lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

12 mar 2008, 15:48

spinka, też chciałabym wiedzieć do kiedy zamierza mieszkać?!?! Szuka pokoju do wynajęcia, ale z niego to jest taki kombinator, że u jednych pomieszka 2-3 tyg., potem do innych się sprowadzi itd. No i kasę zaoszczędzi. Tylko że ja jestem za stara na takie "studenckie" życie. I do tego w ciąży. Jemu to nie przeszkadza.... :ico_zly:

Marta26, za chwilkę napiszę o tym badaniu. Teraz muszę szybciutko zupę nastawić!!

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

12 mar 2008, 15:48

spinka, ja tylko widziałam to na stronie ujastka- tego szpitala w krakowie, wiec dowiem sie co to za czorty te badania jak pójde do tego prywatnego gina. Chyba że moja ginka nagle zacznie sie mna interesować i u niej zostane ale jakos trudno mi w to uwierzyć :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-03-12, 14:50 ]
lulu_, oj kłopotliwy taki kolega :ico_puknij:
opisz badanka w wolnej chwili to sobie jutro doczytam .z góry dziękuje. Lece na lekcje bo sie spóznie a tego nie lubie. Buziolki dla was i brzusiów!

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

12 mar 2008, 15:55

Tak na chłopski rozum to mi się wydaje że to krzepnięcie to w razie cc lub nie daj Boże krwotoku, może szpital chce się zabezpieczyć, ale to tak na chłopski rozum, zaraz spec się wypowie.
A ja jutro z rana do Kościoła jadę - rekolekcje, więc pewnie tak koło 11 będę na tt.

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

12 mar 2008, 17:23

Dziewczyny teraz nie mogę siedzieć przy kompie (Ł. wrócił z pracy i się denerwuje :ico_placzek: ). W wolnej chwili napiszę o tych badaniach, a dla niecierpliwych lub dociekliwych podaję link do oficjalnych zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Tam jest podana tabela z obowiązkowymi i zalecanymi badaniami, ale trzeba podejść do tego z rezerwą:
http://www.gpsk.am.poznan.pl/ptg/rekome ... rodowa.htm

[ Dodano: 2008-03-12, 22:33 ]
Co do badań, to oficjalnie w Polsce jest tak jak w tych zaleceniach. Tyle że to są raczej wskazówki dla lekarzy, a każdy gin i szpital robi po swojemu. Sama się o tym przekonałam, bo chodzę do gina do szpitala, w którym się rok temu uczyłam i nawet tam inaczej w praktyce robią :ico_noniewiem:

Co do paciorkowca, to warto zrobić to badanie ze względu na bezpieczeństwo dziecka po porodzie, bo może dojść do zakażenia (nawet sepsy), a nasze maleństwa są bezbronne w tej walce. Niestety nie robi się tego badania rutynowo :ico_zly:
Marta, rzeczywiście na wynik dość długo się czeka, bo musi coś wyrosnąć na płytce (ok 3 dni). A gdy wyrośnie paciorkowiec, to znowu trzeba to hodować, żeby określić jakie antybiotyki na niego działają. Ale badanie zrobione nawet na Izbie jest przydatne w razie zakażenia, zawsze lepiej późno niż wcale.

A do porodu najważniejsza jest grupa krwi!! U nas nie wymagają elektrolitów ani krzepnięcia (można w razie potrzeby szybko zrobić na oddziale). Dobrze mieć aktualną morfologię (konieczna do znieczulenia zzo) i USG. No i oczywiście HBs, anty-HCV, ew. HIV i VDRL (kiła).
Oczywiście te badania nie są konieczne. Niektórzy nawet obciążenie glukozą uważają za zbędne. Nie mówiąc o toxo czy CMV. Ja nie mam dużego doświadczenia a już widziałam zakażenia tymi paskudztwami, więc nie podzielam takiego stanowiska. Myślę że lepiej zrobić 100 zbędnych badań, niż przegapić 1!!!

[ Dodano: 2008-03-12, 22:46 ]
spinka, myślałam o wózkach Delti Puma lub Coneco V3 albo Toledo. Niestety wózki Coneco to ponoć buble - są niewygodne i szybko się psują, a Puma ma fajną gondolkę, za to spacerówka nie nadaje się do użytku :ico_olaboga:
Co do Chicco to same pochlebne opinie :ico_brawa_01: Nawet moja szwagierka zachwala. Miała Chicco przy pierwszej córeczce (7 lat temu), a w gondolce wychowało się 2 dzieci drugiej szwagierki i teraz jej młodsza córcia. Wózek nadal jest w dobrej formie - sama widziałam!! Kupiła nowy Mutsy, a używa Chicco :-D
Niestety mój Ł. nie chce wózka z piankowymi kółkami :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-03-12, 22:56 ]
Ale się rozpisałam...
Na koniec kilka fotek mojego brzuchola, który rośnie w zastraszającym tempie!!!!!

25 tygodni :-D
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-03-12, 22:58 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ea ... 3aff1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81d ... ca2bc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8e ... aa597.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a5 ... 55225.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88c ... ec3e2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/812 ... 41579.html

[ Dodano: 2008-03-12, 22:59 ]
Nie potrafię wstawić zdjęć :ico_puknij:
Do jutra!!!

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

13 mar 2008, 08:44

Hej ja na nogach już od dawna, ale o dziwo wyspana jestem.

Lulu_ ładniutki, zgrabniutki i nie za duży brzusio :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Wielkie dzięki za informacje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Robię następnym razem toxo, w sumie jeżeli coś by było nie tak to teraz bym chyba musiała powtórzyć, więc zrobię i będę spokojniejsza.
Dobra zmykam powoli, muszę śniadanie zjeść i wyszykować się do kościoła.

Zajrzę później, do zobaczenia.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

13 mar 2008, 10:16

zeżarło mi posta :ico_zly: zawsze jak kopiuje to wyśle a jak zapomne to zezre :ico_puknij:
lulu_, dzieki za info o badaniach, nie przzegapie tego posiewu na pewno!
nie mam dzis pomysłu na obiad, chybazupe zrobie, tylko do sklepu musze iść po jakieś składniki, a nie chce mi się ubierać :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-03-13, 09:22 ]
własnie pan wode spisywał a ja w szlafroczku :ico_wstydzioch: no ale stwierdził ze jestem usprawiedliwona, wiec spostrzegawczy :ico_oczko:

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

13 mar 2008, 11:12

Cześć!!!
Ja byłam już na badaniach i zakupach. Odzwyczaiłam się od wczesnego wstawania :ico_noniewiem:
Teraz czekam na herbatkę - Ł. dziś rządzi w kuchni :ico_brawa_01:
Ma ktoś ochotę :ico_kawa: ???

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

13 mar 2008, 11:16

Hej :ico_ciezarowka:

U mnie tak wieje, że głowę może urwac :ico_olaboga: na przmian słońce i chmury.
Ja właśnie kawkę popijam.

Niestety u mnie znów dziś wydzielina zabarwiona lekko na brązowo, juz sama nie wiem co o tym myślec, ale postanowiłam się nie stresowac, oby do wtorku do wizyty :ico_sorki: Dziś mam wizytę u dentysty, no i od wczoraj trochę się denerwuję (może to plamienie to z nerwów :ico_noniewiem: ).
A jutro czeka mnie glukoza i inne ustrojstwa, także nieciekawie :ico_noniewiem:

Lulu super brzusio, zgrabniutki :ico_brawa_01:
Dzięki za info odnośnie badań, zawsze to człowiek mądrzejszy, no i powodzenia w wyborze wózeczka :ico_oczko: (dobrze, ze ja mam juz z gowy)

Marta ja też jeszcze jakaś niedorobiona (ale co tam oprócz psa nikt mnie nie ogląda, wiec luzik), na szczęście obiadek mam, a i do sklepu nie muszę wychodzic :-)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

13 mar 2008, 11:20

myszki czy jak mam tą glukoze pić to mam jakis kubeczek ze soba breac? Bo ten cukier mam w foliowej torebeczce. w ogóle był jeszcze w zaklejonej kopercie papierowej i ją otworzyłam, mam nadzieje że nie musiało to być zalakowane? :ico_noniewiem: M. sie śmiał żebym sobie kredy nasypała połowe zamiast cukru to bedzie mniej słodkie :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-03-13, 10:20 ]
ale mnie brzdac okłada- centralnie po tyłku, jak siedze to mi w zadek kopie od srodka, co za niedobre dziecko :ico_szoking: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

13 mar 2008, 11:31

Marta ja nie wiem, ja dziś dopiero zamierzam kupic, ale byłam pewna, że to kupuje się w postaci płynnej tzn. juz gotowej do wypicia :ico_noniewiem:
Ja na pewno wezmę wode mineralną i dwie połówki cutryny (moja gin. cos mówiła, żeby sobie cytryne wcisnąc do wody i, ze moge przepijac tym ta glukozę)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość