Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

14 lis 2008, 15:46

Sylwia.O., ale sliczne zdjecie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 lis 2008, 15:47

Sylwia.O., ale sliczne zdjecie
dzięki :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-14, 14:48 ]
asiab tylko te piersi z kurczaka trzeba pożądnie obwegetować bo już się ich nie soli :)

[ Dodano: 2008-11-14, 14:57 ]
albo można zrobić zupe prowansalską. Też szybko się robi tylko, że dużo jej wychodzi.

1puszka groszku
1 puszka kukurydzy
1puszka czerwonej fasoli
koncentrat pomidorowy
1/3 paczki makaronu zacierkowego
30-40 dkg miesa mielonego
1łyzka ziół prowansalskich
trochę czosnku

mieso smażymy na patelni. W garczku robimy rosol z kostki rosołowej. Wrzucamy groszek, kukurydze, fasolkę (po odsączeniu z puszek), mięso. Zagotujemy. Wrzucamy makaron zacierkowy i calą zuphę gotujemy tyle żeby makaron był dobry - czyli kilka minut. Na koniec wrucamy ziola prowansalskie, koncentrat pomidorowy, czosnek. Solimy do smaku.

[ Dodano: 2008-11-14, 14:59 ]
dziewczyny dajce jakies przepisy bo mnie cos ostatnio na pichcenie wzieło. Tylko że chcę zrobić cos sprawdzonego i smacznego

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

14 lis 2008, 16:11

obwegetować
ale fajne nowe słowo , dobre :-D :-D :-D

ja na weekendowej imprezie jadłam pysznego kurczaka, wysępiłam zatem przepis, ale bez proporcji

udka lub skrzydełka posypac jakas przyprawa i upiec, na patelni zeszklic cebule, dodac miód i keczup, potem kurczaqka polac tym niby sosem i chwike zapiekac

[ Dodano: 2008-11-14, 15:16 ]
i jeszcze 2 ulubione przepisy (moje i męża)


Penne z wędzonym kurczakiem w sosie śmietanowym.

Składniki:
- makaron penne (0,5 kg),
- kurczak wędzony (0,3-0,5 kg),
- śmietana słodka 36% - szt. 1,
- 0,5 kg pieczarek,
- puszka kukurydzy (niekoniecznie)
- szklanka wytrawnego białego wina,
- majeranek,
- sól i pieprz,
- pokaźny plaster masła.

Płuczemy pieczarki, kroimy na plastry. Kurczaka wędzonego obieramy z kostek
i kroimy w średniego rozmiaru kostkę. Makaron penne gotujemy w osolonej wodzie
z odrobiną oliwy z oliwek lub oleju. W rondlu, na wcześniej rozpuszczonym masełku, dusimy pieczarki z kukurydzą przez około 2 minutki. Tuż po wlewamy białe wino i zostawiamy na wolnym ogniu, aby zredukować ilość płynów. Gdy doszło do redukcji przynajmniej połowy owych płynów dodajemy wędzonego kurczaka i pozostawiamy na małym ogniu na około 3 minuty. Następnie dodajemy śmietanę oraz majeranek. Doprawiamy solą i pieprzem
i podgrzewamy przez około 2 minuty. Ugotowany makaron odcedzamy i pozostawiamy w garnku, w którym się gotował. Finalizując nasze podboje kulinarne dodajemy tak przygotowany sos z kurczakiem wędzonym, pieczarkami, kukurydzą do makaronu
i mieszamy.
Mniam mniam 


Pyszna „wojskowa” grochówa

Składniki:
-250dag połówkowego grochu
-jarzyny - marchew, pietruszka, seler, por
-100dag wędzonego boczku
-cebula
-2 zabki czosnku
-majeranek
-masło

Groch (po kilkugodzinnym moczeniu) i jarzyny (w osobnym garnku) gotujemy. Gdy warzywka będą już miękkie, ścieramy je na tarce. Dodajemy groch. Na patelni podsmażamy cebulkę i boczuś. Wrzucamy do pozostałych składników. Dodajemy także rozgnieciony czosnek. Posypujemy majerankiem, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Gotujemy jeszcze ok. 2 minut.

[ Dodano: 2008-11-14, 15:19 ]
Sylwia, Kubus to chyba do męża podobny, a Julcia do Ciebie :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

14 lis 2008, 16:20

Sylwia.O., sliczne zdiecie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Julka to prawie jak Kuba tak dziewczyna z niej duża.
Sałataka z Brokułami
2szt brakułów ugotowac w wodzie z dodatkiem warzywka, odcedzic, i oderwac same kwiatki, gdy ostygnie ułozyc na dnie miski,
na brokuły położyc:
-5 ugotowantych na twardo jajek pokrojonych w kostke
-1 papryke czerwona pokrojona w kostke( moze byc rzodkiewka
-szczypiorek lub natka pietruszki( moze byc drobno skrojona cebula lub por
-ser feta pokrojony w kostke
wszytko zalac duzym jogurtem naturalnym z dodatkiem sosu sałatkowego ziołowo-koperkowego.

[ Dodano: 2008-11-14, 15:25 ]
sałatka z paluszkow krabowch opakowanie okolo 10-20 sztuk
wszystko pokroic w kostke, dodac fasole czerwona z puszki i kukurydze , troche drobno posieknego pora do wszystkiego dosac majonez 3 łyżki i czosnku ale tego z torebki oczywiscie do smaku wszystko wymieszac i jesc :ico_oczko: pycha

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 lis 2008, 16:25

ale fajne nowe słowo , dobre
:-D

[ Dodano: 2008-11-14, 15:29 ]
Przepisy super :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: jutro chyba wyczaruję ten makaron penne. Przepis brzmi pyyyyysznie. Sałatka z brokułow tez pewnie pychotka.
Fajnie tak sprawdzonymi przepisami się powymieniać. Bo jak sobie wezmę ksiązke kucharska to połowa rzeczy tam mi się nie podoba

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

14 lis 2008, 16:50

Fajnie tak sprawdzonymi przepisami się powymieniać. Bo jak sobie wezmę ksiązke kucharska to połowa rzeczy tam mi się nie podoba
_________________

święta racja, szkoda tylko,ze ja ciągle kupuję jakies gazetki z przepisami, łudząc ,ze z nich skorzystam :ico_puknij:
ja mam sporo przepisów, bo lubię gotowac (ale nie piec ciasta)


ja sałatke z paluszkami krabowymi robię inaczej: ananas, jajka, kukurydza, paluszki i majonez

ale ten przepis basi24 jest zachęcający
musze sobie to wszystko zapisac w swoim magicznym, kucharskim zeszyciku :-D , zebym nie zapomniała

[ Dodano: 2008-11-14, 15:51 ]
Bianka mnie rozbraja:nauczyła się piszczec :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-11-14, 15:56 ]
a ten przepis na makaron w sosie znalazłam w necie
w ogóle bardzo lubię stronę wielkie żarcie, bo tam jest duuuuzo fajnych przepisów

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

14 lis 2008, 17:47

hej dziewczyny!!
Byłyśmy dziś z Zuzią na przeglądzie i waży 7260 tylko :ico_placzek: czyli od połowy września przybrała tylko 100g i spadła poniżej 3 centyla. Dostała skierowanie na mocz, bo morfologię ma dobrą. Mamy przyjść za 2 miesiące sprawdzić znów wagę. Lekarz powiedział, że dobrze byłoby ją podtuczyć i kupić Humanę jakąś tam ale ja postanowiłam zmienić jej system jedzeniowy i może uda mi się ją podtuczyć naturalnie, a nie jakąś paszą.
Sylwia, ja robię podobne kotleciki,(u mnie nazywają się szarpane) tylko daję 1 jajko - żółtko wbijam do mięsa a białko ubijam na sztywno i łączę. Faktycznie szybkie i pyszne.
Ja właśnie zjadłam zapiekankę farmerską (przepis znalazłam w jakiejś gazecie przedwczoraj) i jest naprawdę dobra ale trochę ciężka. Na dno naczynia do zapiekania dałam pokrojone w plasterki ziemniaki, na to boczek, kapustę kiszoną, znów boczek (ja dałam kiełbasę) na górę znowu ziemniaki w plasterkach, polałam dwoma roztrzepanymi jajkami posypać solą pieprzem i dużo papryki, do piekarnika na godzinę. W przepisie była jeszcze papryka czerwona, ale ja oczywiście o niej zapomniałam i leży w lodówce.

[ Dodano: 2008-11-14, 16:50 ]
my też prosimy o głosiki
http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/b938 ... 77bb403d3c
Na Ola, Marcelka i Zuzię oczywiście dałam 5 gwiazdek :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-14, 16:56 ]
jeszcze przypomniała mi się sałatka gyros:
Pierś z kurczaka (0,5 kg)pokroic w kosteczkę, usmażyć na patelni z dużą ilością przyprawy gyros. Ułożyć na dnie szklanego naczynia i polać keczupem i majonezem (zrobić kleksy), Kolejną warstwę ułożyć z odsczonej kukurydzy (1 puszka). Następnie warstwa pokrojonych w kostkę ogórków konserwowych. Znów polać keczupem i majonezem. Na wierzch położyc pokrojoną kapustę pekińską.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

14 lis 2008, 18:34

Wow !!! ale nam się pysznie zrobiło na naszym wątku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Byłyśmy dziś z Zuzią na przeglądzie i waży 7260 tylko
Aniu nie martw sie pewnie wszystko jest dobrze Zuzia sie dużo rusza i dlatego duzo nie przybrała. :ico_pocieszyciel:
jeszcze przypomniała mi się sałatka gyros
czesto ją robię tylko że nie robię warstwami tylko mieszam wszystko razem i robie sos ketchyp majonez troszke musztardy i to wszystko polewam i mieszam a i jedną małą cebulę też daję do gyrosa :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 lis 2008, 18:41

Byłyśmy dziś z Zuzią na przeglądzie i waży 7260 tylko czyli od połowy września przybrała tylko 100g i spadła poniżej 3 centyla.
nie martw się. Ja mialam dokladnie to samo z Kubą i to w dokładnie tym samym wieku co nasze skarby. Przez 4 miesiące przybrał 500 gr i też był poniże 3 centyla i wszystko bylo z nim ok. w maju ważyl 6700 a we wrześniu 7200 a za 4 miesiące 9000 (także nadrobił). Czuję że u Julki bedzie to samo. ale na szczeście nie mamy teraz szczepienia to nie będę jej ważyc :) Zbadaj mocz i się nie martw. Niektóre dzieci sa drobne i one będą dużo mniej przybierały na wadze niż te tłuscioszki. Jak morfologie ma dobrą to jest ok.
Lekarz powiedział, że dobrze byłoby ją podtuczyć i kupić Humanę
i to jest typowa gadka lekarzy w ośrodkach :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: po co dzieci tuczyć ???? :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: a co one jakies kaczki czy co???? Boże jak ja sie cieszę że mam taka fajną lekarkę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: wyśmiała by zdanie tego lekarza na bank. Pamiętam, że tez byliśmy na szczepieniu i kazali nam paśc małego i dwa razy dziennnie zupe mu dawac :ico_olaboga: . Poszliśmy do naszej lekarki i powiedziała ze chyba zwariowalismy. Dziecko się samo nie zaglodzi. Je tyle ile potrzebuje. Raz dzieci przybieraja wiecej na wadze a raz mniej. należalo by sie martwic jak by dziecko traciło na wadze. A jak przybiera nawe minimalnie) i rosnie to nie ma czym się niepokoić
jeszcze przypomniała mi się sałatka gyros:
jadłam i jest naprawdę pyszna. tez polecam
Ostatnio zmieniony 14 lis 2008, 18:49 przez Sylwia.O., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

14 lis 2008, 18:43

Naszczescie Franek pospał jeszcze 30 min w drodze do domku :ico_brawa_01: ale pogoda sie strasznie popsuła leje wieje i zimno dobrze że franek w kombinezonie i w śpiworku w wózku i oczywiście folia przeciwedzczowa zdała egzamin tylko ja zmokłam i zmarzłam. Franek podejrzanie zachrypnięty wczoraj jak byliśmy na bilansie zdrów jak ryba gardełko czyste, a dzis mi cos pochrypuje ale gdyby go gardełko bolało to przecież by nie jadł a apetyt ma spory dziś :ico_noniewiem: . Dalam mu już wit c , zrobiłam ciepła herbatke malinową a na noc zaserwuje mu nurofen. A może to na ząbki ? Dodam że strasznie marudzi od kilku dni i się ślini wszystko gryzie :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-11-14, 18:12 ]
Mamuśki ciekawy artykuł http://niemowle.onet.pl/pl_PL/read_article.php?id=1093

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość