Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

11 mar 2008, 18:41

zirafka, trzeba sie bac, lepiej nastawic sie na bol i milo sie zaskoczyc, ze tak naprawde, to da sie przezyc, bo kobiety rodza od poczatku swiata :-) Teraz juz jestem madra, bo juz po... ale wy wiecie, ze bedzie dobrze. Trzymam kciuki za szybki porod, to najwazniejsze! :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 mar 2008, 18:43

Anuszka pisze:Teraz juz jestem madra, bo juz po

tak tak tak ale tez pamietam jak się bałaś. No a jak z decyzja o drugim dziecku?? Bo jeśli się nie mylę pisałas ze chyba juz się nie zdecydujesz?!! :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

11 mar 2008, 18:47

chyba nie..balalbym sie przezyc to drugi raz, bo na pewno mialabym krzyzowo, chyba, ze cesarka....ale tez bym sie strasznie bała. Sama nie wiem, moze kiedys sie zdecyduje.. ale watpie mocno :ico_noniewiem: niektorzy po prostu nie sa do tego stworzeni chyba..

wlasnie mam dzis nawal pokarmu.. :ico_placzek: maly sie najada, dostawiam go na zadanie, ale cyce twarde i bola od dolu troche, boje sie ze bedzie gorzej :ico_olaboga: maz polecial po szalwie, bo sie boje zapalenia. Ide malego znow pokarmic, bo troche marudzi, niehdc mi troche upije... ojoj, a ja myslalam, ze nie bede miec mleka! :ico_puknij: :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-03-11, 17:49 ]
znacie jakies sposoby na nawal pokarmu? na watku "Karmienie piersia" nic ciekawego nie znalazlam... dziwne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

11 mar 2008, 18:53

Anuszka jak masz za dużo to sobie ściągnij żeby ci nie narosło za bardzo bo jak zrobią sie całe twarde cyce to gorączka wysoka murowana, musisz ściągać.

[ Dodano: 2008-03-11, 17:56 ]
a w dodatku możesz to zrobić w słoiczki, lub butelki jeśli masz dużo albo woreczki do przechowywania pokarmu, pokarm jest ważny 6 tyg zamrożony i jeśli masz nawał to lepiej zamroź sobie, być może będziesz musiała gdzieś wyjść to będzie jak znalazł jeśli zostawisz dziecko z mama lub mężem a jeśli nie chcesz to w pieluche spuszczaj, trudno, lepiej sobie ściągnąć niż potem cierpieć , wiem co mówie bo mały włos sie nie przekręciłam przez wysoką gorączke :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

11 mar 2008, 18:56

lalunia, no właśnie wysoka gorączka to jeszcze nic gorzej jak będą musieli ci piersi nacinać jak sie stwardnieją :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 mar 2008, 18:57

Anuszka ja chyba tez się już nie zdcyduję , choc mąż planuje za dwa lata nastepne :ico_puknij:
A takie coś znalazłam o nawale pokarmu:
W pierwszych dniach po porodzie nagle możesz obudzić się z piersią sięgającą od pachy aż po brodę. Dzieje się tak, gdy zwiększa się ilość krwi przepływającej przez pierś, a produkcja mleka jest jeszcze nie unormowana. Przystawiaj dziecko do piersi jak najczęściej. Na obrzmiałą pierś przyłóż chłodny, lekko zgnieciony liść białej kapusty lub chłodny ręcznik. Pij też napar z szałwi, która hamuje nieco laktację i działa przeciwzapalnie - ok. 2 szklanki dziennie. W ciągu kilku dni obrzmienie minie, a piersi zaczną produkować tyle mleka, ile potrzebuje dziecko.

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

11 mar 2008, 19:08

róbcie jak chcecie, wasza sprawa, ja napewno nie będe piła tego świnstwa, jeszcze całkiem mi zaniknie :ico_nienie: i będzie dopiero kłopot, będe ściągać i już :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

11 mar 2008, 19:43

maz byl po szalwie i powiedziala mu babka, ze to nic nie da
wiec juz nie wiem, sciagac nie bede, maz mi wypije :-D mozna tak, co? :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

11 mar 2008, 19:52

Anuszka oczywiście że można i nic w tym wstydliwego, ważne żeby sobie pomóc a przecież jesteście jednością więc co w tym dziwnego? :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 mar 2008, 19:55

Hej dziewczyny a co z kamila?? Czyżbysmy juz we trzy zostały???

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość