malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

09 gru 2008, 13:07

BeWu, oby nas tylko nie przeważył :-D
Ja ostatnio jeszcze wiekszego apetytu dostałam wiec nie wiem jak to bedzie za parę tygodni :ico_olaboga:

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

09 gru 2008, 13:13

cyn.inspiration, ja próbuje sie pozytywnie nastrajać i nie myśleć że muszę tylko że "dam rady"

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

09 gru 2008, 14:00

dziewczyny ja tez sie boję... bardziej niż za pierwszym razem, bo teraz już wiem co mnie czeka :ico_olaboga:
dlatego jak to tylko możliwe staram się o tym w ogóle nie myśleć, po co się stresowac za wczasu? wejdzie to wyjśc musi hehe :ico_oczko:
zresztą jak narazie Lenka odwrócona jest pośladkowo tak że nie wiadomo czy nie będzie cesarki :ico_noniewiem:

co do apetytu to strasznie dużo jem słodkości, wiem że to puste kalorie ale nie moge sie powstrzymać :ico_wstydzioch:
przy kalince było podobnie i przytyłam 21 kg :ico_olaboga: :ico_szoking:

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

09 gru 2008, 14:07

BeWu, ja słodkości a w szczegolności czekoladę to bym jadła garściami, ale próbuje z różnym skutkiem ograniczać :ico_wstydzioch: wiadomo jak mus to mus i zjeść trzeba. Aż sie boje ile to kg przybędzie już jestem 9 na plusie :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2008-12-09, 13:11 ]
BeWu pisze:Lenka odwrócona jest pośladkowo tak że nie wiadomo czy nie będzie cesarki

BeWu, ale Lenka może sie jeszcze dwa razy odwrócić, jeszcze trochę miejsca ma

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

09 gru 2008, 14:52

malgoskab pisze:BeWu, ale Lenka może sie jeszcze dwa razy odwrócić, jeszcze trochę miejsca ma

też tak myślę....ale zawsze jakaś obawa jest... :ico_noniewiem:
najbardziej się boje tego że jak się Lenka nie odwróci i zacznę rodzić przed terminem /tak jak Kali/ to każą mi sie meczyć, aż w końcu łaskawie zrobią mi tą cesarkę...
najlepiej byłoby gdyby Lenka jednak się odwróciła i urodziła normalnie...

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

09 gru 2008, 15:07

tak by było najlepiej ale trzeba czekać

[ Dodano: 2008-12-09, 14:10 ]
BeWu, a tak w ogóle to ładne imie wybraliście :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

09 gru 2008, 16:58

cyn.inspiration pisze:jedne boją się bo nie wiedzą a inne boją bo wiedzą
chyba z dwojga lepsza jest pierwsza nieświadomość :ico_oczko: Teraz głowa pęka od myślenia nad rzeczami które ci wcześniej nie przychodziły nawet do głowy. W pierwszej ciąży myślisz głównie o bólu i o tym czy dasz rade, a w kolejnej o rzeczy okołoporodowe czy wszystko będzie wporządku, jakie komplikacje moga byc itd. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-12-09, 16:00 ]
BeWu pisze:przy kalince było podobnie i przytyłam 21 kg
to tak jak ja z Madzią :-D Też jestem ciekawa teraz na jakiej wadze skończe, ale jakos zbytnio się tym nie przejmuję bo i po co.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

09 gru 2008, 21:22

cyn.inspiration, spokojnie kochana - pomyśl sobie tak - tyle kobiet urodziło więc i Ty dasz rade!!! Pomimo stresu, ciężkiego i długiego porodu wszystko było wporządku i u każej napewno też tak będzie :ico_sorki: Boli - wiadomo, ale pomimo tego że juz wiem jaki to ból - przy pierwszym porodzie nie brałam żadnego znieczulenia i teraz też nie mam zamiaru - damy rade a ból da sie wytrzymać. :ico_haha_02:
27 godzin plus skurcze wywoływane Oxytocyną juz po kilku godzinach w związku z czym większość godzin miałam silne skurcze i tak uwierz jest to do wytrzymania, a jak dostaniesz na ręce swoje maleństwo to o całym bólu zapominasz i dla tego momentu mogłabyś rodzic jeszcze raz! Głowa do góry - nie jest to tak straszne jak nasze wyobrażenia! Przepraszam że Cię wystraszyłam - po prostu pisze jak jest, ale kobieta wiele wytrzyma dla maleństwa :ico_haha_02:

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

09 gru 2008, 23:28

cześć Dziewczyny witam się z wieczorka

[ Dodano: 2008-12-09, 22:33 ]
a my dzisiaj jesteśmy po pierwszym spotkaniu na szkole rodzenia :ico_brawa_01:
Było fajnie chociaz to spotkanie było organizacyjne ale i tak ok. Grupa jest nieduża bo siedem par - sami mlodzi ludzie wiec fanie chociaż rożni ale nie bede ich oceniać po pierwszym spotkaniu - może zmienię zdanie.
Z tego co położna mówiła to plan spotkań zapowiada sie ciekawy. Począwszy od odzywiania przez poród, połóg, laktację, spotkanie z gin., panią od komórek macierzystych, oglądanie szpitala do pielęgnacji noworodka i co ważne ćwiczenia fizyczne wiec super. Zdrowego ruchu nigdy za wiele.
A poza tym dostaliśmy jakieś książeczki i ulotki do czytanie wiec bede miała zajęcie :-D

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

10 gru 2008, 12:24

kurcze a mnie jakoś nigdy nie chciało się chodzić do szkoły rodzenia... :ico_noniewiem:
teraz nie czuje potrzeby, bo mniej więcej wiem co mnie czeka hehe
a przy Kali kumpela mnie namawiała ale jakos mi się nie chciało... taki ze mnie leń... :ico_wstydzioch:
ale wierzę że to napewno fajna sprawa :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość