Czy dbasz o odpowiednią ilość wypijanych napojów karmiąc piersią?

A) TAK dbam
58%
11
B) NIE, nie uważam, że to jest istotne
5%
1
c) TO ZALEŻY, czy sobie o tym przypomnę, jesli tak to staram się o to zadbać
37%
7
 
Liczba głosów: 19
Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Co pijecie czyli spragniona matka karmiąca piersią !

02 lis 2008, 22:15

Co pijecie karmiąc piersią?

Słyszalam ,że można pić minimalne ilości czerwoanego wina, ale jakoś nie bardzo wiem czy to rozsądne pić alkohol jak się karmi. Poza tym osobiście popijam:

-melisę
-słabą herbatkę z sokiem lub cytryną (choć podobno cytrusy uczylają)
-soki, kompoty
-od czasu do czasu kawę rozpuszczalną lub po turecku z mlekiem
-nałogowo inkę i to w dużych ilościach z mlekiem
- zastanawiam sie nad miętą, nie piłam a bardzo ją lubię ...co sądzicie?
-woda mineralna niegazowana
-herbatki z herbapolu Mixfix na laktację
- bardzo rzadko rumianek
-od czasu do czasu robię sobie wywary z jarzyn wlewam do termosu i łykam ciepłe cały dzień (często dorzucam niewielki dramstlik z kurczaczka dla wzmocnienia)

Ja zarówno przy starszemu synkowi i teraz przy Martusi baardzo odczuwam pragnienie. Szczególnie jak karmię, to mnie suszy i staram się nie zaniedbywać nawadniania organizmu podczas całego okrsu karmenia, choć ostatnio przeczytałam, że to nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia. Według nie jednak ma, bo jak pije zbyt mało, to czuję, że mam mniej mleka w piersiach.

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

03 lis 2008, 12:29

Małgorzatka ja już teraz piję wszystko (również napoje gazowane).przez całe lato piłam mnóstwo wody jabłkowej Tymbark,słabe herbatki i jedną słabą kawę z mlekiem (teraz przerzuciłam się na cappucino bo mi bardziej smakuje).herbatkę na laktację piłam dwa razy chyba i uznałam że mi nie potrzebna tym bardziej że mi nie za bardzo smakuje.
a czy ilość płynów ma znaczenie to nie wiem bo teraz piję mniej niż latem a Nadię karmię nadal tylko piersią i nie odczuwam żebym miała mniej pokarmu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

03 lis 2008, 16:01

Ja tez pije wszystko czyli
- herbatki na laktacje
- wode gazowana czasami napoje gazowane
- czasami troche coli, pytalam sie poloznej czy mozna
- piwko na laktacje, bezalkoholowe, bardzo smaczniutkie, ale niemieckie

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

03 lis 2008, 16:17

Małgorzatka pisze:- zastanawiam sie nad miętą, nie piłam a bardzo ją lubię ...co sądzicie?

ja piję miętę :)
piję dużo wody jabłkowej/pomarańczowej żywiec
herbatkę owocową
kawkę 3w 1 lub rozpuszczalną
na laktację piłam tylko z 5 razy
a gazowane tez sie zdarza że wypiję

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lis 2008, 23:55

Gazowanego sie obawiałm, bo słyszałam, że mogą nieprzyjemnie zalegać w jelitkach i bolesne bączki są, ale jak pijecie i nic nie dzieje się to chyba tez se łykne od czasu do czasu.

Pati85 pisze:piwko na laktacje, bezalkoholowe, bardzo smaczniutkie, ale niemieckie


A własnie, Karmi, też od czasu do czasu pije, podobno (i ichyba tak jest faktycznie), wzmacnia laktacje.

ja piję miętę :)


No to ja też spróbuję!

A co z tym winkiem?

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

05 lis 2008, 16:33

ja pilam niegazowaną zywiec

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

05 lis 2008, 17:04

Ja najwięcej piję niegazowanej wody Primawera, najbardziej ona mi odpowiada, a poza tym jedną bezkofeinową kawę dziennie no i oczywiście herbatę i soki.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

05 lis 2008, 21:36

Ja piję wszystko oprócz alkoholu, czyli herbaty,kawę rozpuszczalną,soki,wody gazowane i niegazowane (mineralne,słodkich nie lubię)...alkoholu nie piję,doszłam do wniosku,ze mnie w niczym nie pomoże,a dziecku może zaszkodzić,więc po co :ico_oczko:

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

05 lis 2008, 23:15

ja piłam soki <najczęściej jabłkowy), wodę gerbera, słabiutką herbatkę czasem z sokiem malinowym, herbaty owocowe, herbatkę z melisą i rumianek, kawę odstawiłam i na czas ciąży i na czas karmienia :)

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

06 lis 2008, 01:52

Wodę, słabą herbatę, sok jabłkowy bez cukru, od czasu do czasu bobo fruta, ale tylko jabłkowo-marchwiowego i tak przez pierwsze 4 miesiące. Później to już właściwie wszystko

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość