Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

24 gru 2008, 00:53

CleoShe, Śliczne życzonka :-D

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

24 gru 2008, 00:58

A dziekuję.. i chciałam jeszcze Wam wszystkim życzyć ciepła w ten magiczny, świąteczny czas, niezwykłości chwil i niezapomnianych wspomnień!!!

[ Dodano: 23 Grudzień 2008, 23:59 ]
Uciekam spać, dobranoc :-)

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

24 gru 2008, 01:00

i niezapomnianych wspomnień!!!
No na pewno będą niezapomniane...pierwsze święta z Krystiankiem...

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

24 gru 2008, 09:56

Dzień Dobry w wigilijny poranek :-)
Stawiam :ico_kawa: częstujcie się :-)
Nocka nie najgorsza, jedna pobudka na herbatkę i spałyśmy (niestety, tylko) do 7:30. Już jesteśmy po kaszce, była też kupka do nocniczka i teraz biorę się za sprzątanie :-)
wyobraźcie sobie, że wszystko rozdrapane-nie ma zabawek :ico_olaboga:
No właśnie, jak byliśmy na zakupach w sobotę to już były pustki, ledwo wybrałam jakieś prezenty dla dzieci i Uli kupiłam takie małpki do wciskania z playskolu.
Kochana możesz mi powiedzieć jak je robisz???
ja uwielbiam paszteciki, ale nigdy nie robiłam...
a krokiety kiedyś raz robiłam...i były pyszne, ale już nie pamiętam co się dokładnie robi....gdybyś znalazła chwilę i dała mi przepis to byłoby super :ico_haha_01:
No więc jeśli chodzi o krokiety, to sprawa jest prosta, robię naleśniki i faszeruję je farszem z pieczarek i sera :-) A farsz robię następująco: pieczarki smażę z cebulką aż puszczą sok i odparują, następnie je przyprawiam wg gustu, ja daję zwykle samej soli :-) Jak wystygną to mieszam je ze startym na najdrobniejszych oczkach serem żółtym i tak zostawiam. Ten sam farsz daję do pasztecików (tylko do pasztecików mniej sera żółtego do pieczarek wrzucam)
A przepis na paszteciki jest taki (JA ROBIŁAM Z DWÓCH PORCJI):
2 szkl. mąki, 1/2 szkl. śmietany, 1/2 kostki margaryny, sól, 1 jajo, 2 dkg drożdży.
Wyrobić ciasto, podzielić na mniejsze części, każdą z nich rozwałkować na placek. Z placków wyciąć paski o szerokości około 10cm, z jednej jego strony położyć farsz i skleić wzdłuż, tworząc rękaw, obrócić ten rękaw, tak, aby sklejona część znalazła się pod spodem i pokroić na paszteciki (tak jak na kopytka), poukładać na blaszce i posmarować rozbełtanym jajkiem. Piec w temp. ok. 180 stopni C, na złoty kolor.
Gabriel dzisiaj szamał uszka :ico_noniewiem: mam nadzieję, że mu nie zaszkodzą,
Grzybowe?

Kurcze, tak dużo piszecie o tej sałatce jarzynowej, że też mi się jej zachciało... może poślę Jarka po składniki i też zrobię....

Dobra lecę do roboty :ico_oczko: miłego dzionka, może później jeszcze na chwilę uda mi się do Was zajrzeć :-)

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

24 gru 2008, 10:35

Czesc dziewczyny u nas ncka pelna pobudek Majeczka spi od 19.30 do teraz ale wieczorem nie miala temperatury ale na ranem tak teraz jej nie mierzylam bo spi nie chce jej budzic

musze sie zabrac za przygotowania bo jestem w lesie

chcialam Wam zlozyc zyczenia

Wesolych Swiat i smacznego karpia
url=http://www.glitterfy.com/]Obrazek[/url]

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

24 gru 2008, 11:15

Witam i ja z ranka,
Rano dopiero drzwi wyczyściłam i idę do dalszego sprzątania.
A mi się tak właśnie przypomniało że rok temu w wigilię to ja jadłam rybę pieczoną w złotku i ziemniaki, ba bałam się cokolwikk jeść przy Arturku :-D

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

24 gru 2008, 11:33

Hej Dziewczyny!
U nas nocka jakas taka sobie. Norbert w nocy wzięłam do siebie bo płakał, ale i u mnie coś spać nie mógł, kręcił się, stękał... nie wiem co mu było.

Teraz ja obudziłam się o 8.30 i patrzę, że Rafała po pracy nie ma. Wstałam, dzwonię i nie odbierał. Zdenerwowałam się, bo przecież o 6.30 wraca do domu normalnie a tu jeszcze nie odbiera komórki. Przestraszyłam się, że coś się stało. W końcu odebrał telefon... a ja myślałam, że rozniosę wszystko kiedy usłyszałam jego zachlany głos. No kurde cała chodzę!!! Kurcze zje*ał mi już Święta. Jak można być tak nieodpowiedzialnym? Czy on rodziny nie ma, że zachlał się? Jeszcze do domu nie umie wrócić. Wczoraj mi gadał, że dzisiaj wróci z pracy, prześpi się 2 h i sam na miasto pojedzie (bo dla mnie nie ma prezentu). A dzisiaj co on odstawił??? No takie nerwy mam, że daj spokój. Aż mi wstyd, za niego, że tak się zachował......... i ryczeć mi się chce :ico_placzek:

[ Dodano: 24 Grudzień 2008, 10:37 ]
Jakieś głupie te suwaczki świąteczne "Do pierwszej wigilijnej gwiazdki 1 rok" :ico_noniewiem: Nie wyskakuje napis "to już dziś"? Albo coś takiego.. Powinno tak być. Bezsens :-/

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

24 gru 2008, 12:02

Hello!!!
Chcialam Wam zlozyc zyczenia
Wesołych Swiat,duzo zdrowia,pomyslnosci i szczescia. Niech te Swieta uplyna w serdecznej atmosferze.

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

24 gru 2008, 15:06

Witam

ja juz mam wszysytko zrobione teraz pozostalo tylko czekac na pierwsza gwaizdke maz dzisiaj posprzatal i uspal niunie na szczescie goraczki juz nie ma

a wiec u mnie na wigilii bedzie
1.barszcz
2. uszka
3.karp smazony
4. ziemniaki.
5 krokiety
6. pierogi
7. sledzie
8. zamiast kompotu sok :-D bo nie lubie tego kompotu
9. ciasto mam i sernik i makowiec wiec 10.
11. wino
12.chleb

teraz opycham sie pierniczkami ktore zmiekly i sa pyszne

Klaudia niezle ci Rafal zrobil ja to chyba bym meza zatlukla jakby mi sie upil w wigilie wogole moj maz nie ma zwyczaju chodzic gdzies po pracy a pracuje z arabami wiec oni wigilii nie obchodza wiec nie maja co swietowac ale pewnie wieczorkiem sobie cos wypije bo maja znajomi przyjechac

[ Dodano: 2008-12-24, 14:07 ]
zapomnialam mam jeszcze kapuste z pieczarkami bo nie mam grzybow

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

24 gru 2008, 15:35

No już praktycznie wszystko gotowe, jeszcze odkurzyć i zmyć podłogi, ale to dopiero jak Ula z drzemki wstanie, teraz sobie śpi z tatą :-)
Zaraz zrobię jeszcze tą sałatkę jarzynową, narobiłyście mi na nią smaka :-) Na 17 idziemy do moich rodziców, już się wszyscy wykąpaliśmy, ubranka naszykowane :-)

Renia, no bo to przecież drugie święta Arturka :-)
Klaudia, ale Ci Rafał wyciął numer... :ico_olaboga: nie zachował się ładnie... Ja to się cieszę, że mój Jarek nie chodzi na żadne imprezy z kolegami, kilka razy Go wyganiałam, żeby poszedł, ale On nie chce... i bardzo dobrze, nie wiem co bym zrobiła, gdyby mi taki numer wyciął.

Chyba już nie dam rady dzisiaj zajrzeć do Was kochane, więc jeszcze raz Spokojnych świąt, w cieple, miłości i radości...
http://www.aroundmd.com/whitechristmas/

Do jutra.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość