Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

12 gru 2008, 16:05

Cholercia napisałam się i moje zdolne dziecie skasowało mi pościka.

Wybaczcie że tak się wpraszam, ale kuknęłam że piszecie o fotelikach.
Więc my kupiliśmy niedrogi baby design dumbo i ładnie wygląda ładnie wykonany
http://www.allegro.pl/item496279181_fot ... _2008.html
Stwierdziliśmy, że i tak będziemy zmieniać to po co jakiś z górnej półki kupować. Chyba, że ktos kupuje taki że można później dzieciątko normalnie posadzić to wtedy można więcej zainwestować bo na dłużej. Np.http://www.allegro.pl/item500921938_new ... rycie.html na cene nie patrzcie to tylko dla przykładu.

Co do smoczków to ja kupiłam przed porodem aventu silikonowy ale u nas sie nie przydał. Eliza od poczatku na dydusiu i nawet na butle dopiero od 3mca dała sie namówić.

A co do problemów z piersiami przy karmieniu nigdy nie miałam :ico_wstydzioch:
Bo ja to od 24tyg miałam już siare i musiałam sobie ulżyć czasem i upuścić trochę i nie robiłam tego laktatorem tylko palcami, przynosiłoulge i myślę że w ten sposów troche je zahartowałam :ico_oczko: możecie spróbować nawet teraz bo jeszcze kilka dni.

Buziaki

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

12 gru 2008, 16:06

ja mam z aventu smoczek zabralam go ze soba do szpitala..tym razem sie nie przydal ale roznie bywa za pierwszym razem to byl strzal w 10 i tez mialam ten z aventu silikonowy taki z prosta koncowka nie ten wykrzywiony do gory a te zolte strasznie wygladaja jakos mnie przerazaja ale byc moze sa lepsze nie mam pojecia ....a teraz uzywam go tylko na spacerku jak mam kawalek do domu a mala zaczyna sie wiercic wiec zatykam dziubek i jakos docieramy do domku.....ciekawe jak czuje sie nasza Madzia i Laurka...ale tu juz spokojnie sie robi a pozniej bedziemy gadac o kupkach kolkach pieluszkach dosc tej beztroskoci..bycia :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

12 gru 2008, 16:15

ja używam smoczka silikonowego ale NUK wykrzywiony do góry co do cycków tym tazem cierpiałam całe dwa miesiące, już załamywałam ręce, karmienie to była mordęga, poprzednie dwa razy to tylko po tygodniu cierpienia było i sie zahartowaly sutki a tym razem strasznie było, moja Tośka butle zaakceptowała po 6 mies dopiero i też były walki :/

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 gru 2008, 16:24

co do smoczków to ja prosiłam mamę, żeby mi z Polski Canpola silikonowego o kształcie anatomicznym przywiozła :-)
a fotelik mam graco, był w komplecie z wózkiem i bazą do auta


wróciłam juz z koncertu i nawet jeszcze byliśmy na zakupach... heh... juz resztkami sił dreptałam do auta :ico_olaboga:
teraz czekamy na Młodego, aż wróci ze szkoły i po obiadku panowie moi biorą się za składanie kołyski :ico_sorki:

a jak tam u Was dzionek leci??

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

12 gru 2008, 16:49

Wybaczcie że tez się wtrącę odnośnie fotelików :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Maksi Cosi to foteliki które najlepiej wypadają w crash testach i owszem nie trzeba kupowac najdroższego bo nie o to w tym chodzi, ale taki żeby naprawde miał dobre wyniki. Z pozoru wydaje się że to tylko plastik i czym one się mogą różnić, ale wieżcie mi że one przechodzą atesty i jest ogromna różnica między fotelikami. Wiadomo że wypadku się nie przewidzi, ale dla swojego spokoju warto mieć pewność że zrobiło się wszystko co najlepsze by dziecku zapewnić bezpieczeństwo. Tanie foteliki łamią się przy niewielkiej stłuczce, a te porządne z atestem naprawde się sprawdzają co potwierdzali klienci sklepu z akcesoriami dla dziecka w którym kiedyś pracował mój mąż. Cytuję wypowiedź jednego klienta "moje dziecko nawet się nie obudziło przy dachowaniu!" a mowa była właśnie o foteliku MaksiCosi. Moim zdaniem warto wydać więcej na bezpieczeństwo dziecka. Co do montażu fotelika do wózka to przydaje się to jak jeździmy samochodem i jedziemy np. na zakupy, ale na codzien wozić tak dziecko nie polecam - męczące na dłuższą metę dla dziecka a w gondolce się może spokojnie wyciągnąć. Ja osobiście nie mam samochodu, ale raz na jakiś czas (czasem kilka miesięcy) zdarza nam się jeździć ze znajomymi gdzieś (nawet blisko) i w związku nawet z tym mamy kupiony porządny fotelik dla Madzi. Bez fotelika nie przejechałabym z dzieckiem nawet na drugą strone ulicy!.

Co do smoczków to tylko tyle - WARTO mieć ze sobą już w szpitalu :ico_oczko:

Jeszcze raz wybaczcie że wam się wtrącam w wątek :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

12 gru 2008, 18:23

Ania_R pisze:Jeszcze raz wybaczcie że wam się wtrącam w wątek

Aniu, i reszta kobietek z innych wątków, jak to się mówi "dobre rady zawsze w cenie" więc wpadajcie jak najczęściej, dobrze jest poczytać opinii kilku mam.
Ja mam butle Aventa, bo mimo wszystko spokałam się z większością pozytywnych opinii na ich temat, stąd mój wybór. Zobaczymy jak sprawdzą się w praktyce... :ico_noniewiem:
Fotelik mam Maxi Cossi, ale jakiś starszy model.
No i jeszcze zostaje mi zakup smoczka.

[ Dodano: 2008-12-12, 17:32 ]
Kurde, coś mnie od rana swędzi i piecze tam gdzie nie powinno :ico_wstydzioch: :ico_zly: wysłałam męża po tantu rosa, bo nie chciałam zaczynać tych co mam już gotowe w torbie do szpitala, mam nadzieję, że ulży :ico_sorki: :ico_sorki:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

12 gru 2008, 18:40

dziewczyny ja tez przepraszm że się wtrące
co do smoczków to też NUK polecam,chociaż moje dziecko nie chciało żadnego,ale po jakimś czasie do NUK 'a się przekonała,Aventu nie chciała.a w szpitalu nie "pozwalano"mieć ani smoczków ani butelek,dzieci z cc karmiono kieliszkiem.
Hania też na piersi była(tzn jest nadal;))i na popęknae brodawki polecam w 10000% PURELAN!!REWELACJA,100% lanoliny więc nie trzeba myc przed karmieniem,a ja jest bardzo źle to kupcie sobie te nakłądki silikonowe aventu,mi przyniosły ulgę bo miałam sutki w strasznym stanie bo źle przystawiałam.
co do Butelek to Hania po 8 miesiącach przekonała się musem do Tomme Tippe ,potem już z każdej piła.
Ania R maxi cosi nie wypadają wcale najlepiej w testach,masz dane sprzed kilku lat,są z wieloma fotelikami na 3,jedynie foteliki które mają to mocowanie do podłogi ISOFIXEM są stopień wyżej
my teraz Hani kupowalismy maxi cosi priori xp,jest rewelacyjny,polecam,nic go nie ruszy,ale od 13kg jest...
są jeszcze foteliki z jakiekiś super firmy która robi fotele kubełkowe na rajdy..podobno reweacja,ale nie znam więcej info

[ Dodano: 2008-12-12, 17:48 ]
jeszcze odnosnie fotelika,przy zakupie warto przymierzyć do auta,bo rózne sa siedzenia.między np priori a priori xp teoretycznie żadna róznica,ale jak mąż przymierzył oba to niebo a ziemia...w cenie też róznica,ale wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze.
my pierwszy dla Hani mieliśmy impast-beznadzieja....teraz kupimy jakiś inny,bo ja wolałąm ja wozić w gondoli przez 2 miesiące niż w foteliku..

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

12 gru 2008, 18:57

Dziewczyny, słyszałyście może o muszlach laktacyjnych?? Używała ich mama mojej chrzesniaczki, miała bardzo poranione brodawki. Bardzo ładnie i szybko jej się w tych muszlach wygoiły.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

12 gru 2008, 19:03

Dziewczyny z innych watków- zapraszamy do nas częściej.
No a my znów bez zakupów wróciliśmy do domu. Oglądaliśmy foteliki najróżniejsze i chyba zdecydujemy sie na taki z bazą. M. chce do tego żeby miał właśnie taką stópkę do oparcia o podłogę. Co do wożenia w gondoli moja niestety nie posiada specjalnych pasów do zapięcia dzidzi bo chyba musi takie mieć, prawda?
Co do butelek mam z Tomme Tipppe i Dr Brownsa czy dzidzia zaakceptuje zobaczymy ale mam nadzieje że dam radę karmić piersią więc nie będa niezbędne.

[ Dodano: 2008-12-12, 18:06 ]
Co do muszli- jedna z koleżanek też bardzo je sobie chwaliła, ale znów inna kupiła i wcale ich nie używała bo coś tam jej nie pasowało. Więc to tez pewnie indywidualna sprawa.

[ Dodano: 2008-12-12, 18:08 ]
Każda pewnie będzie musiała wypracować sobie swój indywidualny sposób na cycuchy, jednej pomoże maść, drugiej muszle a trzeciej kapuściane liście i nieważne co , ważne by przyniosło skutek i ulgę. Ja póki co spisuje sobie nazwy maści które podajecie, bo może się przydadzą, oprócz tego hartuje cycuchy pocierając je gąbką podczas kąpieli. Swoją droga ciekawe czy to coś da? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

12 gru 2008, 19:22

tosia pisze:Dziewczyny z innych watków- zapraszamy do nas częściej.

No to jestem :-D Co do fotelika my mamy Bebe Confort Elios - kupilam uzywany bo w zasadzie jezdzimy bardzo sporadycznie gdyz nie mamy swojego samochodu Jestem zadowolona z tego fotelika, ale nie wiem ile kosztuje nowy.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość