Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

19 gru 2008, 11:48

Noemi, my juz w zeszłym miesiącu kupiliśmy wózeczek :-D
Ma wszystko: gondolkę, spacerówkę, fotelik samochodowy, torbę, śpiworek i inne dodatki (moskitierę, folie przeciwdeszczową, pompkę do kół, kocyk polarowy i nie pamiętam co jeszcze). Wygląda tak:
http://www.allegro.pl/item491773495_woz ... _w_wa.html
tyle że kupowaliśmy w sklepie a nie na Allegro. Nasz kolor to sail (ten niebieski).

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

19 gru 2008, 12:13

Ania_R ale bryka ulala....

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

19 gru 2008, 18:00

Ania_R, fajny wózek

BeWu, a lista sie przyda

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

19 gru 2008, 18:09

Witam:)

Chwale się że będziemy mieli drugiego synia :-) ale szczerze Wam powiem że w pierwszym momencie byłam zawiedziona bo liczyłam pocichutku na córunie, ale co tam najważniejsze zeby był zdrowy! a i mniejszy wydatek będzie bo ciuszki po synku i zabawki mamy. a jak jest 90% że będzie chory na to co Nasz synek to lepiej że chłopak :-) Waży 1125 i lezy główka w dół :ico_brawa_01: czyli jak narazie się obrócił bo cały czas stał :-D



Acha i co kto woli:)

Wyprawka dla maluszka

UBRANKA
- śpioszki 4–7 szt.
- body z krótkim rękawem 7–10 szt.
- body z długim rękawem 7–10 szt.
- kaftaniki 3–6 szt.
- pajacyki 5 szt.
- sweterki, polar 1–3 szt.
- czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana)
- skarpetki 5 par
- cienkie rękawiczki 2 pary
- śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące)

HIGIENA
- mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem)
- krem przeciw odparzeniom
- oliwka
- chusteczki pielęgnacyjne
- paczka pieluch New born
- szczoteczka do włosów
- gumowa gruszka lub aspirator do noska
- małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
- patyczki higieniczne
- wyjałowione gaziki oraz waciki
- pieluchy tetrowe 10 szt.
- ręczniki kąpielowe 2 szt.
- termometr do mierzenia temperatury wody
- wanienka
- przewijak
- proszek do prania niemowlęcych ubranek
- spirytus do przemywania pępka
- sól fizjologiczna

SEN
- łóżeczko
- materacyk
- ceratka pod prześcieradło
- pościel 2 komplety
- kołderka
- cienki kocyk 2 szt.
- grubszy kocyk
- rożek 2 szt.

SPACER
- wózek
- śpiwór do wózka
- torba na akcesoria małego podróżnika
- osłona przeciwdeszczowa
- fotelik do przewożenia malucha autem

ŻYWIENIE
Do karmienia piersią:
- wkładki ochronne do biustonosza
- laktator
Do karmienia butelką:
- butelka 125 ml 3 szt.
- butelka 250 ml 3 szt.
- smoczki pasujące do butelek
- szczoteczka do mycia
- podgrzewacz do butelek
- termoopakowanie do butelek


lub

Pierwsze ubranka
• body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem).
• kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 4 do 6 sztuk
• śpioszki - 3 sztuki
• czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza
• pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować.
• cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki
• skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek.
• sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 2 sztuki
• ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą, albo cienki kombinezon bawełniany dla "letnich" maluchów
Do zimowych spacerów potrzebować będziemy także: rękawiczek; ciepłego śpiworka; ciepłej czapki. Do letnich spacerów natomiast potrzebna jest cienka czapka z daszkiem.
Pamiętaj, że najmniejszym możliwym rozmiarem dostępnym na rynku jest rozmiar 56. Nie kupuj jednak zbyt wielu małych rzeczy, bo dziecko szybko wyrośnie i nie zdąży zużyć wszystkich "kreacji".
Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte, z niewielką najwyżej domieszką elastiku. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować.

Rzeczy do spania, spacerów i werandowania dziecka
• kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy
• poszewki na kocyki - 2- 3 sztuki
• prześcieradełka -do wózka i łóżeczka (np. praktyczne frotte z gumkami) - 2-3 sztuki
• śpiwór ciepły do wózka na zimę
• ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki
• pieluszki bawełniane - praktyczne do używania jako prześcieradełko, do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpieli.
• pieluchy tetrowe - ich liczba zależna jest od tego, jaki sposób pieluchowania dziecka wybierasz. Jeżeli używać będziesz pieluch tetrowych, potrzebujesz ich ok. 60 sztuk (zakłada się je bowiem podwójnie). 30 kompletów daje Ci taki komfort, że nie musisz prać ich częściej niż raz na dwa dni. Jeżeli będziesz używać pieluszek jednorazowych, zaopatrz się w ok. 10 sztuk - będą przydatne do podłożenia jako prześcieradełko przy przewijaniu malucha lub do wycierania buzi.
Noworodek do spania nie potrzebuje poduszki ani kołdry. Płaskiej poduszki zaczynamy używać, gdy malec opanuje swobodnie umiejętność przewracania się z brzucha na plecy (ok. 5. miesiąca życia). Gdy w pomieszczeniu jest chłodno, wystarczy przykryć dziecko dodatkowym (lub cieplejszym) kocykiem. Nie ma także potrzeby różnicowania sposobu ubierania w ciągu dnia i w nocy.

Kosmetyki i przybory toaletowe
Kosmetyki powinny być przede wszystkim jak najprostsze i w małej ilości. Nowości wprowadzaj ostrożnie, żeby móc zaobserwować ewentualną reakcję alergiczną. Wybieraj kosmetyki bez dodatków zapachowych i barwników. Zaopatrz się w:
• nie perfumowane mydełko dla niemowląt Najlepiej żeby pH wynosiło ok.5,5. Zwróć uwagę, czy posiada atest PZH.
• waciki (przydatne do przemywania oczu, okolic krocza)
• gaziki
• pałeczki do czyszczenia uszu i noska
• myjki - 2-3 sztuki
Nie używamy gąbki, ponieważ nie można jej zdezynfekować.
• miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia
• nożyczki do paznokci (z zaokrąglonymi końcami)
• środek do natłuszczania skóry dziecka - może być to oliwka do pielęgnacji niemowląt. Jeżeli dziecko ma tendencję do przesuszania się skóry, lepiej natłuszczać ją parafiną. Dobrze natłuszcza, a także działa odżywczo na skórę oliwka z oliwek (z pierwszego tłoczenia), jak również linomag w płynie.
• tłusty krem do pupy - np. z dodatkiem cynku
• bawełniana pielucha, a w późniejszym okresie ręcznik frotte do osuszania dziecka po kąpieli
• niealergizujący proszek do prania (lub płatki mydlane)
Sprzęty codziennego użytku
• łóżeczko - zwróć uwagę, czy ma wyjmowane szczebelki (przyda się to w późniejszym okresie) i czy ma regulowaną głębokość. W pierwszym okresie życia noworodek może spać w koszyku.
• wanienka plastikowa
• termometr do mierzenia temperatury wody.
• wózek głęboki - powinien zawierać wyjmowaną przenośną gondolkę, folię przeciwdeszczową oraz parasolkę. Najpraktyczniejszy jest wózek wielofunkcyjny, z którego można zrobić spacerówkę, gdy dziecko zacznie siedzieć. Ważne, by nie miał zbyt małych kółek - trudno go wtedy prowadzić.
• nosidełko - przeznaczone do noszenia dziecka z przodu, ze sztywną podpórką pod plecy i głowę dziecka.
• torba podręczna - będziesz w niej stale miała "zestaw SOS" do przewinięcia i ew. przebrania maluszka poza domem.
• fotelik samochodowy spełniający parametry bezpieczeństwa.
Apteczka
• 70-procentowy spirytus do przemywania pępka (potrzebne będą też gaziki lub patyczki jednorazowe).
• gencjana - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka).
• rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin).
• sól fizjologiczna - do płukania oczek w przypadku ropienia lub noska, gdyby zdarzył się katar.
• maść nagietkowa - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki.
• paracetamol (w czopkach, dawka 50 lub 80 mg, lub w syropie). Preparat potrzebny w razie gorączki. Pamiętaj, że każda gorączka u noworodka jest bezwzględnym wskazaniem do kontaktu z lekarzem.
• termometr lekarski.

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

19 gru 2008, 18:24

julia.l, to :ico_brawa_01: dla maluszka a jaki duży już jest :ico_brawa_01: oj coś dużo tych chłopaków :-D

a z tą wyprawką to poszalałaś

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

19 gru 2008, 18:30

malgoskab pisze:julia.l, to dla maluszka a jaki duży już jest oj coś dużo tych chłopaków


U mojego m w rodzinie same chłopaki się rodzą i Wszyscy zawiedzeni że kolejny będzie, aż mi przykro jest

malgoskab pisze: z tą wyprawką to poszalałaś


wiesz miałam zapisane na kompie ale nawet nie pamiętam skąd je mam :ico_wstydzioch: i powiem ci ze nie wszystko sie przydaje, ale każda mamusia jest inna i każda potrzebuje czegoś innego :-)

[ Dodano: 2008-12-19, 17:32 ]
malgoskab pisze:a jaki duży już jest
Lekarz tez powiedzial że jest jakby 2 tygodnie większy :-) i na dodatek wpisał mi tą wizyte do karty ciąży, a poszłam do innego na kase chorych żeby przed świętami sprawdzić czy wszystko jest wporządku i mam nadzieje że mój prowadzący się nie wkurzy. Ale w grudniu troche ktucho z kasą zeby iść 2 razy do mojego

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

19 gru 2008, 18:32

julia.l, ale u mojego męża też niedobór dziwczynek wiec przyszła babcia b.chciala wnusie ale jest wnuk i też jest dobrze, oby tylko zdrowi byli

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

19 gru 2008, 18:33

malgoskab, dokładnie oby zdrowi byli a u Nas jest 90% że będzie chory na to co Nasz pierworodny więc lepiej że chłopak

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

19 gru 2008, 18:33

julia.l, to jak ty często chodzisz go gin.? bo ja co 4 tygodnie

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

19 gru 2008, 18:44

malgoskab, tez co 4 tygodnie, ale teraz poszłam do innego bo chciałam zmienić na kase chorych i USG tez miałam w ramach kasy chorych bo chciałam mieć spokojne święta a z kasą krucho żeby iść prywatnie w grudniu 2 razy

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość