowaniu, a w praktyce wychodzi to tak ze w ogole sie o tym nie mysli. I dopiero z dzidzia na rekach mamy pierwsze zdjecia. Choc nie ukrywam ze chcialoby sie miec tego jak najwiecej i jak najlepszej jakosci!!!

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

30 paź 2008, 22:13

blumciu myśle ze cie nie obraziłam z tym p :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: pęcherzem pytając :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-30, 21:14 ]
buziaki i dobranoc :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

30 paź 2008, 22:25

Witajcie wieczorkiem :-)

dzisiaj miałam pracowity dzionek właściwie to wieczór, poprasowałam część ubranek Jasia, a to co wczoraj dostaliśmy od znajomych juz się suszy wyprane, wiec pewnie jutro wieczorkiem będe szaleć z źelazkiem, a ja tak nie lubie prasować.. ale co zrobić dla dziecka wszystko.. W każdym razie zmachałam się potwornie, bo dostaliśmy praktycznie same pajacyki i się naspinałam ( właściwie to tylko pajacyków mi brakowało, a teraz mamy ze 20 szt. w różnycg rozmiarach od 50 do 68 więc się przydadzą) Z tego wszystkiego P kupił kolejną komode, bo się niemieścimy i jeśli jeszcze ktoś cokolwiek przyniesie to nie mam pojęcia co z tym zrobie, głupio powiedzieć, że nie chce, a nie ma gdzie trzymać mase ubranek wynieśliśmy do garażu, bo za duże...

Z moją twarzą już troszeczke lepiej, moge kejjo ruszać dolną wargą :-) mam nadzieje, że z dnia na dzień będzie lepiej..

Co do seksiku, to ja poczekam do jutra będzie skończone 36 tygodni i będe spokojniejsza.. Przez to rozwarcie i skracającą się szyjke mieliśmy 2 miesiące a jak już nie wytrzymalimy tydzien temu to z centymetra rozwarcia zrobiło się 3cm, więc przy następnym razie może byc z 5 :-)

Kasiu dziękuje!! Jsk tylko się rozpadne, to przekarze ją dalej, niech pomaga kolejnym dziewczynom..

Mykam poleżeć, bo plecy potwornie bolą i Mały jakoś tak się wierci jakby miał przez brzuch wyleźć..

[ Dodano: 2008-10-30, 21:27 ]
zapomniałam.. u nas będzie tylko aparat, a zdjęcia jak już się Mały urodzi, nie wyobrażam sobie żeby ktoś kręcił film ze mną w roli głównej w takiej chwili, jakby nie patrzeć będe niewyjściowa, po za tym nie chciałabym żeby ktoś oprucz lekarzy, położnych i P oglądał moje krocze, za intymna sprawa jak dla mnie żeby się tym chwalić rodzinie..

Awatar użytkownika
Anetka29
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:07

30 paź 2008, 23:36

jestem i ja. dzisiaj wyjątkowo późno ale to dlatego że w dzień spałam. A Wy tu kochaniutkie ze 4 strony naklikałyście :ico_brawa_01:

witam nowe :ico_ciezarowka: na naszym wątku :ico_buziaczki_big:

ja będę rodziła sama, mój R będzie za drzwiami czekał, więc jak nie zapomnimy to aparacik weźmiemy i zaraz po porodzie pierwsze zdjęcia zrobimy. Jakby mój mężuś był na sali to i tak nie chciałbym zdjęc ani kamery, poród dla mnie to bardzo intymna sprawa, więc nie chciałabym żeby ktoś to oglądał.

ania no to jak się rozdwoisz to ja w kolejce do tej herbatki stoje :-D

co do brykania z mężem to się nie ograniczamy :-) był czas kiedy nie mogliśmy, był czas kiedy ja nie chciałam, był czas kiedy ja baaaardzo chciałam :ico_wstydzioch: a teraz tak normalnie, jak sobie pomyśle że po porodzie conajmniej 6 tygodni celibatu nas czeka to odrazu nabieram ochoty :-D

domidj, to chyba niemożliwe żeby pęcherz w taki sposób przebic

[ Dodano: 2008-10-30, 22:40 ]
Dobranoc :ico_papa:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

31 paź 2008, 09:35

Witam się z rana :-)

W Warszawie znów zapowiada sie piekna pogoda, za oknem piekne słoneczko :ico_brawa_01: Dziś umówiłam się z tatą że go odwiedzę bo już mnie nie widział ze dwa miesiące a chce brzuszek zobaczyć :ico_ciezarowka: Dobrze że mam do niego bliziutko, piechotą jakieś 20 min. Puszczę mu filmik z USG :ico_brawa_01: jeszcze mu nie mówiłam więc będzie niespodzianka. Mój tata strasznie kocha dzieci :-)

Co do przytulanek to my z mężulkiem też sobie nie odmawiamy, ginka nic nie mówiła aby się wstrzymywać więc ja przeciwskazań nie widzę. A koniec 37 tygodnia już we wtorek więc lada dzień :-) Chciałabym urodzić tak ze dwa tygodnie wcześniej, albo chociaż tydzień. Jest mi ciężko i niewygodnie, bolą mnie plecki i puchną ręce i nogi. Wczoraj chciałam zdjąć obrączkę ale się nie dało nawet na mydle :ico_olaboga: Teraz będę codziennie próbowała.

My bierzemy ze sobą aparat ale można na nim też nagrać dość długi film. Chciałabym mieć zdjęcie tuż po porodzie z maluszkiem na brzuszku i jakiś filmik np przy pierwszej kąpieli. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Moja siostra właśnie ma zdjęcia z Gabrysią na brzuszku i filmik z kompieli, wspaniała pamiątka :-)

Aniu oszczędzaj się kochana trochę z tym prasowaniem, wcale się nie dziwię że Cię plecki bolą. Chociaż sama wiem jak to jest, też jak zacznę prasować to chcę wszystko skończyć odrazu a potem też mnie plecki bolą od stania przy desce.
Dobrze że z twarzyczką lepiej, miejmy nadzieję że przejdzie Ci całkiem :ico_sorki:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

31 paź 2008, 10:23

Motylek22, o kochana przytulania to ja tez mialam pod dostatkiem, ale jak widac nic na mnie nie działa i mały nie chce wychodzic :ico_placzek:
Wczoraj chciałam zdjąć obrączkę ale się nie dało nawet na mydle Teraz będę codziennie próbowała.
o to nie zazdroszcze, ja juz od dluzszego czasu obraczki nie nosze, bo przytylam i wolalam uniknac takich problemow. Zreszta z doswiadczenia wiem jak moze sie skonczyc to wszystko :ico_szoking: pracuje u jubilera i nie raz miałam stycznosc z przcinaniem pierscionkow kobietom, ktore nie mogły ich zdjac. Wiec jesli jeszcze dasz rade to zdejmij i nie zaklądaj az dopiero po porodzie :-D :-D

Ja jak widac dalej w dwupaku, jestem juz bardzo zmeczona tym. A niby na poczatku groził mi wczesniejszy porod, bo szyjka mi sie skracała i brałam tabletki na podtrzymanie, a teraz dzidzi tak sie spodobalo, ze nei chce wychodzic :-)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

31 paź 2008, 11:04

wiola85, cierpliwosci kochana :ico_sorki: wiem ze juz czasem tak bardzo chcialoby sie widziec tego swojego szkraba a on siedzi tam u nas w ciepelku i co zrobic?? nie poradzimy nic na to :ico_sorki: moze tak musi byc... przeciez juz kazdego dnia moze sie pojawic - :ico_brawa_01: chce wam zorbic niespodzianke w najmniej oczekiwanym momencie!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja wam musze powiedziec ze obraczke zdejmuje bez wiekszych problemow. Tzn ze chyba nie spuchlam jeszcze. :-)

Motylek22, fajnie tak miec nagrana pierwsza kapiel. Tym bardziej ze u nas w szpitalu jest tak, ze jak sie juz Niunio urodzi, ja urodze lozysko, to tatus z synkiem ida mierzyc, wazyc itd... a mnie zszywaja i "upiekszaja". Wiec poprosze meza zeby nagral to wszystko jak Juniora beda myc, ubierac, wazyc itp. :ico_brawa_01: ciekawe tylko czy bedzie mial wtedy do tego glowe :ico_olaboga: a aparat bedzie pewnie latac jak nie wiem :ico_brawa_01:

Anetka29, twoj mezczyzna nie chce byc przy samym porodzie?? Czemu?? ale w sumie jak nie chce to nie ma co zmuszac - bo to jeszcze gorzej. Choc wiem ze wielu poanow zmienia zdanie w momencie rozpoczecia rodzenia juz w szpitalu :ico_brawa_01:

#ania#, aniu wieksze przydadza sie jeszcze bardziej, bo dziecko jak zaznie raczkowac, brac swiadomie w raczki rozne rzeczy, i jesc jabluszka, deserki lub jakies inne potrawy to wszystko w moment jest brudniutkie, wiec bedziesz sobie mogla pozwolic zeby go przebierac i tym samym nie tak czesto prac.

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

31 paź 2008, 11:07

domidj, - spoko,nic sie nie martw. Myslę, ze to malo mozliwe żeby przebic pęchęrz prykając. Poza tym juz w ciągu dnia zdawalo mi sie ze wody się sączą. Bo tak wilgotno na wkladce było. Tak czy siak i tak bym urodzila w czartek :)
Lece bo Maja wstaje.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

31 paź 2008, 11:20

betka z tego co wiem to tak od razu maluszka nie myją tylko zawijają w pieluchy takiego prosto z brzuszka. Myją chyba dopiero drugiego dnia aby nie zmywać bariery ochronnej z maluszka.

wiola85 niestety obrączka jak nie chciała zejść tak nadal nie chce :ico_puknij: a rączki mam jak baloniki :ico_haha_01:
Oj wieżę Ci że jesteś zmęczona, jak ja jestem już zmęczona to co dopiero ty :ico_olaboga: Ale lada chwila maluszek może zawitać na tym świecie :ico_brawa_01:

domidj
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 151
Rejestracja: 02 kwie 2008, 18:19

31 paź 2008, 12:11

ojejku ściągnijcie obrączki bi ja sie tak przestraszyłam jak moja niechciała boże mowie wam i miałam z tydzien ślady szkoda by było ja by sie co z palcem stało nie daj boże no i ślubna :ico_placzek: jakby ja trzeba było rozcinac taka ogromna pamiątka sentyment i wogole ...także ściągajcie naj szybciej ...

[ Dodano: 2008-10-31, 11:17 ]
takie dziewczyny nadchodzi świeto smutne ... :cry: ja nie wybieram sie na cmentarz raczej nie powinno sie chodzic wole nie pojade do taty na grob jak juz bede w stanie...

Moj mąż tez niema ale mamy i teraz 2 msc temu zmarła mu babcia a dzids dowiedział sie ze żona jesgo szefa zmarła i jada na delegacje z placówki :-/ także trzeba to jakos przeżyc ale pozniej to juz bedzie tylko radosc.....ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA MIKOŁAJKI GWIAZDKI UWIELBIAM :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-31, 11:19 ]
musze isc do sklepu bo wykupia wszystkie chleby jutro pozamykane takze ogarne sie zjadłam i zmykam do sklepiku a pozniej mam prasowanie meża i moich ciuszkow ale spoko wczoraj był super wiater takze za godzine mi wszystko przeschło ...lubie tak ... :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość