Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

27 lis 2008, 18:14

karola, a nie wiesz przypadkiem jak to jest z becikowym w hiszpanii??? :ico_haha_01: :ico_oczko:
A co? Dowiedzieć się dla Ciebie...? Żaden problem :-D

[ Dodano: 2008-11-27, 17:16 ]
Osita, znowu się Carmen w błocku wykąpała...? :ico_zly:
Chyba by mnie coś trafiło... :ico_zly:

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

27 lis 2008, 18:44

hej dziewczyny:)

Ja dzis bylam kupic wozek i fotelik do samochodu-tak wiec zadowolona jestem:).Juz chyba wszystko mam dla bobaska :-)
Ania-ja mam taki laktator z poprzedniej ciazy,tak wiec jeden wydatek mniej:
http://www.allegro.pl/item488157193_lak ... estaw.html
Mam tez taki podgrzewacz,ale to tez z poprzedniej ciazy
http://www.allegro.pl/item482908710_pod ... 75_zl.html

Osita-no nie chcialabym urodzic szybciej niz Ty:)

Tosia ja np zalatwilam sobie przed porodem jeszcze z urzedu skarb zaswiadczenie o dochodach z 2007r,zebym po porodzie nie musiala tam isc bo jak bede skladac papiery do opieki o becikowe i rodzinne to juz bede to miala:),zadzwonilam tez do poloznej zeby zorientowac sie jak i kiedy z nią sie umowic:)

A dzis jest meczyk i ten moj piekny taki milutki byl od samego rana...a wiem dlaczego zebym mu pozwolila isc do pubu na mecz-cwanizna jedna :-D

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

27 lis 2008, 19:05

hej hej Grudnióweczki :-)

ja już gotowa - spakowałam się dziś, po wielu dniach jęków i brzęczeń własnego Chłopa i delikatnych sugestii mamusi...
zakupki zrobione, wszystko, co najważniejsze to już mamy...

a u mnie coraz gorsze noce, coraz więcej bóli, niewygody itd... no i zbliża się ten "krytyczny" 35 tydzień, którego tak sie boję, że chyba cały przeleżę...

pozdrawiam Was serdecznie :-)

PS. ja ma laktator ręczny Aventa, kupiłam w kosmicznym zestawie z butelkami, smoczkami, także zamknęłam za jednym zamachem temat butelkowo-smoczkowy :-)
oo, taki: http://www.kiddies-kingdom.com/Products ... =729&pID=0 tylko był tańszy o trochę, bo go dorwałam w promocji :-)

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

27 lis 2008, 19:06

Dzieki dziewczynki za opinie na temta laktatorów i całej reszty. Dobrze się tak rozeznać.
Karolinka, skąd Ty to wszystko wiesz?? :ico_szoking: Nie miałam zielonego pojęcia o takim podwójnym becikowym.
Osita, wyobrażam sobie pranie ciuszków Carmen, juz kiedys nam tu pokazałas jej dzieło...fakt, wrzucenie takich ubrań z innym praniem odniosłoby odwrotny skutek.
W poprzedniej pracy mój mąż wracał do domu czarny jak diabeł, ubrania w smarze i brudzie...nasza pralka tego nie zniosła. Uprać uprała ale osad ze smaru obmulił cały bęben i wszystkie te odpływy i dopływy. Trzeba było wstawić jedno pranie takie przeczyszczajace. Dobrze, że u drugiej babci na strychu uchowała się stara frania, tam tez prane były te straszne ubrania :ico_olaboga: :ico_olaboga: .

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

27 lis 2008, 19:16

magda, ja tez mam wiekszosc "sprzetow" po malej :ico_oczko:
Mam tez taki podgrzewacz
a ja nadal nie wiem, po jakie to licho potrzebne :ico_noniewiem: zeby podgrzac, to trwa i trwa... zazwyczaj mleko nie jest w temp pokojowej, tylko w lodowce (jesli odciagniete) a jesli jest sztuczne, to i tak wode trzeba podgrzac zeby mleko rozrobic... no chyba ze dziecko jest jak zegarek i je o konkretnych porach ale ja tego nie doswiadczylam. a zeby podgrzac sloiczki z jedzeniem... koszmar. moja kumpela miala toto i jak bylismy z 7miomiesieczna mala w pl to tak nam sloiczek podgrzewala... carmen malo co z siebie nie wyszla taka glodna byla a ja po 5 min stwierdzilam, ze zje taki jaki jest, nie bede czekac na "odpowiednia" temperature :ico_puknij: w mikrofali mialam tak wycwiczone podgrzewanie, ze wiedzialam na kazda miare do ilu liczyc i bylo ok :ico_oczko:
Dowiedzieć się dla Ciebie...?
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: nie, dzieki, tak tylko pytalam :ico_haha_01: :ico_oczko: ale wierz mi, bylby problem bo nawet hiszpanie sie gubia w ich wlasnym ustawodastwie :ico_oczko: tutaj jest tak, ze sa 3 systemy ze tak powiem: panstwo, region i miasto. panstwo ma czesc urzedow, region kolejne (autonomiczne) i miasto jeszcze inne (tez autonomiczne). tak wiec np inna kasa jest w madrycie, inna w barcelonie a inna u nas :ico_oczko: zreszta, co ja mowie: malaga i sewilla (obie w andaluzji) maja rozne "dodatki" :ico_oczko:
a ze ja zyla jestem, to jak narazie wszystko mam obstukane :-D ale i tak nie ma tego duzo, niestety :ico_placzek: kryzys, mili panstwo mamy :ico_placzek: na oswietlenie bozonarodzeniowe pojdzie kilka(nascie - dziesiat) ladnych tysiecy, ale na pomoc spoleczna - ciach ciach!!! :ico_placzek:

jedyna zaleta, ze tutaj system jest scentralizowany, to jest - wielki brat czuwa. nie trzeba dlatego w wiekszosci przypadkow zadnych papierkow, wystarczy tylko zlozyc wniosek i tyle :ico_oczko: jedyne co potrzebuja to ewentualnie swiadectwo narodzin i meldunek nowego obywatela, no i ze matka to ja - czyli moj dowod osobisty. reszte sobie sami drukuja i z glowy :ico_sorki: a jesli chodzi o dochody, to wystarczy ostatnie zeznanie podatkowe pokazac i z lepka, zreszta, sami tez pobieraja te dokumenty z US, ale jesli chcesz szybciej, to pokazujesz, oni sobie cos tam kseruja i od daty zlozenia wniosku liczy sie kaska, co przewaznie oznacza zwiekszone wplywy na koncie na koniec mca :ico_brawa_01:
ogolnie - becikowe to 2500€, i to tyle. dodatek macierzynski - bagatela!!! 16€/mac :ico_olaboga: i to jesli nie przekroczysz dochodow jakistam!!! jesli jestes matka pracujaca, do ukonczenia przez dziecko 3lat mozesz dostac od US 100€ /mac. urlop macierzynski 16 tyg za kazde dziecko... i tyle. A! w Maladze miasto nie daje kasy ale masz znizke na podatek mieszkaniowy o 50% :ico_noniewiem: a sa takie miasta, ktore daja i po 1000€ :ico_placzek:
ide prasowac, zimno mi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

27 lis 2008, 19:24

Ania jak chcesz to moge Ci napisac jakie papiery sa wymagane do rodzinnego o tego becikowego bo dzwonilam i pytalam sie

Osita-ja nawet nie kupilabym w najblizszym czasie tego podgrzewacza a tamten mam bo dostalam:)Moze sie przyda:)

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

27 lis 2008, 19:36

Aniu, siedzę w tym, bo mnie czasem koleżanka z piątką :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: dzieci odwiedza, prosząc o pomoc w znalezieniu tego i owego... Net, kilka telefonów i się wie :-D
Jest jeszcze becikowe samorządowe, ale nie wiem o nim nic poza tym, że gdzieś tam jest, nie wszędzie, tak jak u Osity... Musiałabyś się w gminie dowiedzieć, czy coś takiego w ogóle mają... A jeśli mają, to składaj wniosek, bo pieniądze na ulicy nie leżą... Państwo nas okrada, to niech chociaż w takiej formie część odda...
Masa matek rezygnuje z podobnych świadczeń ze względu na multum formalności... ale jak która uparta, to walczyć, bo się należy!

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

27 lis 2008, 19:37

Ania jak chcesz to moge Ci napisac jakie papiery sa wymagane do rodzinnego o tego becikowego bo dzwonilam i pytalam sie
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: byłabym niezmiernie wdzięczna :ico_sorki:
w mikrofali mialam tak wycwiczone podgrzewanie
słyszałam, że mleka nie wolno dla dzieci podgrzewać w mikrofalówce bo zmienia się struktra niektórch aminokwasów w białkach mleka, ale zupki to z powodzeniem mozna.
ide prasowac, zimno mi
ja tez miałam prasować ale wysprzatałam łazienke i chyba sobie daruję na dzisiaj

[ Dodano: 2008-11-27, 18:39 ]
to walczyć, bo się należy!
będę walczyć! :-D :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

27 lis 2008, 19:40

Do becikowego, ogólnokrajowego, oprócz wniosku potrzebny jest akt urodzenia dziecka... do dodatkowego, ze względu na niskie dochody dodatkowo zaświadczenie ze Skarbówki o wysokości osiągniętych dochodów... Do rodzinnego, jeśli załatwia się to pierwszy raz, nr konta, zaświadczenie ze skarbówki, takie jak powyżej, akt urodzenia dziecka... Ksero dowodu osobistego osoby ubiegającej się, czytaj latającej...

[ Dodano: 2008-11-27, 18:47 ]
no i zbliża się ten "krytyczny" 35 tydzień, którego tak sie boję, że chyba cały przeleżę...
Pomożemy :-D

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

27 lis 2008, 19:53

Karolciu jeszcze do tego wszystkiego co podalas potrzebne jest ksero dowodow osobistych :-D
Jak dzwonilam :-D o to wszystko pytac to te kobitki teraz tak wycwaniły sie i mowia ze jak ma pani dostep do internetu to prosze sobie sprawdzic na internecie

Ania ja sobie wzięłam juz ze skarbowki wniosek do wypisania zeby wydali mi te zaswiadczenie o zarobkach,bo na to trzeba chyba 2 tyg czekac

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość