antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

18 lis 2008, 15:43

Betka - nie odpowiadałam bo szczerze mowiąc nie zwrociłam uwagi na procenty hehehe a tyle razy miałam ktg. Jedna pelotka pokazuje prace serca dzidziusia, druga skurcze. Im większa amplituda na wykresie tym wieksze skurcze. Nie pamietam tego dobrze, bo w szpitalu gdzie ja rodziłam to tylko na patologii robili wykresy. Potem juz na porodówce to ktg było lepszej generacji i pokazywało wartosci numeryczne....
Nie wiem czy ci pomogłam choc troche, ale moze dziewczyny miały robione wykresy częsciej i będą lepiej wiedziały.
Jesli nie ma skurczów to druga pelotka pokazuje prawie prosty wykres, bez wzniesien i spadków - wzniesienia oznaczają skurcz.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

18 lis 2008, 15:51

antynorma, tzn ze ja chyba mialam skurcze bo obie skakaly. Ale takich odczuwalnych to mialam chyba 2. dzieki za odpowiedz. :ico_buziaczki_big:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

18 lis 2008, 15:55

Jesli czułas tylko dwa silniejsze to sie ciesz, to znaczy ze te słabsze, nie są przez ciebie odbierane jak bol. A to dobrze wrozy.... :-D :-D :-D
No juz pewnie niedługo :-D Schody moze pomogą.....

[ Dodano: 2008-11-18, 14:57 ]
A ja dzis w kiepskiej formie, głowa mnie boli i jakas jestem cała połamana. Starszemu w domku odbija palemka i szaleje, wcale jakos mu ten katar i kaszel w tym nie przeszkadzają. Młodszy oczywiscie sie podłącza pod szalenstwa a ja zaraz zwariuje......

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

18 lis 2008, 16:18

blumek, kupiłam laktator i udało mi się ściągnąć całe 30 ml. więc myśle, że jak na pierwszy raz to nie jest najgorzej, Jaś zjadł już pierwsze mleczko od mamusi :-) później daliśmy mu jeszcze NAN bo to co ściągnełam to za mało jak na niego, ale najważniejsze jest to, że wiem, że mam pokarm i na spokojnie nauczymy się cycowania i w ogóle wszystkiego :-)

Motylku herbatke wysłaliśmy dziś poleconym priorytetowym, więc najpóźniej weczwartek powinna dojść.

My dzisiaj mieliśmy zalatany dzień, najpierw dokumenty ze szpitala, bo wychodziliśmy w niedziele i wypisu nie było, później zdjeli mi szwy, później akt urodzenia Malucha, do lekarza, w między czasie zakupy i pół dnia nam zeszło, ale Babcia została z Jasiem, więc byliśmy spokojni. Jutro mamy pierwszą wizyte położnej ciekawa jestem jak to będzie, mają przyjechać koło południa,bo położna doszła do wniosku, że mamy są raczej lekko nieprzytomne z rana więc nie będą nas nawiedzać o świcie:-D

U nas Jaś śpi w łóżeczku, postawiliśmy w sypialni i nie nażekam, wszystko słychać, po za tym jak się rusza, to ja staje na baczność, jakoś samo mi się tak zrobiło :-) Oczywiście leży z nami, ale to na troche i przeważnie z rana jak już planujemy wstawać. Chyba bałabym się spać razem z nim przez całą noc, bo mimo swoich 3 kg wydaje mi się maleńki i kruchy..

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

18 lis 2008, 16:27

#ania# to zrozumiałe ze sie boisz o taką kruszynke, ale uwierz mi, nie ma mozliwosci zeby mama przygniotła dziecko. A to ze słyszysz kazdy odgłos Jasia to normalka, jeszcze troszke, jak bedziesz bardziej zmęczona nocnym wstawaniem to dojdziesz do takiego momentu, ze będą cie mogli wyniesc z łózkiem i przy głosnej muzyce i to cie nie ruszy, ale kichnięcie synka usłyszysz :ico_haha_01:
Tak mają mamusie....

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

18 lis 2008, 17:23

#ania#, ale Jas sliczny jest!!! :ico_brawa_01: ale bym go wysciskala - moze kiedys bedzie okazja spotkac sie w jakims gronie i posciskac swoje dzieci :ico_brawa_01: juz wariuje powoli... termin sie zbliza a ja zadnych oznak :ico_placzek: kiedy sie zacznie. NAPISZ COS O JASIU - czy juz reaguje na was, i jak wam sie zyje z malutkim czlowieczkiem??

MAMUSKI czy mialyscie bole w krzyzu przed porodem (te ktore cierpialy z powodu bolow krzyzowych)?? bo ja nie mam zadnych bolow w krzyzu - i sie zastanawiam czy moge ich w ogole nie miec (dobrze by bylo bo slyszalam ze kiepsko sie je znosi).

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

18 lis 2008, 17:35

Przy pierwszym porodzie miałam bóle z krzyza. Rzeczywiscie okropienstwo, gorzej sie je znosi niz bóle z brzucha.
Jak nie masz, to moze cie ta wątpliwa przyjemnosc ominie, czego ci szczerze zycze :-D

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

18 lis 2008, 18:10

Aniu dziękuję za herbatke :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: jak tylko przestanie mi być potrzebna i jeszcze jakaś listopadóweczka zostanie to prześlę ją dalej :-)
Jasio naprawdę ujął mnie za serce, chyba dlatego że tak sobie wyobrażałam mojego Filipka :-) Ciekawe jaki On będzie :-D
Brawo że ze spaniem tak dzielnie sobie radzicie i Jasio śpi u siebie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mam nadzieję że i nam się to uda.

betka ja nie odpisywałam na Twoje pytanie bo nie mam pojęcia :ico_noniewiem: nie miałam jeszcze KTG mam dopiero za tydzień jeśli wczesniej nie urodzę :ico_oczko:

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

18 lis 2008, 20:24

MAMUSKI czy mialyscie bole w krzyzu przed porodem
tak, tak zaczął sie poród z Roksaną...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2010, 21:27 przez poccoyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

18 lis 2008, 23:29

cos tu cisza jakas :ico_nienie: mnie cos zgaga meczy wiec pewnie Junior przyjdzie na swiat po terminie... Ale to chyba rodzinne... Nas byla trojka i po terminie, u meza tak samo... Wiem ze tego sie nie dziedziczy ale tak sobie mysle.... :ico_sorki: Ale tak bardzo bym chciala urodzic w tym tygodniu!!!!!!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

dobrej nocki dziewczynki!!! I rozdwajajcie sie!!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość