Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

06 gru 2008, 22:18

:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: chwilę mnie nie ma a tu proszę :ico_szoking: :ico_szoking: nasza Kasia urodziła :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


Wielkie gratulacje KAsiu nam też się marzy tak szybki poród :-D

Ja dziś nieprzytomna łażę :ico_placzek: brzuch mnie boli co jakiś czas i nie wiem czy to skurcze przepowiadające czy coś się dzieje :ico_olaboga: no nic zobaczymy. W poniedziałek do szpitala. Może wrócę już z maleństwem :ico_oczko: fajnie by było, nie musiałabym drugi raz się kłaść

ananke ja też nagotowałam bigosu bo później nie pojem. A nie umyłam kapusty i wyszedł bardzo kwaśny no ale o to chodziło :ico_oczko:

Jutro dopakuję torbę i będę już gotowa. Ciszki poprasowane, łóżeczko wysyła dopiero w poniedziałek ale jakby co to zdąży dojechać. Właśnie dzwoniła koleżanka z Niemiec że paczka będzie poniedziałek, wtorek więc też się cieszę bardzo.

Karolcia fajnie że mamy już nowy wątek :ico_brawa_01: coraz więcej nas tam będzie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

06 gru 2008, 22:29

Kasiu ogromne gratulacje :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
Zazdroszczę szybkiego porodu :ico_oczko: ja niestety rodziłam 11 godzin ale całe szczęście mam juz to za sobą :ico_sorki:

Dziewczyny jak u was z karmieniem????? Ja po ma lu tracę cierpliwość :ico_placzek: Mój Filipek nie lubi mojej lewej piersi, ssał by tylko prawą :ico_olaboga: Staram się go przystawiać do lewej ale płacze straszliwie i się pręży, chyba nie umie jej chwycić. Już póbuje różnych pozycji ale najczęściej moje próby kończą się tak samo, wielkim płaczem :ico_placzek:
Chyba muszę więcej odpoczywać to będę miała więcej cierpliwości bo już wysiadam :ico_sorki: dziś pierwszy raz płakałam razem z Filipkiem bo już nie miałam siły :ico_sorki: Odciągam sobie laktatorem pokarm z tej piersi bo mam dużo pokarmu i inaczej rozsadziłoby mi pierś :ico_oczko:
Miała któraś z was podobny problem, albo ma?????

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

06 gru 2008, 22:33

Motylek ja Ci niestety nie pomoge bo nie mialam takiego problemu...Powiem Ci ze synus podobny do Ciebie :-)

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 gru 2008, 22:51

MELDUJE SIE 2w1 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
i .. :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Kasia, G R A T U L A C J E !!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

aniafs pisze:A 8-go Osita :ico_brawa_01:

:ico_haha_01: to jest data typowana przez J. :ico_oczko: 8 to swieto Matki Boskiej Niepokalanego Poczecia :-D swieto narodowe tutaj, a ze on rabniety na punkcie maryjnym (wiecie, tak wsrod ludzi bo ani do kosciola nie chodzi ani w domu sie nie modli ale madrzy sie jak tylko moze przed innymi naiwnymi :ico_oczko: ). a ja wam mowie ze 12 mi sie podoba :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i jestem praktycznie przekonana ze bedzie cc, bo jesli maly dotychczas sie nie urodzil "naturalnie", to ciezko bedzie (mam zerowe rozwarcie i szyjke jak na ten etap dluga i twarda - to samo co z mala... :ico_noniewiem: )

Karola, od dzis MATULU NASZA :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: pieknie zrobilas nasza pierwsza stronke :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: i te fotki dzieciaczkow... normalnie bajka :ico_brawa_01: obok daty bedzie mozna pozniej podac wzrost, wage, punkciory i godzine narodzin :-D bedzie na pamiatke :ico_brawa_01:

wiecie, mialam isc spac ale tak jakos przesadnie weszlam... zeby sprawdzic... i kurka malo sie nie poryczalam :-D Piotrus Mikolajem naszym forumowym bedzie, hiihihiii :ico_haha_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

jejku, godzina zero coraz blizej... jak narazie jestem pierwsza przeterminowana z tych piszacych, bo masz racje ania, ze i orzeszkowa i justyneczke wykasowalam. od dawna nie pisza... popisaly przez chwilke i uciekly :ico_placzek: zreszta, bylo nas o wiele wiecej... a siasia zaglada??? tez chyba juz nie.. :ico_placzek: no ale i tak nas sporo jest, a jak wesolo nam razem :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i chlopakow tyle... nic dziwnego - startuja w castingach do zlobka jako dzieciatko jezus no i musza miec ten jeden, podstawowy atut wiec po prostu nam go dano. a dziewczynki... bo skromne byly i stwierdzily ze i tak duzo chlopa w grupie i one beda nas swoja uroda olsniewac po prostu :-D

a tak w ogole to nie tylko @ ale i burak nieziemski jestem :ico_wstydzioch:
Motylku, ale Filipek sliczny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wyglada na starszego niz te 4 dni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: piekne fotki, mam nadzieje ze cycusie sie szybko wykuruja no i w ogole ze zarowno ty, jak i kasia szybko przyzwyczaicie dzieciaczki do kulturalnego ssania i spania w nocy :-D no a reszta (wszystkie zreszta) ... ze od samego poczatku bedziemy mialy spiace noca dzieciaki ssace co 3 godz kulturnie jak w zegarku! a! i ze beda lubily sie kapac, przebierac, spac, spacerowac i NIE beda lubily plakac, jeczec, kolkowac, chorowac.... :ico_oczko: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-12-06, 21:54 ]
Motylek22, a probowalas dawac mu cycusia na lezaco??? mojej malej tak bylo najwygodniej i mimo ze najbardziej lubila prawego cycusia, to na lezaco ssala oba rownie sprawnie :ico_brawa_01: no i mowia, zeby dawac dziecku "spod pachy" te piers, ktorej nie chca ssac, wtedy maja te sama pozycje do tego ulubionego i do tego mniej fajnego :ico_oczko: oby szybko mu przeszedl ten "foch" i zaczal rownie chetnie oba cycusie ciagac z korzyscia dla obojga :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

06 gru 2008, 23:05

:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Kasia, ale sprinterka z Ciebie, moje gratulacje. Nie możemy się z mężem nadziwić, jeszcze przed kolacją mu mówiłam, że jedziesz rodzić a po kolacji tu zajrzałam i już po porodzie.
Dużo zdróweczka dla całej rodzinki.
Motylku, ja Ci też nie pomogę. Skoro wypróbowałaś juz wszystkie pozycje, to nie mam pojęcia co może pomóc. Czasami jak pierś jest przepełniona, to trzeba troszkę laktatorem odciagnąc, wtedy malcowi bedzie łatwiej ją chwycić :ico_noniewiem: .
Wiem, że na nic tu pocieszenia się zdadzą, ale spróbuj się nie denerwowac i nie płacz, Filipek odczuwa Twój niepokój i stres. Karmienie to wieeelka sztuka, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

06 gru 2008, 23:14

Osita-popieram w tym wszystkim co napisalas :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

07 gru 2008, 00:15

jeju jestem strasznie w tyle zaraz musze was doczytac bynajmniej ostatnie 3 strony bo cos mi sie wydaje ze jakies gratulacje byly .....a tak wogole czy wszyscy dostali prezenty od mikolaja??? nieee? a to pewnie dlatego ze pomocnik mikolaja caly dzien leniuchuje :-D Obrazek

[ Dodano: 2008-12-07, 00:25 ]
motylek ja tez trace cierpliwosc :ico_placzek: moja mala ssie zle tz zle lapie przez co mam straszne ranki a wszczegolnosci na lewej..ale no robie tak i tak no nie chce chwycic inaczej i kropka to to pikus do bolu sie przyzwyczajam i stosuje masc na cycusie ale dzis wogole sie nie wyspalam mam podobny problem z lewej je ladnie tz poje sobie i spi jako tako ale z prawej ssie i ssie czasem dwie godz denerwuje sie przy tym i prezy ale chce ssac i koniec ja cierpie ona cierpi zmiana pozycji nic nie daje i guzik i co najlepsze ze pokarmu full jakosc super cyc sie prosi o wydojenie a ona possie dwie godzinki cyc dalej pelny a ona glodna i tez musze pozniej uzyc laktatora bo zamiast cyca mam wielki kamien a ile przy tym bolu :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-12-07, 00:41 ]
no to niezle nam sie zaczelo w sumie od poczatku do konca co prawda nie terminowo ale ladnie a nawet bardzo .....Najserdeczniejsze gratulacje dla tych co dolaczyly do grona mam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

07 gru 2008, 00:43

osita pisze:obok daty bedzie mozna pozniej podac wzrost, wage, punkciory i godzine narodzin :-D bedzie na pamiatke :ico_brawa_01:

Też o tym pomyślałam, ale brakuje mi kilku danych...
Wobec powyższego ukłon w stronę szczęśliwych mamusiek... Podajcie wagę, wzrost, punkciki i godzinkę... :ico_sorki: :ico_haha_01:
kasiulek247 pisze:a to pewnie dlatego ze pomocnik mikolaja caly dzien leniuchuje :-D

Pomocnik Mikołaja dopiero co się urodził, dlatego tak się ociąga... :-D Ja na prezencik poczekam, aż mężuś wróci, co się na święta dopiero zapowiada... A co tam, będę miała dwa prezenciory :-D Jakie...? Któż tam mego ukochanego wie...? To taki wariat, że nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać... :-D
Motylku, Osita już w zasadzie wszystko o karmieniu napisałą... Tobie tylko cierpliwości i spokoju potrzeba... Nie rezygnuj z przystawiania do tej odtrącanej piersi, bo się mały całkiem na nią zatnie... Jeszcze nie jedną łzęwylejesz, ale trening czyni mistrza...

[ Dodano: 2008-12-07, 00:09 ]
Evik.kp pisze:Może wrócę już z maleństwem :ico_oczko: fajnie by było, nie musiałabym drugi raz się kłaść

Tak o tym myślałam, Evik i nie byłoby to najgorsze rozwiązanie w Twoim przypadku... Pamiętaj, daj znać, co się dzieje, jak jużbęziesz wolna od badań i pielgrzymek lekarzy... :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-12-07, 00:13 ]
No dobra, dość siedzenia... Kładę się z wielką nadzieją na spanie... :ico_noniewiem:
Tak czy inaczej, trzeba już zejść do poziomu, żeby rano w pion lekko :ico_puknij:
wstać :-D
Dobranoc wszystkim... Spokojnych snów i niedzieli powitanej z uśmiechem :-D

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

07 gru 2008, 09:03

Kasiu najserdeczniejsze gratulacje tez chce taki szybki porod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

07 gru 2008, 09:12

A ja już z rana się melduję oczywiście w :ico_ciezarowka:

Co do karmienia ja nie miałam problemów. Mały ładnie ciągnął z dwóch cycuchów ale druga sprawa że miałam mało pokarmu :ico_noniewiem: . No ale w takiej sytuacji jak Motylek była moja koleżanka z sali i wyobraźcie sobie że karmiła swojego synka prawie rok i z jednej piersi tylko :ico_szoking: jeden cycuch normalny drugi wielki no ale zależało jej aby go karmić a ponieważ nic na niego nie działało karmiła jedną piersią drugą miała po pewnym czasie zasuszoną :ico_noniewiem:

No tak teraz to zaczynają się dopiero problemy :ico_olaboga: ale wszystko będzie dobrze tak jak dziewczyny piszą trzeba dużo cierpliwości.

Kurcze wczoraj miałam straszne bóle ale nocka minęła mi spokojnie i dziś na razie jest ok :ico_noniewiem: zobaczymy co będzie dalej. Jakoś mniej mnie wszystko swędzi :ico_noniewiem:

Karolina2411, oczywiście będę was informowała na bieżąco :ico_oczko:

A ja od Mikołaja dostałam prostownicę do włosów. Byłam w szoku bo dawno już nic nie dostałam :-) ale bardzo miło bo moja była pęknięta więc prezent jak najbardziej trafiony :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość