Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

10 gru 2008, 17:08

Hej Baboski
Dawno nie zaglądałam. Mam w domu remoncik. Niby mały, bo tylko duży pokój, ale rozpiernicz w całym mieszkaniu...
zubelek, podzielam Twoje zdanie. Ja byłam kilka miesięcy za granicą. Po hiszpańsku- ni w ząb. Ale mam jakieś podstawy angielskiego. Człowiek w krytycznej sytuacji da sobie jakoś radę.
Aginuś, dobrze, że już lepiej ze zdrówkiem.

Moje maluchy śpią. Ostatnio jest spory problem z zasypianiem u Kluska. Może przez zębole- atakują go 3 jednocześnie, może przez tą jego wysypkę, która zapewne swędzi. Zasypia dopiero na rękach, a wieczorem muszę kłaść się obok niego, a on swoją pulchniutką łapeczką musi mnie trzymać, albo przynajmniej dotykać.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

10 gru 2008, 20:01

Gabi, dziękuję Ci kochana bardzo :)
Mama_Ania, jeśli mogę Ci poradzić to kąp co wieczór w roztworze kalii.odkarza i świetnie goi i koi świąd. oj przydałoby mi się to tu irlandii,chyba poproszę tatę to mi przywiezie bo w piątek przylatuje,dobrze,że mi się przypomniało bo na Zuzi azs to jest super.

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

10 gru 2008, 20:44

zubelek, ależ gapa ze mnie również ....

ŻYCZYMY CI POPROSTU WSZYSTKIEGO NAJ... NAJ... NAJLEPSZEGO
:ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

10 gru 2008, 21:42

Aginka, :ico_buziaczki_big: wszystkim dziękuję :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

10 gru 2008, 22:18

I moje dzieci juz sobie spia,a ja zaraz ide pod prysznic i do lozeczka,bo ja to taki spioch jestem..lubie po prostu spac i czasami mi spanka brakuje w ciagu dnia :ico_haha_02: :ico_wstydzioch:
Jakby to powiedziec..
Ja juz bedac w Polsce przyzwyczajalam sie do tej mysli ze bede mieszkac za granica.. i na poczatku tez sie troche balam ale to moze dziwnie zabrzmi.. ja chcialam mieszkac za granica.. :ico_wstydzioch: Ja mialam prace w Polsce,pracowalam w sklepie i handel to moja pasja,potem poznalam mojego meza i wyjechalam i zyjemy razem sobie w Niemczech.
Ja tak sobie myslalam juz i ja nie wiem ale do Polski to moge jechac na urlop ale zeby tam mieszkac to NIE.. Powiedzmy tak.. Mam swoj dom,swoja rodzine w Niemczech,i tutaj czuje sie bezpieczna,mieszkam w naprawde spokojnej okolicy,to tak chocby jakas wioska :ico_haha_02: Jest tutaj tylko jeden sklep ,jeden kiosk,i piekaz-cukiernia razem polaczone. Do wiekszego sklepu musimy jechac autem,pozatym mamy niedaleko las,i naprawde jest gdzie na spacerki chodzic jest tez plac zabaw.. I ogulnie zyje sie lzej.. niemam prawie wogule problemow,tak chocby bezstresowo..
Wychowuje dzieci razem z mezem,a tesciowie mi sie raczej nie wtracaja,jak juz sie wtracaja to malo bo tez nie widzimy sie az tak czesto.. raz - dwa razy w tygodniu to maxymalnie.. Tesciowie mieszkaja blisko ale nie nachodza nas i nie sa natretni albo mi sie wydaje albo sie troche zmienili.,.. Dzisiaj tesc jechal do sklepu i zapytal sie mnie czy czasem czegos nie potrzebuje ze sklepu.. to takie mile bylo.. :-D A tesciowa ostatnio sie nawet liczy z moim zdaniem.. ma te swoje okragle urodzinki za niedlugo i juz pyta sie mnie jak ma zrobic to czy tamto.. a ja w :ico_szoking: :ico_haha_02:
No i jestem szczesliwa tak ogulnie z mojego zycia..
Za rodzinka wiadomo tesknie.. ale juz nie az tak jak kiedys..
Z moja babcia telefonujemy codziennie,z moja mama i tata kontaktu niemam.. a z moja siostra mam kontakt ale Maly.. chociaz czasem tez pogadamy sobie przez telefon.
Z tym sie tez zgodze ze czlowiek ma w sobie tyle sily ze sam nawet niewie Ile on ma jej .. i dopiero ja wykorzystuje jak musi jak go do tego cos zmusi.. to wiem z mojego malego doswiadczenia :ico_oczko: :ico_haha_01:
Ja lubie j.niemiecki,nawet mam w telewizjii moje dwa seriale na ktore patrze codziennie wieczorem i ktore mnie wciagaja i mi sie podobaja.. To tak zwana "moja godzinka " przed telewizorem :ico_oczko: :ico_haha_02:
Polskiej telewizjii mamy tylko Tvp Polonia,tvp Info i jakies tam religijne .. takze na polskie kanaly patrze malo.. :ico_wstydzioch:
Ok juz was nie zanudzam..

Zubelek i ja tez sie dolaczam do zyczen urodzinowych,wszystkiego Najjj i duzo zdrowka i szczescia i spelnienia marzen i wszystkiego dobrego :-)

[ Dodano: 2008-12-10, 21:27 ]
Mowie wam Dobranoc i uciekam pod prysznic i pozniej do lozeczka :-)
Milej nocki i do juterka papa :-)

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

10 gru 2008, 23:17

zubelek, ale Twoje dziewczynki są już duże ....

dla Gabi i Zuzi .... :ico_buziaczki_big:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

11 gru 2008, 01:33

hej dziewczynki,

ja wam powiem że dla mnioe krytyczna sytuacja to była w PL, nie mam sobie z czym tu radzić, bo jak dla mnie tu życie jest super.
Wiadomo na poczatku jest trudno, bo tęksnota, bo poszukiwania pracy, bo trzeba się zaaklimartyzować...
ale jak juz to wszystko opanujesz i rzeczywiście zauważasz plusy to życ nie umierać. ja czuje się u dobrze i do PL nawet nie śni mi się wracać.

Aginko oczywiście w ciemno nie wyjechałabym...tzn z dzieckiem na pewno nie....
My wyjechaliśmy jeszcze rpzed urodzeniem antosia, mielismy załatwione mieszkanie ale pracy nie, b szukał równo miesiąc pracy i znalazł...ufff i to od razu w zawodzie :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-12-11, 00:36 ]
Ja wiem, jak wiele sie narzeka na Polskę, jak wiele jest absurdów zycia tutaj, jak ciezko o porzadna prace i płace :ico_oczko: ale mimo to nie chciałabym stad wyjechac, dobrze mi w Polsce. Moglabym wyjechac do innego miasta, ale nie wyobrazam sobie na stałe wyjechac z kraju
Gabryniu ja tez tak mówilam, nawet kiedys dawno dawno temu kłóciłam się z moim męzem, że ja to nie wyjezdzam z Polski i koniec i że sobioe teo nie wyobrażam...a on że pozyjemy zobaczymy, wyjechałam i jest mi dobrze, ja z kolei juz nie wyobrażam sobie powrotu do Polski na stałe :-D

[ Dodano: 2008-12-11, 00:39 ]
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Zubelek wszystkiego NAJ NAJ NAJLEPSZEGO!!

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

11 gru 2008, 19:12

jeszcze raz bardzo wam dziekuje za życzenia.

zgadzam sie z Magdalena_82, że życie tu jest bez porównania i z Kristi, bo mi też tu dobrze jeśli chodzi o byt,sielanke itd.Ja też nie chciałabym na razie wracać do polski,zwłaszcza jak zobaczyłam jak można żyć,choć nie jestem gdzieś na wyższej półce ale po prostu jest łatwiej i mniej kłopotów i zmartwień.no ale moj M ma troche inne zdanie i chyba dla tego szczególnie jest mi trochę ciężej,bo mi dobrze a mu nie a ja bym chciała zebyśmy tu wszscy byli szczęśliwi.może w końcu i on się przełamie,ma takie kryzysy bo po lecie jak odwiedził pl to już tam nie chciał wracać zobaczył jak nasze miasto się sypie i cieszył się że tu jesteśmy ale teraz znowu tęskni.muszę go na parę dni wysłać do polski i jeszcze tak nie dać za dużo kasy :ico_haha_01: i niech zobaczy jak jest i uświadomi sobie że nam i dzieciom przede wszystkim jest tu dużo lepiej.Ale myślę też że tu dużo chodzi o kulturę i tradycje niestety te tu są inne i mniej jakoś tak duchowe...
no to teraz ja pomarudziłam :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

12 gru 2008, 13:33

zubelek, spóźnione życzonka, ale bardzo serdeczne...

Ja czasem marzę o wyjeździe do innego miasta, o wyjeździe za granicę nie myślałam...
Dopiero dziś "dokopałam się" do kompa. Mam już dość bardaku w całym domu, ale może uda się dziś zakończyć układanie paneli i listwowanie. Zaraz wrzucę firanki do pralki.
Maluchy zdrowe, tylko ta wysypka Kluska niepokoi mnie coraz bardziej (zubelku- kupię tą kalię). Nawilżam, natłuszczam i nic :ico_olaboga: .
A przez ten remoncik przegapiłam wizytę u neonatologa z Patrykiem. Mieliśmy umówioną na 8 grudnia, a dopiero wczoraj przypomniało mi się, że na początku grudnia jest. Zobaczyłam do jego kąsiążeczki zdr. i okazało się, że już była :ico_zly: .

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

12 gru 2008, 15:51

Witam dziewczyny

U nas wszystko dobrze, jestesmy zdrowi :-D tylko przedwczoraj przeżyłam chwile grozy we własnym domu. Przyjechała do mnie na kawę przyjaciółka ze swoim 1,5 rocznym synkiem i ten mały urwis obalił na siebie komode z telewizorem, na szczęście komoda oparła sie o róg łózka i go nie przygniotła ale oberwał szufladą i ma złamaną rączke :ico_olaboga: .Do dzisiaj się zastanawiam jak on przeszedł z Kacpra pokoju do sypialni :ico_olaboga: bo cąły czas ich obserwowałyśmy.

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości