Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

Gorączka i brak innych objawów !

16 lis 2008, 18:18

Witam wszystkie mamusie.

Pod koniec października mój 18 miesięczny synek niespodziewanie dostał wysokiej gorączki, bez innych dolegliwości, poza brakiem apetytu. Poszliśmy do pediatry, która stwierdziła pewien rodzaj anginy - herpanginę czyli miał tylko zajęte gardło, dostał Nurofen i Hascosept do gardła.

Wczoraj ponownie dostał mi gorączki i ponownie nie ma innych objawów, ani kaszlu, kataru, je normalnie czyli gardło go nie boli ... Nie mam pojęcia co może mu dolegać - może to ta słynna trzydniówka ? Ząbki ma wszystkie oprócz 5 ale czytałam, że wychodzą między 20 a 30 miesiącem ...

Czy któraś mama miała taki przypadek ze swoim maluchem ???

NICOLA_1985

16 lis 2008, 22:54

moja corka miała dwa razy trzydniówke.. wysoka gorączka i brak innych objawów... obserwuj czy nie wychodzi coś na podobieństwo wysypki.. może wygladac jak alergiczna wysypka.. sprawdzaj brzuszek plecy i ramiona.. na buzi raczej wysypka sie nie pojawia...

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

16 lis 2008, 23:03

Uważnie obserwuję, jak do tej pory nic się nie pojawiło.

W każdym opracowaniu na temat trzydniówki czytałam, że choruje się na nią tylko raz :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

17 lis 2008, 00:22

no jak widac nie.. i ja od lekarki nie słyszałam nigdy takiego stwierdzenia.. karolina miała trzydniowke jak miała 3 miesiace a nastepną jak miała 10 i pół miesiaca.. oba te razy skonczyly sie w szpitalu bo gorączka siegała 40 stopni i ja byłam przerazona.. a ten drugi raz to wogole byla jakas masakra bo zebrala sie trzydniowka i po za wysypką były tez wybroczyny i podejzenie sepsy... wole nie myslec o tym koszmarze...

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

21 lis 2008, 12:49

Starsza Zuzia miala tez ostatnio jakiegos wirusa, 3 dni temperatury ok. 39,8 bez innych objawow. Samo minelo :-)

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

21 lis 2008, 14:23

Dziewczyny minłęo Wiktorowi samo ... Jeszcze w poniedziałek poszliśmy do pediatry na kontrol ale nic nie wykazała. Musiał to być właśnie wirus...

doris6
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2008, 13:34

11 gru 2008, 19:11

Kamizela mój Kamilek 2 latka też ostatnim czasy gorączkował przeważnie nocą i nad ranem w dzień był normalny byliśmy u pediatry stwierdził zapalenie gardła o dziwo Kamilek nie kaszlał ani nie miał kataru przepisał mu antybiotyk (syrop) stosował 7-8 dni. Dziś byłam w kontroli wszystko w porządku tylko lekki kaszel został wydzielina z gardła stopniowo uchodziła przy przyjmowaniu antybiotyku.

kasiapykalo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2010, 00:43

13 wrz 2010, 00:55

Witam
Mój synek ma 5lat.Pewnego popołudnia dostał tem.-39 stopni.Żadnych innych objawów typu kaszel ,katar.Poszłam do lekarza ,czysty osłuchowo,gardło czyste.Za dwa dni temperatura się utrzymywała nadal poszłam znowu do lekarza dostał skierowanie do szpitala.W szpitalu zrobili mu badanie moczu i morfologie-podwyższone crp,dostaliśmy antybiotyk augementin i jesteśmy w domu...Dziś pierwszy dzień podaje mu antybiotyk ..to już 5dzien z tak wysoką temperatura oczywiście na przemian stosuje panadol z nurofenem.
Nie mamy pojęcia skąd ta temperatura:(

Zuzaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:26

27 lis 2011, 15:28

Jak byłam mała, mama opowiadała, że miałam tak samo. Gorączka co jakiś czas, żadnych więcej objawów. Chodzenie po lekarzach i nic.. Dopiero, gdy mama natrafiła na dobra panią doktor, ta zaczęła podejrzewać refluks dróg moczowych i wszystko jasne. Wyleczyli i już ok.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość