Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 lis 2008, 21:10

ale jak czasami chcą żeby podać swojego meila i nie będzie wchodziła z Pl to trzeba Norweski podać
nie kumam

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

21 lis 2008, 02:25

Izunia, bo jak piszesz do kogoś o prace to proszą by podać swojego meila, zeby mogli ci odpisać , no i jak my podawaliśmy np. meila z wirtualnej polski to nie chciał nam się wgrać na stronkę i zarejesterować, a jak założyłam konto na norweskiego meila i go podałam to od razu go przyjeło
ale nie zawsze tak jest
i nie wszędzie chcą norweskiego meila
moze nam się jakiś głupi przypadek trafił :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

24 lis 2008, 15:56

manenka, zobaczymy jak to będzie a co u twojej siostry nie pojawia się :(

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

24 lis 2008, 19:33

Izunia, a u Siuni wszystko w porządku
tylko, że ma 2 dzieci ,a więc przy nich trochę pracy ma
w piatek jedzie do Pl i wraca tu w połowie stycznia
a więc jak dziadkowie zajmą sie wnukami to moze bedzie miała troche czasu na tt :-D

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 lis 2008, 09:13

manenka, oj to fajnie że bedzie trochę w polsce :) A ty na święta zjedziesz? Pozdrów ją :-D

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

25 lis 2008, 14:58

Izunia, ok pozdrowię :-D
a ja jadę tez na święta ale dopiero 20 grudnia i wracam szybciutko bo 2 stycznia

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 lis 2008, 17:18

manenka, ale chociaż trochę pobędziesz z bliskimi w Polsce ;)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

26 lis 2008, 00:49

manenka, ale chociaż trochę pobędziesz z bliskimi w Polsce ;)
dokładnie tak :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

darika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:25

24 sty 2009, 18:43

Cześć dziewczyny,

z tego co widze to już dawno żadna z was tu nie zagladała, ale może ktoś zajrzy i pomoże :ico_olaboga:

Troche o sobie opowiem:

Mieszkam jeszcze w Polsce z mężem i synkiem (Alan 7 m-cy), mąż od ponad 4 lat jeździ do pracy w Norwegii, prowadzi swoją działalność w Polsce, a w Norwegii pracuje jako podwykonawca, wyjeżdża na ok miesiąc lub 2 i tyle samo jest w Polsce.

Ale zdecydowaliśmy, że mamy dość rozstań i wyjeziemy wszyscy. Bilet zarezerwowany na 4 luty 2009. Szef męża ztrudni go (działalność w Polsce właśnie zamknęliśmy).
Mąż pracuje w niewielkiej stolarni, w Sarpsborgu, tj niedaleko Fredrikstad. Szef pomógł nam znaleźć mieszkanie. Zaraz po przyjeździe podpiszą kontrakt, wtedy będziemy mogli zająć się formalnościami, mniej więcej wiemy gdzie się pokolei udać.
Chciałam zapytać jak to jest z ubezpieczeniem moim i synka (ja nie będę pracować), czy od razu automatycznie po podpisaniu kontraktu jesteśmy ubezpieczeni, czy czeka się na to dłużej, czy musimy czekac na jekieś decyzje?
Nie wiem czy wykupić w Polsce jakieś dodatkowe ubezpieczenie chociaż na 1 miesiąć nim to wszystko pozałatwiamy.
No i jak to wygląda z opieką pediatryczną dla synka, czy musimy wybrac lekarza pediatre?
Czy wizyty są zupełnie darmowe?

Nie wiem czy któraś z was tu zajrzy ale byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki.

Wcześniejsze posty przejrzałam ale nie dałam rady wszystkiego dokładnie doczytać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

25 sty 2009, 18:02

darika, witaj
super ze wyjezdzacie do Norge :ico_brawa_01:

Co do ubezpieczenia, to na tyle na ile ma twoj maz kontrakt na tyle jestes ubezpieczona ty i synek, automatycznie.
co do pediatry dla synka, to nie chodzi sie, jest tylko lekarz rodzinny, ale na kontrole i szczepienia chodzi sie do jeszcze innej przychodni dla dzieci. Jest to wszystko za darmo, dla dzieci do 18 roku zycia. Musisz se wybrac tylko lekarza rodzinnego, lub zostanie ci przydzielony. No i najlepiej sama zglos synka do pobliskiego helsestasjon, zeby Alanek nie mial zaleglosci ze szczepieniami.
Jesli chodzi zas o ciebie to tez tu sie chodzi tylko do lekarzy rodzinnych, oni cie zas kieruja do innego lekarza specjalisty jesli jest taka potrzeba. A wizyta osoby powyzej 18 roku zycia kosztuje kolo 150 koron, ubezpieczenie norweskie nie pokrywa calego kosztu , dlatego sie placi za wizyte. No chyba ze jestes w ciazy bo kobiety w ciazy wizyty maja za darmo.
Mam nadzieje ze wszystko wyjasnilam co chcialas, jesli masz jakies pytania to pytaj

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość