Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

19 gru 2008, 22:18

HEj, ja jestem w 17,5 tygodnia ciazy. Termin mam na 2go czerwca. Nie moge sie doczekac maluszka, ale tez sie boje tego wszystkiego... Czytam duzo ksiazek :) Widac mi juz brzuszek.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 gru 2008, 23:08

ziolo007, to witamy na czerwcowkach :ico_brawa_01: wyglada na to ze jestes pierwsza :ico_oczko:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

20 gru 2008, 13:56

ziolo007, mi tez brzuszek widać aż niekiedy sie dziwie że juz tak bardzo choś jestem tydzien za toba tylko tak sie zastanawiam skad taka różnica bo ja termin mam prawdopodobnie na 4go czerwca(tyle że nie jest on jeszcze w 100% pewny lekarz powiedział że termin którego bedziemy się trzymać wyznaczy w 20 tygodniu)

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

20 gru 2008, 21:56

monis ostatnio mi mowili ze termin porodu mam na 26go maja, a teraz na 2 czerwca, juz sama nie wiem kiedy mam sie spodziewac porodu. Bede rodzic w Londynie. Nie jestem zadowolona z opieki medycznmej, chociaz przyznam ze sprzed maja tutaj chyba pierwszej jakosci, bo w OPolsce sie z takim nie spotkalam

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

20 gru 2008, 22:03

helooo!

Przepraszan za wterącanie się ...ale przypadniem zarnkęłam i zobaczyłam ...

ziolo007 pisze:26go maja, a teraz na 2 czerwca


Ja miałam podobnie ...prawie identycznie ... Termian z @ miałam na 23 maj a z USG na 5 czerwiec ... No i urodziłam 3 czerwca.
Wiem co za ból ... eh ..takie rozdygotanie emocjaonalne ..nie wiecz czy czuć się czerwóćwką czy majówką ... Oj znam to, znam ...

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 gru 2008, 11:11

ziolo007, tak na prawde wazne zeby dzidzius był z Toba jak najszybciej :ico_oczko: ja bardzo sie ciesze ze sa jakies czerwcowki bo zawsze nam razniej choc nasz watek jakos szczegolnie nie jest rozchwytywany :-D

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

22 gru 2008, 02:25

Czesc dziewczynki,
Jak zdrowko, mdlosci juz minely??

ziolo007, witamy na naszym wateczku i Gratulacje. no mi brzuszek tez juz bardzo widac, przytylam moze ogolnie z 3 kg, ale spodnie ciazowe juz musze nosic.

monis, najbardziej prawdopodobny termin to jest z USG, a tak naprawde to nikt nie wie, kiedy dzidzius bedzie gotowy na wyjscie :ico_oczko:
Termin z miesiaczki jest tylko przypuszczalny. ja to juz sie nie moge doczekac i odliczam dni do konca, juz tak mysle, ze okolo 20 tygodnia to bedzie juz blizej niz dalej.

ramonka, wlasnie wyczytalam, ze bylas na wizycie, super dzidzius, jaki bystry, ze do mamusi pomachal.

Ja tez bylam na wizycie jakos tydzien temu, wszystko w porzadku, serduszko w koncu uslyszalam u mojego lub mojej wiercipiety. Nastepna wizyta w styczniu no i niedlugo tez USG.

Dziewczyny a jak to jest w Polsce z ubezpieczeniem, placicie za wizyty a za porod tez??

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

22 gru 2008, 12:21

U mnie wszyscy chorzy :ico_placzek: ja, mężulek, Mikołaj... :ico_chory:
Mały dostał już 3 antybiotyk. Pierwszy mu nie pomógł, na drugi ma uczulenie, no i dziś dostał trzeci. Mąż (najlepiej się czuje z naszej trójki) poszedł lekko zakatarzony dziś do pracy. Ja siedzę w domu i obżeram się czosnkiem. Za bardzo nic nie wolno mi łykać :ico_zly: Tylko herbatki z sokiem malinowym, wapno, czosnek i syropek ziołowy na kaszel. Podobno, jeśli będzie ze mną gorzej, to jednak dostanę antybiotyk, bo skończyłam już 16 tydzień ciąży, czyli dziecko jest już po organogenezie (czy po czymś takim) i ryzyko jest mniejsze. Lepiej jednak, żeby mi przeszło.

Ilka79, jak jesteś ubezpieczona to nie płacisz za poród ani za pobyt w szpitalu. Za wizyty też nie, jeśli chodzisz do ginekologa, który ma umowę z NFZ (np. do poradni ginekologicznej w szpitalu). Ja wolę chodzić do gina prywatnie, więc płacę.
Jeśli nie jesteś ubezpieczona, to za poród i pobyt w szpitalu po porodzie będziesz musiała niestety zapłacić. Każdy szpital ma inny cennik, więc to trzeba się dopytać.

Awatar użytkownika
gosiula207
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 215
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:52

22 gru 2008, 13:46

czesc dziwczyny dawnoo mnie u was nie bylo, ale to z braku czasu, siły itd, ja co prawda mam termin na 3 lipca ale zostaje w czerwcowkach.Ja juz powoli tez sie w spodnie zaczynam nie dopinac i zaczyna widac juz chyba brzusio tak sie mi wydaje.wizyte mam 30 grudnia wiec zobaczymy jak dzidzia od ostatniej wizyty urosla:)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

22 gru 2008, 14:32

Ilka79 pisze:Ja tez bylam na wizycie jakos tydzien temu, wszystko w porzadku, serduszko w koncu uslyszalam u mojego lub mojej wiercipiety
dobrze ze wszystko w porzadku :ico_sorki: :ico_sorki: ja uwielbiam te wizyty z usg choc przed kazda dziwnie sie boje nie wiem czego :ico_puknij:
Ilka79 pisze:Dziewczyny a jak to jest w Polsce z ubezpieczeniem, placicie za wizyty a za porod tez??

Ja też chodze do lekarza prywatnie wiec za kazda wizyte płace 100zł.
jezeli chodzi o porod jest darmowy , pobyt w szpitalu tez :ico_oczko:
scoiattolo84 pisze:Jeśli nie jesteś ubezpieczona, to za poród i pobyt w szpitalu po porodzie będziesz musiała niestety zapłacić.
:ico_nienie: :ico_nienie: w Polsce kazda kobieta w ciazy ma prawo do opieki lekarskiej nawet gdy nie pracuje i nie jest ubezpieczona wiec za porod sie nie płaci :ico_noniewiem:
scoiattolo84, zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla całej rodzinki a tobie szczegolnie bo najbardziej sie meczysz jak nie mozna lekow i ten ochydny czosnek blee :ico_oczko:
gosiula207,cieszymy sie ze u nas zostajesz :ico_oczko: im wiecej nas tym razniej :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość