Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

24 lis 2008, 17:11

To ja Was teraz dziewczyny sprowadze na ziemie i wytlumacze to z punktu widzenia nauki. A więc po 1 odpowiem Ivi na Twoje pytanie- Mimo, iż w internecie a nawet w gazetach min. dla kobiet ciężarnych można znaleźć sposób na planowanie plci, różnego rodzaju diety na pleć itp. itd, jest to chwyt czysto reklamowy ( hihi wspominalam już wcześniej , że studiuję również zarządzanie ). Ne ma takiej możliewości a w szczególnie jeśli chodzi o kobiety. O plci dziecka decyduje material przekazany nam w męskim nasieniu czyli plemnikach. a wygląda to tak:
Komórka jajowa posiada chromosomy XX, natomiast plemniki mają albo X albo Y. W momencie wniknięcia plemniczka do komórki plemnik przekazuje chromosom X - w wyniku tego będziemy mieli XX(x od mamy plus x od taty) czyli dziewczynka, jeśli przekaze chromosom Y otrzymamy XY ( x od mamy plus y od taty - bo mama ma tylko x :) ) no to otrzymamy chlopca. Mam nadzieje , że wytlumaczylam to jazno i zrozumiale . Zaplanowanie plci jest jak najbardziej możliwe, ale przy zaplodnieniu in vitro :) Anka34 dla wlasnej radości satysfakcji niech pisze sobie co chce, są też tacy co wierzą, że elvis żyje i też mają do tego święte prawo - ja wierzę w naukę. A to, że niektórzy stosują się do jej rad i im wychodzi to co "zaplanowali" to nie jest dowód, że jest to wynikiem jakiejś diety. Ja tez moge Ci napisać, żebyś slodzila herbate a będziesz miala córeczke - albo sie sprawdzi albo nie :)

Przepraszam Was, ale strasznie denerwuje mnie jak piszą o takich rzeczach w gazetach. Miesiąc temu też , chyba w "mamo to ja" jest dieta na pleć :)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

24 lis 2008, 17:15

Dziewczyny czy jest to mozliwe ze ozna zaplanowac plec?
Pytam sie bo czasami poczytuje inne forum i jest tam taki watek o planowaniu plci, dziewczyny 4 dni kochaja sie przed owulacja potem stop i nibi twierdza ze ta metoda w 100% daje pewnosc ze bedzie dziewczynka :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Jest tam taka Anka34 ktora normalnie idzie w zaparte i jest niemal ekspertka, za taka bynajmiej sie uwaza. Ja je tylko podczytuje i czasami jest to troszke dla mnie niewiarygodne. :ico_szoking:
ja wlasnie tak robilam i mam corke :-D ale nie mowie ze to dzieki tej metodzie na 100% :-D
taki sposob potraktowalam raczej jako zabawe niz metode planowania plci...gdybym miala kilkanascioro dzieciaczkow to moglabym bardziej sie wypowiedziec na temat skutecznosci tej metody :-)
pozdrawiam brzuchatki :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

24 lis 2008, 17:17

o widze, że jest nawet książka Landrum B. Shettles i Davida M. Rorvik "Zaplanuj płeć swego dziecka" - dla jasności - szanuje to, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie i absolutnie nikogo nie krytykuje. Ja też wierze, że moje piersi po ciąży będą wyglądaly jak kilka miesięty temu :):)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

24 lis 2008, 17:18

ejustysia, ale podobno meskie plemniczki sa szybsze a zyja krocej, zenskie zas sa trwalsze ale wolniejsze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-24, 16:20 ]
Miesiąc temu też , chyba w "mamo to ja" jest dieta na pleć :)
:ico_smiechbig: dobre... to co na chlopca trzeb jesc?ogorki??? :-D :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

24 lis 2008, 17:25

monika to, że żeńskie chromosomy są trwalsze to potwierdzam, tu np. jest możliwe, że istnieje większa szansa na dziewczynke jeśli ojciec jest narażony na szkodliwe czynniki bądz jeśli ( nie daj Bóg bierze narkotyki) Nie ma tu nic wspólnego śluz, który w zależności od tego w którym dniu cyklu jesteśmy ma srodowisko mniej lub bardziej kwaśne - jednak nie, aż tak by zniszczyć plemniki z chromosomem męskim. No chyba, żę środowisko jest zbyt kwaśne wtedy plemniki sa calkowicie niszczone - jest swego rodzaju patologia i to sie leczy, gdyż kobieta w takiej sytuacji nie zajdzie w ciążę ( ani jeden plemnik w takim środowisku nie przeżyje ). Nie uważam tego jednak za jakąś żelazną zasadę. No i jeśli już to powtarzam - tu decyduje tylko material męski więc dieta stosowana przez kobiety czy tam inne sposoby są raczej adekwatne do danej sytuacji.

[ Dodano: 2008-11-24, 16:32 ]
no monika chyba tak - na dziewczynke postaram się już dziś zacząć jeść banany - tak na zapas jak będe chciala mieć 2 dzidzie. :)

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

24 lis 2008, 17:38

ejustysiu dziekuje za odpowiedz, bo juz fajktycznie dawalam sie wkrecic tej calej Ance34.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

24 lis 2008, 17:42

ivia podaj link do tego tematu - chetnie poczytam ;)

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

24 lis 2008, 17:48

no a ja jem buleczki zeby miec synka hihihui :-)

zaraz wychodze do domku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-24, 16:50 ]
juz tylko wejde na forum

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

24 lis 2008, 17:53

Ja jem wszystko ostatnio i wcale już nie ma ochoty na ostre jak kiedyś więc nie wiem - może będzie córcia :) - ivi - to leć do domciu i sie pilnuj żeby już do szpitala nie wracać . A powiedz mi gdzie ty dokladnie mieszkasz bo mija siostra w NY w Bradley Beach a jeszze mam teścia w USA w Trenton, ale nie mamy z nim kontaktu :)

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

24 lis 2008, 17:55

http://www.babyboom.pl/forum/staramy-si ... ex718.html

ta ekspertka to Anka34 i wczoraj Beata2710 pisze dziewczyna ze nie jest latwo zajsc w ciaze, ona sie stara juz 2 lata. I sie kocha 3 dni przed owulacja a potem poprawia w owulacje i nie ma drugiego dziecka a ta Anka34 wcale tego nie rozumie jak mozna sie kochac i nie byc w ciazy- jakas nienormalna fanatyczka, przepraszam ale szlag mnie trafia.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość